سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43430
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تدریس سینما و تئاتر در مدارس
Print This Post

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور ضمن اعلام این خبر که سینما و تئاتر سال تحصیلی آینده وارد کتاب‌های درسی پایه نهم می‌شود، اظهار کرد: ارائه آموزش‌هایی با عنوان تربیت‌آوایی، فونتیک‌ها و ضرباهنگ‌ها نیز مدنظر قرار دارد.

به گزارش سلام دلفان،حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان گفت: امسال پایه هفتم دارای کتاب فرهنگ و هنر است که هنرهای تجسمی، خوشنویسی، هنر موسیقایی و هنرهای نمایشی را آموزش می دهد و در کتاب های درسی سال آینده توجه بیشتری به این مبحث ها خواهد شد.

وی با بیان این که در سال تحصیلی جاری 946 عنوان کتاب درسی، 125 عنوان کتاب راهنمای معلم، 15 عنوان روش تدریس و 90 عنوان کتاب درسی همراه با لوح فشرده آماده و در مدارس توزیع شد، اظهار کرد: کتاب های درسی منطبق با برنامه ملی درسی تغییر یافته اند و تغییر کتاب ها برای دیگر پایه ها در سال های آینده ادامه دارد. در واقع هر سال کتاب های درسی دو پایه مورد بازنگری قرار می گیرند.

این مقام مسئول عنوان کرد: به عنوان مثال تقویت هویت دینی و انقلابی، ارائه و انتقال ارزش های دفاع مقدس، برخی خاطرات رزمندگان و فرماندهان جنگ و عنوان میراث دفاع مقدس با نثر ادبی وارد کتاب های درسی چاپ های چهارم و پنجم ابتدایی شد.

محمدیان با بیان این که در کتاب مطالعات اجتماعی زیست شهروندی، حقوق شهروندی و قانون اساسی را وارد کردیم، عنوان کرد: البته حقوق دانش آموزی در کشور به صورت مستقل و قانون نداریم؛ اما قوانین مربوط به کودکان و نوجوانان وجود داشت که وارد کتاب های پایه های سوم، چهارم و هفتم شد.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار