سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42676
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » کتابخانه خانگی علی امامی از نورآباد برگزیده شد
Print This Post
جشنواره کتابخانه های خانگی؛

سومین جشنواره کتابخانه های خانگی با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد و کتابخانه هنر و کودک از علی امامی در نورآباد لرستان با 900 جلد کتاب رتبه دهم را به خود اختصاص داد.

کتابخانه های خانگیبه گزارش سلام دلفان- مراسم اختتامیه سومین جشنواره کتابخانه های خانگی و مجتمع های مسکونی که عصر امروز اول آذرماه در ایوان شمس برگزار شد با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

اجرای این مراسم را گیتی خامنه برعهده داشت و بیانیه هیات داوران را مجید درخشانی آهنگساز و سرپرست گروه خورشید خواند.

در بیانیه هیات داوران آمده بود: سومین جشنواره کتابخانه‌های خانگی فرصتی بود تا بدانیم در کشور ما هستند کسانی که در اندیشه گسترش فرهنگ و هنرند، بی هیچ چشمداشت مادی. حرکتی که انجمن نویسندگان کودک و نوجوان آغاز کرده شایسته تداوم است و لازمه این استمرار و رسیدن به هدف اصلی جشنواره این است که برای برگزیدگان دوره های کتابداری برگزار شود. همچنین تمرکز بر افزایش اعضای فعال و پرانرژی کتابخانه ها را غنی‌تر می کند. دولت نیز باید همراهی کند وگرنه تلاش بخش خصوصی به جایی نمی‌رسد حتی ناشران می‌توانند کتابهای خود را در اختیار کتابخانه‌های خانگی بگذارند و یا شهرداری‌ها سازندگان مجتمع ها را موظف کنند که یک کتابخانه هم در مجتمع مسکونی خود بسازند.

کتابخانه “فاطمه ها” که سه دختر نوجوان به نام های فاطمه میرشکاری، فاطمه جعفری و فاطمه شجاعی پور از روستای «دهکحان» کهنوج کرمان با 10 هزار جلد کتاب و 200 عضو فعال رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

«دان اولدوز» از رحیم میکائیل پور با 2700 کتاب، کتابخانه عادله از حجت الاسلام رضایی در روستای «اکنلوی» در روستای کبودرآهنگ از استان همدان با 2500 جلد کتاب و کتابخانه شهین دهقانی از تهران با 400 جلد کتاب، کتابخانه حجت الله حسن زاده از خرم آباد با 2 هزار و 645 کتاب، کتابخانه نیما از عقیل زروک از شهرستان محمود آباد، کتابخانه عارفه از عارفه صفری از آزادشهر گلستان و کتابخانه علیرضا ابراهیم آبادی با 2000 جلد کتاب، کتابخانه مجید طالقانی با 2 هزار و 400 جلد کتاب و کتابخانه هنر و کودک از علی امامی در نورآباد لرستان با 900 جلد کتاب به ترتیب رتبه های دوم تا دهم را از آن خود کردند.

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار