سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42896
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » سزارین در دلفان کاهش یافت/ نجات جان 35 مادر باردار پرخطر
Print This Post

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان از کاهش عمل سزارین در این شهرستان خبر داد .

به گزارش سلام دلفان-  نورالدین ویسی گفت : نسبت سزارین به زایمان طبیعی از 42 درصد در سال 92 به 33 درصد در سال 93 کاهش یافته است.

وی اظهار داشت : در سالجاری هزار و 795مورد زایمان انجام شده است که از این تعداد 685مورد آن بصورت سزارین و هزار و 110 مورد نیز بصورت طبیعی انجام شده که درصد سزارین 33 درصد است .

این مسئول ، از مراقبت از زنان باردار بصورت رایگان به تعداد سالانه حدود سه هزار و 500 نفر اشاره کرد و اظهار داشت : این میزان 96 درصد جمعیت هدف می باشد .

وی از نجات جان 35 مادر باردار پرخطر در شهرستان دلفان خبر داد و ادامه داد : این اقدام با اعزام نیروهای بهداشتی و پزشک به درب منازل بیماران و بستری و آزمایشات آنان بصورت رایگان انجام شده است .

به گفته ‘ویسی’10 هزار قوطی شیرخشک بصورت رایگان به کودکان زیر یکسال نیازمند ، توزیع قرص آهن اسید فولیک و مولتی ویتامین به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون ریال ، توزیع قطره مولتی ویتامین آ و د به ارزش دو میلیارد و 500 میلیون ریال را از دیگر فعالیت های این شبکه عنوان کرد .

 

منبع: ایرنا

  1. نویسنده دیدگاه: رضا
    آذر ۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۱۸

    سلام سایت خوبی دارید و جهت گیری بومی رو خوب حفظ ردید اما از سوژه های خوب جذاب و بدردبخور خالی هست

  2. نویسنده دیدگاه: پیرولی
    آذر ۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۰۱

    آقای … چرا بخش تزریقات بیمارستان سینا را بدون مناقصه به …..واگذار کردی در ثانی مثل اینکه به جز دندان کشی به شغل مامایی… هم مشغولید ثالثا چرا یه جای این همه تبلیغات، فکری به حال امنیت پزشکان اعزامی از تهران به روستای برخوردار نمی کنید ….

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار