سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42560
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » شرمن: وقت آن رسیده که کار را تمام کنیم
Print This Post

«وندی شرمن» رئیس تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ تصریح کرد: «هم‌اکنون وقت آن رسیده است که کار را تمام کنیم».

به گزارش سلام دلفان، «وندی شرمن» رئیس تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 تصریح کرد: «هم‌اکنون وقت آن رسیده است که کار را تمام کنیم».

یک دیپلمات غربی نیز در خصوص مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ تصریح کرد: «دیگر موضوعات دشوار، مدت توافق نهایی و سرعت لغو تحریم‌هایی است که علیه ایران قرار داده شده است، که این بخش موضوعی است که انتظارات ایران در آن بسیار زیاد است».

وی ادامه داد: «ایران می‌خواهد که یکدفعه همه تحریم‌ها لغو شود که این واقع‌گرایانه نیست».

نمایندگان ایران و گروه ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) روز سه‌شنبه (امروز) در وین گردهم می‌آیند تا مذاکرات خود را با هدف رسیدن به توافق نهایی تا قبل از مهلت ۲۴ نوامبر (۳ آذرماه) ادامه دهند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش کرد که «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران قرار است روز سه‌شنبه (امروز) در پایتخت اتریش با یکدیگر و به همراه «کاترین اشتون» هماهنگ‌کننده گروه ۱+۵، ناهار کاری برگزار کنند.

علیرغم آنکه دیپلمات‌های گروه ۱+۵ از حصول پیشرفت‌هایی در مذاکرات خبر می‌دهند اما تأکید دارند که هنوز اختلافاتی باقی مانده است و بسیاری از تحلیلگران رسیدن توافق با ایران تا قبل از ۲۴ نوامبر را امکانپذیر نمی‌دانند و برخی نیز احتمال می‌دهند که این مذاکرات برای یک دوره دیگر نیز تمدید شود.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار