سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4320
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۱
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قرائت سخنان خصوصی رهبری توسط رسایی
Print This Post
به گزارش سلام دلفان به نقل از  مهر، حمید رسایی در پایان جلسه روز سه شنبه با اعلام تذکر بند 11 ماده 23 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در ...

به گزارش سلام دلفان به نقل از  مهر، حمید رسایی در پایان جلسه روز سه شنبه با اعلام تذکر بند 11 ماده 23 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص لزوم حفظ و شان جایگاه مجلس تذکر داد.
وی با بیان اینکه در خصوص مسئله سپاه در همان روز نطق علی مطهری تذکر دادم، گفت: نکات دیگری نیز در نطق ایشان وجود داشت که نمی توان در برابر آن سکوت کرد و از آن گذشت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بنده از دولت به خاطر شاخص هایش دفاع کردم و به این دفاع افتخار می کنم. البته الان هم از منتقدان جدی برخی رفتارهای دولت و رئیس جمهور بوده و هستیم.

رسایی ادامه داد: اگر انتقاد داریم حق اهانت به دولت را نداریم، آیا باید هر نسبت ناروایی را پشت این تریبون بدهیم؟ آیا قانون اساسی چنین اجازه ای را به ما داده است؟

وی افزود: در مجلس دست یکی از نمایندگان به روی یکی از کارکنان دولت بلند شد. آن آقا عصبانی شد و حرف ناروایی زد. دستگاه قضایی طوری برخورد کرد که آن فرد از مجلس عذرخواهی کند.

عضو جبهه پایداری ادامه داد: آیا نماینده ای که در نطقش یک سری الفاظ را در مورد رئیس جمهور قانونی کشور به کار برده لازم نیست عذرخواهی کند؟

رسایی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در یکی از جلسات خصوصی ایشان با هیئت رئیسه و برخی از نمایندگان مجلس هشتم که به گفته رسایی به دلیل تکدر رهبری از مجلس به خاطر اهانت به رئیس جمهور برگزار شده بود؛ به بیان فرمایشات رهبری در آن جلسه پرداخت.

این نماینده مجلس به نقل از  رهبر معظم انقلاب گفت: “حوادثی پیش می آید که باید به خدا توکل کنیم. مجلس به رئیس جمهور اهانت کرد. مجلس می تواند از رئیس جمهور سئوال کرده و یا وی را استیضاح کند اما حق ندارد به هیچ کس اهانت کند. کجای مجالس قبلی به رئیس جمهور اهانت شد؟ ظلم بود، کار بدی کردید. قوه مقننه و مجلس حق ندارد به هیچ کس اهانت کند بویژه رئیس جمهور. قوه مقننه مظهر فضائل ملت است. در مقابل چشمان مردم فحاشی کردند. متحیر شدم بر خلاف اخلاق و ظلم و رذیلت بود، صریحا از این عمل که در هنگام سخنرانی رئیس جمهور بود متحیر شدم، ناراحت شدم، کار بسیار بدی بود باید علاج می شد. آقای لاریجانی برادر عزیز، تقصیر کردید باید متوقف می کردید. این چه کاری است که می کنید؟”

در این هنگام محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس با اعتراض به اظهارات رسایی گفت: بنده نیز در آن جلسه حضور داشتم. آقا فرمودند من این موضوع را نمی خواهم علنی بگویم حالا شما اگر اذن دارید بگویید.

حمید رسایی در پاسخ گفت: من در آن جلسه نبودم اما این فرمایشات در سایت ها منتشر شده است.

وی تاکید کرد: امروز عده ای جلوی مجلس تجمع کردند، نیروی انتظامی با معترضان برخورد کرد. خطاب به احمدی مقدم می گویم، در موضوع فتنه نیز که شما مقابل فتنه گران ایستادید همین آقایان پشت تریبون به شما انتقاد کردند.

عضو جبهه پایداری تصریح کرد: اگر مدعی العموم به وظیفه اش عمل کرده بود لازم نبود عده ای در مقابل مجلس تجمع کنند که نیروی انتظامی با آنها برخورد کند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار