سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42870
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » زنگ خطر برای عربستان به صدا درآمد
Print This Post

ولید بن طلال از سرمایه داران معروف سعودی با ارسال نامه ای به ابراهیم العساف، وزیر دارایی عربستان، به وی درباره خطرات تهدید کننده بودجه و اقتصاد این کشور به خاطر تکیه به نفت و متنوع نبودن منابع درآمد کشور هشدار داد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از پایگاه اینترنتی “سی ان ان”، ولید بن طلال افزود: 90 درصد بودجه عربستان متکی به نفت است که خطری برای اقتصاد محسوب می شود. همچنین از وزیر اقتصاد عربستان خواست که نامه اش را به پادشاه این کشور ارائه دهد تا نسبت به اوضاع آگاه شود.

بن طلال که از معروف ترین بازرگانان و ثروتمندان سعودی و جهان عرب نیز است، در این نامه خاطرنشان کرد، این موضوع رنگ خطری است که باید به سرعت به آن توجه کرد و به منظور جلوگیری از پیامد های احتمالی آن سیاست ها و استراتژی های مالی اقتصادی را تعدیل کرد.

وی افزود، با توجه به روند موجود در صورت افزایش هزینه ها، به طور حتم شکاف میان درآمد و هزینه ایجاد خواهد شد.

این شاهزاده سعودی با هشدار درباره خطر کاهش تکیه کشورهای غربی به نفت و گاز گفت: این موضوع باعث کسر بودجه کشورهایی مانند عربستان و در نهایت مصرف ذخایر و استقراض خواهد شد که خطرات زیادی به همراه دارد.

بن طلال فعال سازی فوری صندوق مازاد درآمد کشور را از مهمترین راهکارهای حل این مشکل دانست و گفت: چنین اقدامی ده ها میلیارد ریال (واحد پول عربستان) صرفه جویی برای عربستان خواهد داشت.

این شاهزاده سعودی پیشتر با ارسال نامه ای به وزیر نفت عربستان، سخنان وی درباره کم اهمیت بودن کاهش بهای نفت و پیامدهای آن برای کشور را مورد انتقاد قرار داده بود.

منبع: العالم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار