سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42406
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اردوغان: مسلمانان آمریکا را کشف کردند
Print This Post
به گزارش سلام دلفان، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در کنفرانس رهبران مسلمان آمریکای لاتین که در استانبول برگزار شد، گفت که مسلمانان آمریکا را کشف کرده‌اند نه کریستف کلمب. خبرگزاری ...

به گزارش سلام دلفان، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در کنفرانس رهبران مسلمان آمریکای لاتین که در استانبول برگزار شد، گفت که مسلمانان آمریکا را کشف کرده‌اند نه کریستف کلمب.

خبرگزاری فرانسه نوشت: اردوغان در این کنفرانس گفت که مطمئن است مسلمانان در قرن 12 قاره آمریکا را کشف کرده‌اند و کریستف کلمب 200 سال پس از مسلمانان به این قاره رسیده است.

رئیس‌جمهور ترکیه گفت: مسلمانان در قرن 12 با آمریکای لاتین در ارتباط بودند و در سال 1178 میلادی این قاره را کشف کردند.

وی افزود: دریانوردان مسلملن در اوایل سال 1178 میلادی به آمریکا رسیدند و حتی کریستف کلمب نیز در خاطراتش از وجود یک مسجد بر تپه‌ای در ساحل کوبا سخن می‌گوید.

اردوغان گفت: آنکارا آمادگی این را دارد که درست در همان جایگاه در کوبا، که یک مسجد بنا شده بود، مسجد دیگری بسازد و دوست دارم که درباره این مسئله با برادرانم در کوبا سخن بگویم. مسجد بر روی آن تپه امروز بسیار زیبا خواهد بود.

در تاریخ آمده است که کریستف کلمب در سال 1492 میلادی و در جستجوی یک مسیر دریایی تازه به هند، پا به قاره آمریکا گذاشت و این قاره را کشف کرد.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار