سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43054
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » تخصیص 100 درصدی اعتبارات خشکسالی آب و فاضلاب روستایی لرستان
Print This Post
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان؛

در حال حاضر روستاهای شهرستان‌های نورآباد، کوهدشت و رومشکان بیشترین مشکلات کمبود آب را دارند که تلاش ما این است مشکل این روستاها را نیز برطرف کنیم.

83113_463به گزارش سلام دلفان- علیرضا کاکاوند از اختصاص 100 درصدی اعتبارات بخش ماده 10 و 12 خشکسالی این شرکت خبر داد و اظهار کرد: اعتبارات بخش خشکسالی شرکت آب  و فاضلاب روستایی استان لرستان امسال 19,5 میلیارد تومان بوده که همه آن اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه این اعتبار در قالب 99 پروژه روستایی تعریف شده است، یادآور شد:‌ در حال حاضر آبرسانی به 156 روستای استان لرستان را در دستور کارداریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان عنوان کرد: در حال حاضر شاخص بهره‌مندی آب شرب در روستاهای لرستان 79 درصد است که میانگین کشوری 78 درصد است یعنی استان لرستان یک درصد از میانگین کشوری در بحث شاخص بهره‌مندی آب روستاهای بالای 20 خانوار جلوتر است.

وی تصریح کرد: سال 88 استان لرستان 3,5 درصد در بحث شاخص بهره‌مندی آب نسبت به میانگین کشور عقب‌تر بوده یعنی در همان سال میانگین شاخص بهره‌مندی آب شرب روستاهای کشور 72 و استان لرستان 68,5 درصد بوده است که با تلاش همه کارکنان این شرکت امروز یک درصد جلوتر از میانگین کشوری هستیم.

کاکاوند خاطرنشان کرد: 2 هزار و 861 روستا در استان لرستان وجود دارد که یک‌هزار و 531 روستای آن بالای 20 خانوار و یک‌هزار و 330 روستای آن زیر 20 خانوار است و این در حالی است که استان لرستان بعد از سیستان و بلوچستان و کرمان بالاترین آمار روستاهای زیر 20 خانوار را دارد.

این مسئول تصریح کرد: در حال حاضر روستاهای شهرستان‌های کوهدشت، رومشکان و نورآباد بیشترین مشکلات کمبود آب را دارند که تلاش ما این است مشکل این روستاها را نیز برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر طلب شرکت آب و فاضلاب روستایی استان از مشترکان روستایی 2 میلیارد و 900 میلیون تومان است، گفت:‌ کل اعتبارات آب و فاضلاب روستایی لرستان امسال 52 میلیارد تومان بوده که بیش از 55 درصد آن تخصیص یافته است.

کاکاوند افزود: در حال حاضر 95 روستای استان لرستان با تانکر آبرسانی می‌شوند.

وی افزود:‌ در شهرستان‌هایی مانند کوهدشت و رومشکان در بحث تامین آب شرب روستاهای این شهرستان‌ها با کمبود تامین آب شرب این شهرستان‌ها مواجه هستیم.

گفتنی است، شرکت آب و فاضلاب روستایی استان لرستان در سال‌جاری عنوان برتر رشد در بین شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی کشور را کسب کرده است.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار