سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42821
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » موج اعتراضات آمریکا به نیویورک رسید
Print This Post

اعتراضات مردم آمریکا به تبرئه پلیسی که یک نوجوان سیاه‌پوست را به قتل رسانده بود پس از فرگوسن به نیویورک و لس‌آنجلس نیز کشیده شد.

به گزارش سلام دلفان، آسوشیتد پرس نوشت: هزاران نفر از مردم آمریکا شب گذشته (دوشنبه) در شهرهای لس‌آنجلس و نیویورک به صورت صلح‌آمیزی به تصمیم مقامات قضایی آمریکا برای تبرئه پلیسی که یک نوجوان 18 ساله را در فرگوسن، میسوری، به قتل رسانده بود اعتراض کردند.

این معترضین شعار “دست‌ها بالاست، شلیک نکنید”، سر می‌دادند شعاری که تبدیل به نماد اعتراضات علیه خشونت پلیس علیه مردم عادی بالاخص رنگین‌پوست‌ها شده است.

شلوغ‌ترین تظاهرات در شهرهای سنت لوئیس و اوکلند، کالیفرنیا، انجام شد. در این شهرها معترضین به خیابان‌ها و بزرگراه‌ها هجوم برده و در حالی که دست‌های‌شان بالا بود کیلومتر‌ها به راهپیمایی پرداختند.

فعالین تصمیم داشتند حتی پیش از اعلام تبرئه دارن ویلسون، افسر پلیس آمریکا، از اتهام قتل مایکل براون، دست به تظاهرات بزنند.

پس از اعلام رای دادگاه مبنی بر بی‌گناهی دارن ویلسون معترضان به این حکم در اطراف اداره پلیسی که این افسر در آن مشغول به کار بود تجمع کرده و اقدام به پرتاب سنگ و بطری به سوی اداره پلیس شدند.

شدت این اعتراضات به حدی بود که یک خودروی پلیس نیز به آتش کشیده شد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار