سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43095
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » از توانایی تبدیل شدن چشمه آبگرم دلفان به قطب گردشگری تا ضرورت احداث سد تاج امیر
Print This Post
فرماندار دلفان؛

چشمه آبگرم این شهرستان ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری سلامت غرب کشور را دارد.

 80051607-2399614به گزارش سلام دلفان، علی باقری افزود: چشمه آبگرم در 60 کیلومتری غرب شهر نورآباد مرکز شهرستان دلفان واقع شده که مردم منطقه با آب درمانی در آن معتقدند برای درمان بسیاری از بیماریها از آن استفاده می کنند .

وی اظهار داشت : استاندار لرستان اخیرا از این چشمه بازدید کرده و قرار است میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان طرح ساماندهی چشمه آبگرم دلفان را تهیه کند و ادارات زمین شناسی و آب و فاضلاب روستایی نیز آزمایشات اولیه خود را اعلام کرده است .

وی ، با بیان اینکه آزمایشات اولیه در مورد املاح و میزان دبی آب چشمه آبگرم دلفان امیدوارکننده بود اظهار داشت : شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان در آزمایش خود اعلام کرده که این چشمه حاوی سولفات، سولفید، فلوراید، بیکربنات، کلسیم، منیزیم، آهن، روی، مس، سرب و بسیاری املاح دیگر است .

فرماندار شهرستان دلفان میزان دبی اعلام شده چشمه آبگرم را 35 تا60 لیتر در ثانیه و میزان دمای آن را 20 تا 40 درجه اعلام کرده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان دلفان بیان داشت: با مشخص شدن نتایج اولیه این آزمایش ها امیدواریم نتایج نهایی این آزمایشات اعلام شود تا بتوانیم با حمایت استاندار لرستان زمینه توسعه این ظرفیت مهم گردشگری را فراهم کنیم.

دکتر باقری در خصوص ضرورت احداث سد در شهرستان، گفت: شهرستان دلفان برغم وجود دو رودخانه دائمی و چشمه سارهای فراوان تاکنون یک سد در آن احداث نشده است .

وی افزود: سالانه آب های فراوانی از شهرستان دلفان بدون کمترین استفاده خارج می شوند .

باقری اظهار داشت: عملیات اجرایی سد تاج امیر به عنوان تنها سد شهرستان دلفان از سال گذشته آغاز شده است که تاکنون به سبب نبود اعتبارات اجرایی نشده است .

وی، تخصیص اعتبار مورد نیاز برای اجرایی شدن این طرح راضروری دانست و بیان داشت: با بهره برداری از این طرح بیش از هزار و 500 هکتار از ارضی دیم شهرستان دلفان به آبی تبدیل خواهد شد.

فرماندار شهرستان دلفان به صدور مجوز برداشت آب بوسیله 10 دستگاه تلمبه بر روی رودخانه بادآور شهرستان دلفان خبرداد و خواستار تسریع در پایان مطالعات سد ده پهلوان شد.

 

منبع: ایرنا

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۳۲

  ….. خسته نشدی از این همه شعار و آمار؟؟!!!
  کمتر نیروهای …رو تخریب کن مردم ازت آمار نمیخوان

 2. نویسنده دیدگاه: آشنا
  آذر ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۴۰

  احسنت گفتن خالی از لطف نیست لطفا بر این خواسته اصرار کنید جوینده یابنده بود موفق باشید

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار