سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43148
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۵۸ نظر
خانه » اخبار برتر » کارنامه ضعیف نمایندگان دلفان در مجلس
Print This Post
اختصاصی سلام دلفان؛

آقایانی که در ادوار گذشته کارنامه بسیار ضعیفی را به عنوان نماینده مردم شهرستان دلفان در مجلس شورای اسلامی داشته اند، در دور دهم با چه ترفندهایی قصد حضور در عرصه انتخابات و کسب آراء مردم را دارند؟!

DSC01510گروه سیاسی سلام دلفان- عبدالرضا اسدی خسروخانی: نه دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی را پشت سر گذاشته ایم و در این ادوار، نمایندگان متعددی با رأی مردم خون گرم سلسله و دلفان به مجلس شورای اسلامی راه یافته اند. اگر بخواهیم عادلانه عملکرد برخی نمایندگان ادوار گذشته را به بوته قضاوت بگذاریم؛ ماحصل عملکرد آنان را می توان در چند سطر بیان کرد:

1- هرچند که در این نه دور، حدود دو سوم از نامزدهای انتخاباتی که در حوزه انتخابی شهرستان های سلسله و دلفان به مجلس شورای اسلامی را یافته اند، از رجال شهرستان دلفان بوده اند، اما خدماتی که در این مدت به شهرستان سلسله شده است به مراتب از شهرستان دلفان بیشتر بوده و امروز شهرستان سلسله با وجود اینکه از لحاظ جمعیتی تقریباً نصف شهرستان دلفان است اما در بسیاری از شاخص ها از جمله توسعه متناسب با سیاست های آمایش سرزمینی و نرخ رشد بیکاری و وضعیت مطلوب اجتماعی و رفاهی به مراتب وضعیت مطلوب‍‍‍‍تری نسبت به شهرستان دلفان دارد.

2- سازوکاربرخی نامزدهای انتخاباتی و سیاست گذاری آن ها در شیوه أخذ رأی در شهرستان دلفان بیشتر از آنکه مبتنی بر ارائه برنامه هایی برای توسعه شهرستان دلفان باشد؛ بر باند و باند بازی و استفاده از تعصبات جناحی و قومی و قبیله ای متمرکز بوده است.

3- خیر و برکت برخی نمایندگان شهرستان بیشتر از آنکه کل شهرستان را پوشش دهد، به گروه ها و اشخاص خاص رسیده و از قِبَل این نمایندگان افرادی خاص توانسته اند یک شبه ره صد ساله بپیمایند. می توان گفت آن ها توسط این افراد خاص مصادره شده اند.

گویا کسب رضایت این آقایان خاص ارجحیت دارد بر رضای همگان حتی رضای خداوند  قهار!

4- قول و قرارها و وعده و وعیدهای انتخاباتی برخی از این نمایندگان، بیشتر طرفندهایی برای کسب رأی مردم بوده و آقایان نماینده پس از أخذ اکثریت آراء مردم نسبت به وعد و وعیدهای خود دچار آلزایمرشدید شده و شعار های انتخاباتی خود را به فراموشی سپرده اند.

5- در طول این سالیان نمایندگان سلسله و دلفان در مجلس روزه سکوت داشته اند، دریغ ازیک نطق اثرگذار در صحن یا حتی یک مصاحبه کوچک با خبرنگاران صدا و سیما یا یک نمای تصویری در حد یک فریم صامت.

امروز نتیجه چنین وقایع ناخوشایندی این است که؛ شهرستان دلفان دچار مظلومیت و محرومیت غیر قابل تحملی شده که بیش از همه، جوانان بحران زده این شهرستان را می آزارد؛ رشد بالای بیکاری، افزایش جرم و جنایت و ناهنجاری های اجتماعی مانند رشد غیر منطقی و غیر استاندارد آمار طلاق و خودکشی و اعتیاد به مواد مخدر و افتادن جوانان در دام مافیای همه جانبه قاچاق، رشد روز افزون شغل های کاذب و افزایش تکدی گری و … بیش از هر چیز نتیجه کم کاری برخی نمایندگان ادوار گذشته مردم شهرستان دلفان در مجلس شورای اسلامی و ضعف آن ها در شناساندن مزیت های بالقوه این شهرستان به دولتها و جذب سرمایه برای بالفعل نمودن این پتانسیل های عظیم بالقوه بوده است.

این وضعیت نامطلوب مردم در شهرستان دلفان در حالی است که برخی آقایان که موصوف به پیشوند حاجی یا پسوند خان هستند، از قِبَل همین نمایندگان، لابی های آنچنانی درست کرده و با دریافت وام های کلان و پست های کلیدی شهرستان و ایجاد حیات خلوت های باندی و جناحی و کسب امتیازات ویژه و… به مراد خویش رسیده اند.

اگر شهرستان دلفان که در بسیاری از شاخص ها از جمله در بخش کشاورزی و دامداری موقعیت استثنایی و ویژه ای را در کل کشور دارد، فقط متناسب با 30 درصد از پتانسیل های خود رشد می کرد، امروز کمتر جوان بیکاری را در شهرستان داشتیم؛ این در حالی است که حداقل فرصت های شغلی در این شهرستان نیز به دلیل عملکرد ضعیف و بی تعهدی برخی از این نمایندگان اکثریت به نیروهای غیر بومی رسیده به طوری که شهرستان دلفان را از این منظر می توان مظلوم ترین شهرستان استان و یا حتی کشور به حساب آورد.

این دوستان نماینده که بیش از 30 سال مظلومیت شهرستان دلفان مولود عملکرد ضعیف آنان در دفاع از حقوق مردم این شهرستان است، آن هایی که بر اثر کم لطفی و کم کاری اشان 130 روستا ازمجموع 570 روستای شهرستان خالی از سکنه شدند، آنان که در فرایند تبلیغات انتخاباتی و در جلسات مردمی به جای دادن وعده های عام المنفعه به خلق الله، پست فروشی کردند و به آقایان خاص امتیازات ویژه دادند و مدیریت خانوادگی اشان مضحک ترین بیت تغزل ناموزونشان بود، این بار می خواهند با چه ترفندهایی وارد عرصه انتخابات شوند؟!

 1. نویسنده دیدگاه: جعفری راد دکترای مدیریت و مدرس دانشگاه
  آذر ۱۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۳۷

  حضرت امام خمینی (ره) فرمودند« مسئولین باید طعم فقر را چشیده باشند و برای مردم و رضای خدا قدم بردارند».
  امروز دوره خان و خان بازی به اتمام رسیده است و پیروی از این تفکر و افراد خاص محکوم به شکست است
  اندیشمندان دنیا ،عصر جدید را عصر دانایی نام نهاده اند مردم فهیم دلفان از این امر مستثنی نیستند و سال آینده به کسی رای خواهند داد که حامی محرومان و پابرهنگان و افراد تحت پوشش باشد و در کارنامه خود چنین سوابقی داشنه باشد.
  به امید سربلندی دلفان

  • نویسنده دیدگاه: بدبین
   آذر ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۴۲

   با سلام ، بر خلاف نظر شما دوست عزیز ، من فکر می کنم خان و خان بازی با ورژن جدیدی دار بر می گرده نمونه اش آموزش و پرورشه . اداره ای که هم در دوره اصول گرایان و هم در دوره اصلاح طلبان قانون گرا اثری از قاعده و قانون در اون پیدا نمی شه و تا زمونی که هرکدوم ما دنبال منافع شخصیمون هستم آش همون آش و کاسه همون کاسه است .

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آذر ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۳۴

   جعفری جان مستقیم میگفتی به کی باید رای بدیم بهتر نبود عزیزم؟!!!!!

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آذر ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۲۵

   آقای دکتر ،یاور مستضعفان که عشق تمام جوانان نیز هست در دور آینده پیروز خواهند شد انشاالله.نظرتون وهمچنین متنتون “عالیست”

   • نویسنده دیدگاه: مخ
    دی ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۵۹

    این آقای در استان بود چکار کرد واسه شهرش الان هم رفته تهران شهرش بی کلاس بوده

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   بهمن ۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۸:۲۰

   شعار الکی ندیدن با دقت کردین باسوادی این شهر کیان وچجوری کلاشون سفت چسبیدن باد نبره همه نه ولی خیلی از همین با سوادای نانی بودند که برا این نماینده کنونی تبلیق کردن.

   • نویسنده دیدگاه: ...
    آذر ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۴۲

    شما یه بار متن خودتو بخون بینم میفهمی چی نوشتی.درضمن تبلیغ درسته نه تبلیق!

 2. نویسنده دیدگاه: مهدویت
  آذر ۱۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۱۰

  بازارت میتوان گفت دور این آقایان گذشته اند این آقایان اگر میخواهند بیشتر از این … نشوند باید بروند و بر نگرند

 3. نویسنده دیدگاه: شهروند
  آذر ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۱۶

  سلام مطالب شما ارزنده بود مامحروم از امكانات وحتي نماينده ي مردمي بوده وهستيم اگر خدا بخواد وبعضي ها روي آراء مردم محروم دلفان معامله نكنند اميد مي رود … هاي هميشه در خواب براي هميشه از صحنه سياست محوشوند جوانان تلاش كنيد كه ميدان داري باشما باشد انشالله به مقصود مي رسيد دست كدخدا وخوانين را كوتاه كنيد يا علي مدد

 4. نویسنده دیدگاه: عدالت
  آذر ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۹:۲۴

  خسته نباشی برادر اسدی و دستمریزاد که حرف دل 150 هزار نفر زجر کشیده و فقر چشیده دلفان محروم و مظلوم را رسانه ای نمودی . انتظار میرود جنابعالی و سایر دوستان صاحب قلم در این راستا باز هم ادامه دهید. آجرکم الله . رضایی

 5. نویسنده دیدگاه: با وجنات و کمالات
  آذر ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۹:۵۹

  قبلاً فکر می کردیم ….. آخر این تیپ نمایندگانی است که آقای اسدی به تصویر کشیده ولی الان دریافتیم که جناب …. دست اوشان را از پشت بسته خدا … ایشان و اوشان را از سر ما کم کند.

 6. نویسنده دیدگاه: دارائی
  آذر ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۰۵

  مردم فهیم دلفان آگاه شده اند، دیگر جایی برای این افراد باقی نمانده، یه زمانی این آقایان با خریدن چند نفر از بزرگان مال دوست در دلفان به مقاصد خود می رسیدند، امروز مردم آگاه شدند در یک خانواده پدر نمی تواند کج رفتاری کند چون با نیش انتقاد فرزندانش روبرو می شود، …. مردم از این تیپ افراد حالشان به هم می خورد نصیحت برادرانه ای که می توان به طرفداران سابق آنها کرد اینکه با طناب پوسیده این افراد به چاه نروند و از اشتباه خود برگردند،

 7. نویسنده دیدگاه: ش.ع
  آذر ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۱۷

  با سلام.مطالب منتشر شده مربوط به فضای حاکم بر شهرستان است دوست عزیز بنده حدود هفت و هشت سال پیش همین دیدگاه رو داشتم و به همین دلیل برنامه خیلی از نمایندگان مجلس سراسر کشور را رصد میکردم متوجه شدم افرادی که به نطق در مجلس می پردازند افرادی محدود هستند که خیلی از نمایندگان کلان شهرها جزو اینا نیستند چه برسد به شهر نورآباد. اما در مورد عملکرد نمایندگان ادوار گذشته به جرات میتونم بهتون بگم شاید تا صد سال آینده دلفان نماینده ای به خوبی و با نفوذتر از دو نماینده قبلی شهرستان مخصوصا نماینده اصولگرا به خود نخواهد دید. میگی نه صبر کن

  • نویسنده دیدگاه: فتنه
   آذر ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۵۳

   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 8. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  آذر ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۴۴

  برادر عزیز! من خودم یک نور آبادی ام و همیشه از فاصله فاحش الشتر و نور آباد ناراحت، ولی باید واقع بین بود در جایی که به خاطر تفاوت عمده سطح افکار عمومی در این دو شهر، از سویی الشتریها مصرانه در تعقیب منافع عمومی دمار از روزگار نماینده در می آورند و نور آبادیها ساکت و نظاره گر صحنه، حداکثر پیگیر خواسته های شخصی اند، از نماینده چه انتظاری داریم . امید که در ادوار بعدی و ارتقا سطح افکار عمومی نور آباد این مشکل مرتفع گردد . ناگفته نماند معضل فقر و بیکاری یک معضل ملی است که از عدم وجود رقابت احزاب در کشور حکایت دارد .

 9. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۰۷

  باسلام وسپاس ازبرادر فهیم ودلسوزجناب آقای اسدی که روز به روز در دل مخاطبین ازجمله حقیرجابازنموده ای ،ازآنجا که مردم نورآباد از اول تاحالا بطورسنتی فقط دونفررا راهی مجلس نموده (حاج آقاکاظمی ومحمدی)که این دو بزرگوار هم خیلی زحمت کشیده اند اما توانشان بیشتر ازاین نبوده که متاسفانه بعد ازروی کار آمدن ،قلع وقمع و…؟ شروع میشد واگرجوانی برای استخدام یا پستی مطرح میشد اگر به آنها رای نداده بود باید به ناحق پرپر میشد که البته بیشترین این سنگ اندازیها به اطرافیان آنان مربوط میشد که بازهم قابل قبول نیست به نظربنده ایندوبزرگوار باید فرصت را به جوانان بدهند وآنان راهدایت نمایندوالبته ازماست که برماست

  • نویسنده دیدگاه: امین
   آذر ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۲۹

   برادر یا خواهر عزیز باید گفت حاج آقا کاظمی فرصت رو به جوانان داد و در دوره قبلی به خاطر این که دلفان شکست نخوره کنار کشید ولی بعضی ها این کار رو نکردند و دباره ول کن نیستند و دباره میخوان کاندید شن

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    آذر ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۱۶

    نه زیبا ،حاج آقا کاظمی بخاطر دلفان کنار نرفت بخاطر…؟اگر بخاطر نورآباد کنار رفت چرا تمام اقوامش دنبال یه غیر نورآبادی افتادند و…؟اونم در روستای گل باغی که روستای حضراته کاندیدای مورد نظرشان فقط9 رای آوردند

    • نویسنده دیدگاه: فتنه
     آذر ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۵۶

     نکنه انتظار داشتی به … رای بدن
     مردم چقدر شادن

    • نویسنده دیدگاه: نام شما...
     بهمن ۱۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۹:۲۷

     کل اقوام وطایفه کاظمی بیشتراز20رأی به سوری ندادند

 10. نویسنده دیدگاه: دلفان یار
  آذر ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۵۰

  در خصوص عملکرد نماینده درست گفتی اما عزیز برادر .
  پیشرفت هر استان وشهرستان به خاطر رایزنی نماینده نیست به خاطر داشتن وزیر یا معاون ریس جمهور یا شخص ری جمهور است .
  دولت ها نقش اصلی را در فقر زدایی کشور دارند نه نماینده با اینکه نماینده حداقل می تواند علیه عملکرد دولت سخن بگوید و داغ دل مردم را بر زبان بیاورد که متأسفانه در مجلس هم رویه ای حاکم است که نطق را بیشتر به نمایندگان مطرح و با سواد ودارای نفوذ می دهند نه نمایندگان شهرهای بی نام و دور افتاده ای مثل دلفان .
  نماینده می تواند با خودکشی سیاسی از ریس مجلس و معاونین ایشان اجازه نطق بگیرد
  پس دوستان عزیز فرهنگی واهل علم وسیاست مرده وگذشته را کتک زدن دردی دوا نمی کند امروز به هوش باشید تا مبادا کسانی که امتحان خود را پس داده اند در نقاب دیگری به میدان بیایند این روزها رویه تغییر مدیران ادارات و بویژه آموزش وپرورش حکایت از یک خیزش خطرناک دارد که برای نمایندگی مجلس دهم برداشته شده است .
  بیایید یک بار هم که شده لفظ محمدی وکاظمی را برای همیشه دفن کنیم وهر جریانی که در صدد به راه انداختن تنش های سنتی ورقابت های دوئل مانند گذشته دارد به مردم بشناسانیم .
  یک روز یکی از همان دونماینده می گفت :ما بدون وجود دیگری هیچ نیستیم و وبقایمان به وجود مخالف است .اکثر مردم هنوز جریان حاکم بر دلفان را به نام آن دو نماینده سنتی می شناسند در صورتی که هیچکدام فایده ای برای دلفان نداشته وندارند …

 11. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۴۳

  آقايان اصولگرا و اصلاح طلب در شهرستان بدانند كه؛ در دور دهم مجلس شوراي اسلامي طيفي مي توان برنده انتخابات شود كه چهره جديدي را به عنوان نماينده خود معرفي كنند، آقايان محمدي و سوري از طيف اصولگرا و آل كاظمي از طيف اصلاح طلب مردود شده و اقبال عم.مي مردم با اين ها نيست، به نظر مي رسد مردم عامه به كسي راي خواهند داد كه در مقابل اينم آقايان قرار گيرد. با توجه به اينكه حوزه انتخابي دلفان و سلسله الز هم جدا صلاح شهرستان در اين است كه اين نمايندگان سنتي به خاطر مردم دلفان وارد عرصه نشوند وگرنه اين بار هم سلسله برندذه داربي خواهد بود.

 12. نویسنده دیدگاه: از دانشگاه تهران
  آذر ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۳۴

  سلام دوستان .از اقای اسدی به خاطر طرح موضوع وایجاد فضای گفتگو در این خصوص خیلی متشکرم.اگر می خواهیم بهتر از گذشته بیاندیشیم و تصمیم بگیریم امروز باید گذشته خود را نقد و باز خوانی کینم و به وظیفه روشنگری و ترویج بایسته ها بپردازیم .
  تعداد کامنت ها و تنوع مطالب حاکی از نیاز و علاقمندی در جامعه است .پس اقای اسدی و دیگر دوستان این مسیر نقادی را ادامه بدهند وما به سهم خود به طرح دبدگاه هایمان بپردازیم وتردید نکنیم که موثر خواهد بود هر جند گاهی کمی دیر …

 13. نویسنده دیدگاه: و _ح
  آذر ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۴۲

  جانا سخن از زبان ما میگویی.درودآقای اسدی واقعا همینطوره که فرمودید ولی کو گوش شنوا وچشم بینا متاسفانه آرا ما بدون آینده نگری وصرفا براساس تعصبات بی جا همواره نصیب کسانی شده ومیشود که جز به منافع شخصی خود نمی اندیشند وبدان که در انتخابات آینده نیز خاطرات تلخ گذشته تکرار خواهد شداما روشنگریهایی اینچنینی آگاهی بخش واثرگذارخواهدبود.

 14. نویسنده دیدگاه: pakzad
  آذر ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۳۸

  با مطالعه نظرات آقاین صاحب نظر آن تمثیل مولوی علیه الرحمه برایم تداعی خاطر شد. که میفرمایند چهار نفر جهت اقامه نماز قامت گرفتند. که اولی اشتباهی مرتکب شد دومی در حین نماز به اولی تذکر داد و همین طور سومی به دومی وخلاصه چهارمی به سومی اشتباهش را گوشزد نمود.مولوی نماز چهار نفر را باطل اعلام منماید.اگر به گذشته اندکی تامل کنیم نیک در می ابیم که علت شکست هایمان در گذشته و همچنین تمیز ندادن کسانی که برای نمایندگی لایق بودند سو ء ظن هایی بود که نا دانسته از هم مطالبه می نمودیم و همین تعصبات نفسانی که حاصل مرام دوستان نادان ویا دشمنان دانا بود ریشه در اعماق وجودمان میدواند. و علی رغم میل باطنی مانع بس بزرگی برای یکی شدنمان می شد.

 15. نویسنده دیدگاه: خزایی
  آذر ۱۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۵۴

  مقصر ما مردم دلفانیم که همیشه به افراد نالایق و….. رای دادیم. خدانگذرد از کسانی که نماینده مردم که نه، نماینده خودشان و اطرافیانشان بودند در مجلس و شهرستان را صدها سال از عرصه توسعه عقب نگه داشتند

 16. نویسنده دیدگاه: جعفری دلفانی ساکن تهران
  آذر ۲۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۴۸

  باسلام خدمت همشهری های خوبم .حالا که حوزه انتخابیه نورآابدوالشتر ازهم تفکیک شدن سعی کنید به افراد باسواد مومن ودردآشنا به محرومیت مردم دلفان رای دهید نه کسانی که در دورهای گذشته فقط بفکر اعوان وانصارخودبودند وجیب دوستان خود را از وام های چند صدمیلیونی پرکردن وفقط درموقع رای گرفتن درمراسم ختم مردم شرکت کنند.

 17. نویسنده دیدگاه: دلفانی مقیم اهواز
  آذر ۲۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۶:۴۹

  خیانت کاظمی ها به دلفان باعث شد در دور قبل آن اتفاق ناگوار بیفته، به این دلیل میگم ناگوار چون آقای … واقعاً در حق دلفان ظلم کرد ، نمونه اش سفر هیئت دولت به استان و بحث احداث دانشگاه هایی بود که در دلفان و سلسله با هم کلید خورد اما وضعیت دو شهر را با هم مقایسه کنیدببینید این کجا و آن کجا متاسفانه برخی رسانه های خود فروخته داخلی هم که شدند دکان تبلیغات ایشان در دلفان که دروغ بافی می کنند. خدا کند که خان و خان بازی و…. در دلفان تمام شود.

  • نویسنده دیدگاه: دلسوز
   آذر ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۳۶

   حضرات محترم کاظمی جهت کسب پست و مقام چه کارها که نمی کنند با وجود چندین کاندید در دلفان از آقای سوری حمایت کردند و شهرستان 150 هزار نفری دلفان را به الشتر 60 هزار نفری فروختند .

   • نویسنده دیدگاه: ارسطو
    آذر ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۲۹

    دوست عزیز لابد آقای سوری اصلاح طلب هستند و دوستان همشهری ما هم مدعی اصلاح طلبی ، پس حمایت حضرات از ایشان بیراه هم نبوده !

 18. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  آذر ۲۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۳۲

  عامل فقر و بدبختی و سر شکستگی دلفان کسی نیست جز م.م.

 19. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  آذر ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۴۰

  مگه دور گذشته کاندیدای اصلح نداشتیم که اقایان چه بلاها سرش نیاوردن غافل از اینکه خدا با او بود و بسرشان امد انچه دلفان میخواست

 20. نویسنده دیدگاه: سارا
  آذر ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۲۵

  شما حق ندارید که درمورد خانواده بزرگ کاظمی که ازخانواده های معظم شاهد و روحانی بزرگوار هستند و امتحان خود را با فدا کردن فرزندان عزیزشان نه با حرف بلکه درعمل برای تثبیت و پیروزی کشور ثابت نمودند ،اینگونه ناجوانمردانه به قضاوت بنشینید چون هم ازنظرشرعی ،هم حقوقی باید پاسخگو باشید.
  دموکراسی یعنی حق انتخاب برای همه،همه درانتخابات شرکت می کنیم و فردی که حائزاکثریت ارا شد وکیل قانونی مردم است.
  دقت کنیم که هیشه اصلح انتخاب ما باشد

  • نویسنده دیدگاه: اردشیر
   آذر ۲۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۳۵

   باعرض سلام خدمت شما که با کامنت سارا گذاشتید یعنی خداوکیلی این شخص که شما میگید وبهش رای دادید اصلح تر از همه بود؟ البته باید ببینیم منظور شما از اصلح چیست ؟

   • نویسنده دیدگاه: سارا
    آذر ۲۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۴:۵۶

    باسلام و احترام خدمت شما ،نمیدونم منظورشما از شخصی که گفتید “ایا ازهمه اصلح تر بوده “کیه ؟چون کسی که ما معتقد به توانمندی او بودیم متاسفانه نماینده کنونی نوراباد نیست.

  • نویسنده دیدگاه: دارا
   دی ۲۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۴۰

   برو پی کارت …! کاظمی ها به دلفان ظلم کرده و می کنند. زمان قدیم که علناً خان بودند؛ الآن هم هستند منتها …

 21. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۲۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۳۳

  رای ما علی رستمیان
  سلام دلفان تایید کن

 22. نویسنده دیدگاه: اردشیر
  آذر ۲۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۷:۵۰

  با سلام خدمت همه زحمت کشان در ساین سلام دلفان
  آیا به نظر شما این کامنت که چاپ کردید یک نمونه از تبلیغات قبلا از انتخابات نیست که طبق قانون هم جرم است؟هرچند کاندیدای مورد نظر انسان والا و شریفی هستند و مطئناً خودشان راضی به این موضوع نیستند چون انسان قانونمندی میباشند

 23. نویسنده دیدگاه: صمدشاکرمی
  دی ۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۴۴

  نقد یک مسئول ابعاد مختلفی دارد مثلا تا زمانی که وضعیت مالی کل کشور را ندانیم نمی توانیم نظر بدهیم سوابق سوری افتخار امیز است

  • نویسنده دیدگاه: اق هاشم
   دی ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۰۹

   مشی صمد میشه بفرمایی کدوم افتخار
   زندانبانی

 24. نویسنده دیدگاه: ط ح
  دی ۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۳۶

  http://www.asiatech.ir/سلام بر همه عزیزان فکر می کنم بحث در مورد انتخابات بی فایده باشه تا ما نتونیم خودمون را به اون درجه برسانیم که کسانی که واقعا سواد نماینده شدن را دارن برای نمایندگی انتخاب کنیم ما همیشه توی فقر باقی میمانیم.

 25. نویسنده دیدگاه: امیر
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۴:۲۸

  مدیر محترم سایت ،با سلام
  مطلبی را بنده دیروز درج کردم منتشر نفرمودید از آنجا که هدف شما از همین الان تبلیغ برای کاندیدائی است که می تواند با زبان بازی مردم را به سمت خود جلب نماید ،اراده ای مبنی بر روشنگری مردم، برای تفاوت قائل شدن بین وظایف نمایندگی مجلس ،وانجام امور اجرائی که بایدتوسط مسئولین اجرائی پیگیری گردد ،درشما وجودندارد از درج چنین کامنت ها یا مطالبی اجتناب می فرمائید
  اندکی صبر سحر نزدیک است

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۵۵

   دوست عزیز حرف شما توهین به مردم است مردم ما بسیار فهیم تر از آنند که با به قول شما زبان بازی فریب بخورند فکر کنم این حسادت شخص شما ست که اینچنین حرفی را میگید وگرنه مردم درست تر از شما میفهمند

 26. نویسنده دیدگاه: گواه تاریخ
  دی ۲۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۹:۱۹

  بر کسی پوشیده نیست که بعد ازپیروزی اسلا م توسط پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) ابو صفیانها وفرزندان واسلافشان به هر نحوی شروع کردند به خیال خودشان به انتقام از فزندان آن پیامبر بطور یکه امام (ع) زمان خویش را به خاطر همین عقده به شهادت رساندند واما سایت سلام دلفان شما نیک می دانید که خانواده مظلوم کاظمی در دوران رزیم ستم شاهی بر علیه شاه ملعون شهید داده ا ندودر دو.ره انقلاب 18 شهید فدای جمهوری اسلام نمو ده ا ند پس بقای سلطنت طلبان حق دارند این گونه بر علیه این خانواده باشند

 27. نویسنده دیدگاه: حامد
  دی ۲۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۵۳

  با سلام خدمت تمامی جوانان روشنفکر دلفانی
  امیدوارم این دوره تمامی جوانهای دلفان خودشون بر اساس علم و تجربه ای که از دوره های قبل کسب کرده اند تصمیم گیری کنند که بتونیم نماینده ای را به مجلس بفرستیم که از حق و حقوق ما جوانها دفاع کنه نه اینکه فقط در مجلس در خواب سیر سفر کنه و یا فقط شنوند تمام باشه. ما باید با هم و به صورت جدی برای این موضوع تصمیم گیری کنیم و به نظر بنده میتونیم جلساتی هماهنگ کنیم که جوونهای تحصیل کردمون که در هرجای کشور هستند بیان تا در مورد کاندیدها این دوره تبادل نظر کنیم و از بینشون کاندید واجد شرایط را انتخاب کنیم.
  .فدای همه‎ی جونهای خوب دلفانی بشم .

 28. نویسنده دیدگاه: متفاوت
  دی ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۴۶

  بازی سیاست آن چیزیست که همه به آن فکر وصحبت وجدل میکنیم اما چرا تغییری صورت نمی گیرد با هر انتخابی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 29. نویسنده دیدگاه: بی نام
  دی ۳۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۴:۱۱

  چرا مطلب اینجانب را درج نکردی میترسی قبول نداری این اسدی خان شما از … محمدی است

 30. نویسنده دیدگاه: رضا
  بهمن ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۴۱

  بیاتاگل برافشانیم ومی در ساغر اندازیم فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم
  عزیزان آزموده را آزمودن خطاست . ما چندبار میخواهیم خطای خودرا تکرار کنیم ؟؟؟؟ نمایندگان قبلی چندین دور از فرصت خدمت یا خدای ناکرده خیانت استفاده کردند .ما بچه بودیم آنها نماینده بودند . داریم باز نشسته میشیم ولی آنها بازم هستن . مگر آدم عاقل از یک سوراخ چند بارگزیده میشه . شمارا بخدا یک کم منطقی باشید…….

 31. نویسنده دیدگاه: مدافع حق
  بهمن ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۴۶

  باسلام وآرزوى سربلندى براى همه همشهريان عزيز-دربيان مطالب بايدسعى كنيم تروخشك راباهم نسوزانيم.روزه سكوت كه نگارنده محترم به نمايندگان ادوار گذشته دلفان وسلسله نسبت داده اند حداقل درمورد حاج آقا مصداق پيدا نمى كند شايد سن ايشان اقتضا نمى كند كه اوايل انقلاب رابياد بياورند زمانى كه حاج آقا كاظمى درمقام پاسخگويى به نمايندگان نهضت آزادى اولين نفرثبت نام مى كردندودرميان آنهمه نماينده نظيرشهيد چمران وديگران ازآرمانهاى انقلاب دفاع مى كردند.ضمناً ازدوستان عزيزتقاضا مى كنم درقضاوت نسبت به افراداينگونه برخورد نكنند .به هرحال هركس يادودمان نقاط ضعف وقوتى دارند مجموع عملكرد افراد رادرنظربگيرند.فاميل كاظمى براساس واقعيت هاى موجود به انقلاب خدمت كرده اند ومتأسفانه مورد بيمهرى واقع شده اند .اگرهم به جايى رسيده اند بخاطر توان وشايستگيشان بوده است.

 32. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  بهمن ۱۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۴۶

  ما از مدیریت فقط کت وشلوار پوشیدن واز نمایندگی فقط مراسم ختم رفتنشو بلدیم دوستان یک کم سطح توقعتان را از نماینده بالاببرید . ماحق نداریم نماینده مون در طول چهارسال حداقل چهارتانطق در صحن مجلس داشته باشه؟یا اینکه چهار تا وزیر رو به چالش بکشه؟

 33. نویسنده دیدگاه: حسن
  فروردین ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۰۷

  کاندیدی ک کارش دروغ باشه چ جایگاهی تو جامعه داره همین اقای رستمیان موقع انتخابات ب نامزدای دیگه تهمت میزد فلان نماینده چکارکرده و ….مگه خودت چ گلی سرمردم زدی جز …میخواید ده تا مثال براتون بگم

 34. نویسنده دیدگاه: ذانشجو
  آبان ۲۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۵۴

  ایا می دانید همزمان با بروجرد و درود در الشتر تمام خانه های روستاهی از هزینه باسازی زلزله مقاوم شده با وام کم و بلاعوض .

 35. نویسنده دیدگاه: مریم
  آذر ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۴۸

  فقط آقای چراغیان میتونه مارو ازاین وضعیت نجات بده، به امید موفقیت ایشون.

 36. نویسنده دیدگاه: علی
  آذر ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۱۴

  چراغیان پیروزه

 37. نویسنده دیدگاه: علی
  دی ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۱۵

  سلام برادر ارجمندازتحلیل بسیار ظریف جنابعالی متشکرم اما نکته ظریف دیگر که آقایان با دیدگاه مالکانه نسبت به کاندیداتوری فصا رابه شدت برای رجال سیاسی دیگر به قدری مسموم میکردند که از شوق خدمت دوری میگرفتند ورجال دیگر شهامت بر صحنه آمدن را از دست میدادند امیدوارم در دوران دور از استبداد بستر برای رجال جوان وفعال وسرشار ازحس خدمت مهیا شود

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار