سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4326
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۱
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » پدیده گرد و غبار برای چهاردهمین روز مهمان نورآبادی ها شد
Print This Post
در سال جاری
پدیده گردو غبار کیفیت هوا و عمق دید را کاهش می دهد و ممکن است اثرات سویی بر سلامت انسان داشته باشد. این پدیده کیفیت هوا را کاهش می دهد و ...

پدیده گردو غبار کیفیت هوا و عمق دید را کاهش می دهد و ممکن است اثرات سویی بر سلامت انسان داشته باشد.

این پدیده کیفیت هوا را کاهش می دهد و عمق دید را گاهی به حدود 5 متر کاهش می دهد و ممکن است اثرات سویی بر سلامت انسان بخصوص افراد دارای مشکلات تنفسی، داشته باشد.

در ایران بیش از یک دهه از تولد پدیده شومی به نام ریزگردها می گذرد؛ به راستی بعد از گذشت یک دهه از زندگی در کنار ذرات ریزی که در مقابل هجوم گسترده آنها هستیم، چه باید کرد.

این در حالی است که  رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست کشور معتقد است که یک حباب سیاسی دور مسئله ریزگردها ایستاده است.

وی  در گفتگو  با مهر ادامه داد: در حال حاضر یک حباب سیاسی دور مسئله ریزگردها را گرفته است که اگر این حباب بترکد شاید بتوانیم خیلی زودتر مشکل را حل کنیم.

 رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست کشور تصریح کرد: مشکلات عراق، سوریه و منطقه خاورمیانه همه نمی گذارند که امنیت کافی برای کارهای زیربنایی و اساسی در کشورهای همسایه وجود داشته باشد.

 وی با تاکید بر اینکه عمده منشا گرد و غبار در کشورهای همسایه ایران قرار دارد، افزود: رفع بیش از 80 درصد منشا این پدیده در گرو تحولات بین المللی و منطقه ای است.

 رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست کشور ادامه داد: این در حالیست که در موقعیت کنونی که منطقه به لحاظ سیاسی دارد نمی توان به راه حل سریع الوصول در این زمینه امیدوار بود.

 وحدتی با تاکید بر اینکه در راستای رفع مشکل باید از کمکهای بین المللی استفاده کنیم، تصریح کرد: نتیجه گرفتن از این طریق نیز ممکن است چند سال طول بکشد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار