سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42504
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » توجه به تقویت کتابخانه های مساجد جهت ارتقای فرهنگ کتابخوانی
Print This Post
امام جمعه نورآباد:

هاشمی نژاد با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی جهت ارتقای فرهنگ کتابخوانی در جامعه، گفت: مساجد به عنوان مرکز برنامه های فرهنگی ظرفیتی بزرگ در حوزه کتاب و کتابخوانی دارند.

به گزارش سلام دلفان- حجت الاسلام سید جعفر هاشمی نژاد، امام جمعه نورآباد،اظهار کرد: کتاب و کتابخوانی از موضوع های است که مورد تاکید پیامبر اکرم (ص) واهل بیت عصمت و طهارت(ع) بوده است.

 وی، افزود: در صدر اسلام به رغم نبود امکانات پیامبر اکرم (ص) به امر کتابت و حفظ و علم آموزی تاکید فراوان داشته است.

 حجت الاسلام هاشمی نژاد، با اشاره به احدایث و روایات متعدد در این زمینه، تصریح کرد: وجود آیات و روایات متعدد در زمینه بیانگر اهمیت کتاب و مطالعه است.

 امام جمعه دلفان،  با تاکید بر ضرورت توجه مسئولان جهت ارتقای فرهنگ کتابخوانی، خاطرنشان کرد: تاکنون کتاب و مطالعه جایگاه و پایگاه خود را پیدا نکرده است.

 حجت الاسلام هاشمی نژاد، با اشاره به راه اندازی کتابخانه های مساجد، ابراز کرد: مساجد به عنوان مرکز برنامه های فرهنگی ظرفیتی بزرگ در حوزه کتاب و کتابخوانی دارند.

 وی، با تاکید بر ضرورت تقویت برنامه های مسجد محور، افزود: تقویت کتابخانه های مساجد در تقویت برنامه کتاب و کتابخوانی موثر است.

 امام جمعه دلفان، ابراز کرد: توجه به راه اندازی کتابخانه های باز در اماکن عمومی و اهدای کتاب نیز می تواند در تقویت و ارتقای فرهنگ مطالعه موثر باشد.

 توسعه کتابخانه های عمومی در شهرستان دلفان ضروری است

حجت الاسلام هاشمی نژاد، با اشاره به وضعیت  کتابخانه های عمومی در شهرستان دلفان، بیان کرد: متاسفانه در شهرستان نورآباد با وجود جمعیت زیاد تنها دو کتابخانه عمومی وجود دارد.

 امام جمعه نورآباد، گفت: در شهرستان نورآباد 400 روستا وجود دارد که باید از ظرفیت مساجد روستایی برای ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده شود.

 وی، خواستار همکاری و مساعدت مسئولان جهت توسعه کتابخانه های عمومی و ایجاد کتابخانه های باز در سطح مساجد به خصوص مساجد روستایی شد.

منبع:خبرگزاری شبستان

 1. نویسنده دیدگاه: هیئتی
  آبان ۲۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۲۲

  با سلام و تشکر از مسئول زحمت کش و ولای و هیئتی کتابخانه شهرمون جناب اقای نظری “خدا قوت برادر”

 2. نویسنده دیدگاه: دلسوز
  آبان ۲۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۰۶

  سلام دلفان خسته نباشی جادارد از زحمات برادر نظری تشکر کنم واقعان توی این مدت کوتاه کاریش اثبات کرد که دراین شهرستان کتابخانه ای وجود دارد وبرای گرفتن زمین شمار دو کتابخانه هابیش از چند ماه فقط دنبال شهردار وشورای شهر دلفان دوید وبه لطف خدا موفق شد انشاالا جزو پروژهای 94 ثبت شود به کمک مسولین فرهنگی عالی رتبه شهرستان واستانی

 3. نویسنده دیدگاه: بسیجی
  آذر ۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۰۳

  سلام :خدمت شما عرض کنم که هر شخصی هدفش خدمت به خلق باشد در هر پستی می تواند خدمت کند مثل همین برادر که تا در شورای شهر بودند خدمتگذار بودند و الانم که مسئول کتابخانه عمومی شهرمون هستند خدماتی را انجام میدهد که هیچ یک از مسئولین گذشته انجام نداده اند “”و من ا… توفیق””

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار