سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43248
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » اختصاص 80 میلیارد ریال به بخش آب روستایی در دلفان
Print This Post

فرماندار شهرستان دلفان از اختصاص 80 میلیارد ریال اعتبار جهت بخش آب روستایی این شهرستان خبر داد.

DSC00795به گزارش سلام دلفان –علی باقری گفت : این اعتبار از محل اعتبارات ماده استانی ، ماده 180 ، خشکسالی و دو صد فروش نفت خام به این شهرستان اختصاص یافته است.

وی اظهار امیدواری کرد با جذب این اعتبار تاحدودی مشکل آب شرب روستاهای شهرستان دلفان حل گردد.

فرماندار شهرستان دلفان همچنین اظهار داشت : در یکسال گذشته طرح های آبرسانی یارولی آباد ، نورمحمدی زمانه ، مجتمع پیردوستی ، روستای دمباغ ، روستای رمضان آباد ، مرادآباد و انجام شبکه داخلی در روستاهای ملک آباد ، شترخفت و حفر چاه دستی در روستاهای مومن آباد ، چم حصار و روستاهای هفت چشمه ، زرده سوار ، چراغ ، تاج امیر ، ایمان آباد کله کله توسط شرکت انبار دلفان به اجرا درآمده است .

باقری تعداد طرح های در دست ساخت آبرسانی در این شهرستان را 11 پروژه عنوان کرد و بیان داشت : در صورت تکمیل این طرح ها 60 روستای شهرستان دلفان مشکل آب شرب آنان حل می شود .

555نفردر دلفان دوره های آموزش فنی و حرفه ای را فرا گرفتند

فرماندار دلفان گفت : 555 کار آموز آموزش های لازم را در دوره های مرکز فنی و حرفه ای نورآباد فرا گرفتند.

 علی باقری افزود: این تعداد در رشته های رایانه ، خیاطی ، قالی بافی ، معرق و برق آموزش های لازم را فرا گرفتند .

وی ،با اشاره به نرخ بالای بیکاری در شهرستان دلفان اظهار داشت : در این شهرستان استخدام های دولتی بسیار کم می باشد و راهی جز افزایش آموزش های فنی و مهارتی برای جویندگان کار نداریم .

وی، با اشاره به نقش مراکز فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال و افزایش مهارت شهروندان خواستار افزایش امکانات و تجهیزات مرکز فنی و حرفه ای آقایان و بانوان شهرستان دلفان شد.

منبع: ایرنا

 1. نویسنده دیدگاه: سازان
  آذر ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۱۰

  سلام خدمت دوستان عزیز
  ما که نفهمیدیم هدف از تهیه این صفحه اعلام نرخ بیکاری بود یا آب رسانی به روستا ها. آیا این دو مقوله آنقدر کم اهمیت هستند که هر دو آنها را در چند خط و در یک صفحه گنجاند؟ در مورد آب که کم کم داریم به فاجعه عظیم نزدیک میشیم، اینکه در عین بی آبی آب ما رو دارن به شهرستان هم مرز یعنی کوهدشت هدایت می کنند، نمیدونید ولی الآن که دارم این کامنت رو مینویسم شبکه افلاک داره اعتراض و ادعای مردم کوهدشت رو در باره اینکه معشوره حق ماست و باید زودتر تکمیل شود رو داره پخش میکنه، واقعا جای تاسفه، البته زمانی که آقای سوری از شهر نورآباد 8 هزار رای بیاره جای هیچ حرفی نمیمونه.
  و اشتغال، اجازه بدید مختصری در این مورد به زبان عامه توضیحاتی ارائه کنم.
  شهرستان دلفان در عین محرومیت از نظر شغل های دولتی و نیمه دولتی محل خوبی برای سرازیر شدن نیرو های غیر بومی شده که البته بیشتر اونا از شهر های به ترتیب الشتر، خرم آباد و بروجرد هستن، شاید تا حالا متوجه نشدید ولی مدتیه که کسبه این شهرها رو به پنج شنبه بازار اینجا آوردن و محصولات باغات خودشونو اینجا به فروش می رسونن، گفته حقیر بسیار ملموسه، فقط یک بار حضور در پنج شنبه بازار رو می طلبه. نکته بسیار اساسی در این شهرستان اینکه که مالکان و سرمایه داران این شهرستان فقط فکر سوداگری رو در سر می پرانن و اینکه بیشتر کسب خود را از رابطه دلالی به دست میارن. یعنی خرید و فروش ملک یا اینکه رابط بودن که بیشتر نقش بنگاه ها در این بین مهمه. نورآباد با داشتن تقریبا کمترین زمین شهری نسبت به شهرهای استان دارای بیشترین بنگاه معاملاتی که قریب 80 بنگاهه که کارشون فقط بالا بردن قیمت زمین های شهر و بالا بردن حق بنگاهی خودشونه (حق بنگاه درصدی از قیمت توافقی بین خریدار و فروشنده یا موجر و مستأجر ه). قیمت زمین این شهر در عین نداشتن جاذبه ای درخور توجه (جدا از تعصب) در عین ناباوری هم تراز با قیمت زمین شهرهای بزرگی مثل کرمانشاهه. ای کاش سرمایه داران این شهر متحول شده و دو به دو یا چند نفری با تجمیع سرمایه و تقبل گرفتن درصدی از سود با همکاری هم چند شرکت در این شهر راه اندازی کنن، که هم اشتغال رو بالا ببرن و هم اعتباری برای خود و شهر کسب کنن. نکته قابل تأمل اینه که دلفان تنها شهر استانه که تقریبا بدون هیچ کارخانه ایست. نمیگم مسئولین که رسیدگی کنن چون نمی کنن، سرمایه داران شهر به فکر باشن.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار