سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42591
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آغاز ثبت نام تشرف به عمره
Print This Post

ثبت‌نام متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه‌های مرحله اول عمره از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در دو هفته‌ای که سامانه فاخر به نشانی fakher.haj.ir به عنوان سامانه پیش ثبت نام متقاضیان عمره سال 94-93 آغاز به کار کرده است حدود 600 هزار نفر از متقاضیان که قبلا ودیعه گذاری کرده بودند نام‌نویسی کرده‌اند.

وی گفت: اداره کل برنامه ریزی سازمان حج و زیارت از ساعت 9 روز پنج شنبه بر اساس تفکیک استان‌ها برنامه‌های گروه‌های قیمتی، پروازی و تاریخ‌های پرواز را در هشت گروه قیمتی بر روی سامانه فاخر قرار خواهد داد که بر این اساس اولویت‌های یک تا 350، 10 استان کشور می توانند گروه های قیمتی و تاریخ پرواز و کاروان‌شان را انتخاب کنند.

اوحدی افزود: این استان‌ها عبارتند از خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یزد، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، زنجان، مرکزی، اصفهان و شهرستان مستقل کاشان است.

وی گفت: متقاضیان پنج استان تهران، قم، البرز، قزوین و فارس از ساعت 9 صبح جمعه و متقاضیان بقیه استان های کشور از ساعت 9 صبح شنبه می‌توانند با مراجعه به سامانه فاخر برای انتخاب کاروان‌های خود اقدام کنند.

اوحدی افزود: امسال این امکان فراهم شده است تا متقاضیان از طریق اینترنت و از منازل خود وارد سامانه فاخر شوند و کاروان های خود را انتخاب کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: متقاضیان توجه داشته باشند که از زمان ورود به سامانه 72 ساعت فرصت دارند پس از انتخاب کاروان به کارگزاری که انتخاب کرده اند مراجعه کنند تا مراحل ثبت نام آن‌ها به صورت قطعی انجام شود.

اوحدی افزود: پس از این 72 ساعت، از تاریخ چهار آذر هر چهار روز به صورت پلکانی یک بار 50 اولویت جدید اعلام خواهد شد.

وی گفت: پیش بینی ما این است که امسال بتوانیم زمینه تشرف متقاضیان حداقل تا اولویت 450 را فراهم کنیم اما اگر ظرفیت های استانی خالی وجود داشته باشد، اولویت های بعدی نیز اعلام خواهد شد.

اوحدی گفت: سامانه فاخر از دو هفته پیش فعالیت خود را آغاز کرده است و از روز چهارم آذر یعنی از زمانی که اولویت های بعدی هر چهار روز یک بار اعلام می شود، اگر متقاضیانی باشند که در اولویت یک تا 350 بوده اند اما به هر علتی نتوانسته اند پیش ثبت نام را انجام دهند دوباره امکان پیش ثبت نام خواهند داشت.

وی گفت: از ساعت یک بعد از ظهر تا نیمه شب نیز این امکان فراهم شده است تا متقاضیان بتوانند در گروه هایی که قبلا تشکیل داده اند هر گونه تغییری ایجاد کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: اکنون در سامانه وضعیت تا اولویت 350 به صورت سفید است اما سامانه برای اولویت تا 600 بسته نیست و متقاضیان می توانند ثبت نام کنند.

اوحدی افزود: به میزانی که اولویت های بعدی به طور پلکانی اعلام شود سامانه به صورت هوشمند ظرفیت را سفید اعلام می کند و متقاضیان می توانند ثبت نام قطعی خود را انجام دهند.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار