سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42969
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » سلامت جامعه در گرو ازدواج به هنگام و آسان جوانان
Print This Post

امام جمعه دلفان، با تاکید بر ضرورت تسهیل شرایط ازدواج جوانان، توجه به ازدواج آسان و به هنگام جوانان را موجب تحکیم بنیان های اجتماعی دانست.

به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام سید جعفر هاشمی نژاد، روز گذشته در دیدار با نو عروسان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان دلفان، گفت: ازدواج به هنگام و آسان جوانان در سلامت جامعه نقش به سزایی دارد.

 وی، افزود: توجه به ازدواج به هنگام جوانان تحکیم ارزش های انسانی، فردی، تحکیم بنیان های خانواده و در نهایت تحکیم بنیان های اجتماعی را به دنبال دارد.

حجت الاسلام هاشمی نژاد، با بیان اینکه انتخاب همسر از مهمترین تصمیم‌ها فرد در زندگی است، افزود: توجه به معیارهای منطقی و اخلاقی در این انتخاب باید مورد توجه جوانان قرار گیرد.

 وی، ادامه داد: مسئولان فرهنگی و خانواده نیز جهت تداوم زندگی جوانان و کمک به آنان در انتخاب درست باید به برگزاری دوره های آموزشی  و مشاوره ای قبل از ازدواج و پس از ازدواج توجه ویژه داشته باشند.

 امام جمعه با اشاره به دسیسه های فرهنگی دشمنان، بیان کرد: امروز دشمنان در قالب بهره گیری از ظرفیت ماهواره ها کانون گرم خانواده ها را مورد هجوم قرار داده اند.

 وی، با تاکید بر ضرورت هوشیاری عمومی در برابر دسیسه های دشمنان، ادامه داد: خانواده ها و مسئولان باید با تسهیل شرایط ازدواج جوانان و رفع مشکل بیکاری آنان در جهت مقابله با دسیسه های دشمنان گام بردارند.

حجت الاسلام هاشمی نژاد، ازدواج را از نیازهای فطری خواند و بیان کرد: از نشانه های فطری بودن ازدواج این است که همه ی انسانها علاقمند به آن هستند.

وی، به تفکیک وظایف زن و مرد در خانواده و نهایت اهتمام به این امر برای داشتن زندگی سالم و هدفمند اشاره کرد و گفت: مرد و زن در خانواده هر کدام جایگاه خاص خود را دارند و ضعف در انجام امورات مربوط به هرکدام باعث اختلال در نظم و ثبات خانواده می شود .

امام جمعه در ادامه با اشاره به تفسیر آیه 187 سوره بقره که آمده است، «زنان جامعه ی ستر و عفاف شما و شما (مردان) نیز لباس عفت آنها هستند»، افزود: زن و مرد باید ستار العیوب هم باشند.

حجت الاسلام هاشمی نژاد، ادامه داد: همانگونه که لباس پوشاننده ی عیبها و زینت دهنده ی به بدن است زن و مرد نیز باید اینگونه باشند، آنان باید هم فکر باشند و تفکر آنان نزدیک به هم باشد  و موجب ترقی و کمال هم باشند.

وی ادامه داد: هیچ انسانی بی عیب و نقص نیست و در زندگی زناشویی باید تفاوتها را شناخت نه اینکه به آنها دامن زد که باعث اختلافات شدیدتر شوند.

امام جمعه افزود: نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه از دیگر مواردی است که نقش اساسی در سلامت جامعه و پایداری خانواده ها دارد.

حجت الاسلام هاشمی نژاد، خاطرنشان کرد: نهادینه شدن فرهنگ حجاب در جامعه و پایبند بودن زوج های جوان به این ارزش والای انسان از سوی زوجین موجب  پایداری و انسجام خانواده ها خواهد شد.

منبع:شبستان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار