سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43510
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » همایش “وقف و رسانه” در استان لرستان برگزار می‌شود
Print This Post
معاون اوقاف لرستان:

همایش‌های وقف و رسانه، تجلیل از یاوران وقف، وقف و بانوان و وقف و شکوفه‌ها در لرستان برگزار می‌شود.

وقف ورسانهبه گزارش سلام دلفان، حجت‌الاسلام محمدجواد عباس زاده در نشست خبری که در آستانه هفته وقف در خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: در هفته وقف که از 29 آذر تا 5 دی‌ماه سال 93 برگزار می‌شود برگزاری برنامه‌های متنوعی از قبیل همایش وقف و رسانه، همایش تجلیل از یاوران وقف و برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور ائمه جماعات جمعه، اساتید دانشگاه و حوزویان استان پیش‌بینی‌شده است.

وی بابیان اینکه همزمان با هفته وقف همایش‌های وقف و بانوان و همایش‌های وقف و شکوفه‌ها نیز در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار می‌شود ادامه داد: همزمان با برگزاری برنامه‌های متنوع هفته وقف از افراد مؤثر در این حوزه تجلیل به عمل می‌آید.

معاون فرهنگی اوقاف لرستان گفت: امسال 95 سهمیه برای ثبت موقوفات استان لرستان در سامانه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور پیش‌بینی‌شده است که تاب حال در این راستا 65 موقوفه استان در سامانه ثبت‌شده‌اند و امیدواریم که تا پایان هفته وقف مابقی موقوفات استان در سامانه ثبت شوند.

عباس زاده برپایی ایستگاه‌های همه واقف باشیم و همچنین برپایی خیمه‌های معرفت در امام‌زاده‌های استان را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده جهت اجرا در هفته اوقاف عنوان کرد و افزود: نمایشگاه عملکرد اداره کل اوقاف لرستان نیز در مصلای الغدیر خرم‌آباد برپا می‌شود.

وی بر ضرورت به‌کارگیری ظرفیت خیرین استان برای ساخت و تکمیل مساجد استان به‌ویژه در شهرستان‌های نورآباد و کوهدشت که اهل حق در آن‌ها فعالیت می‌کنند تصریح کرد: متأسفانه برخی از روستاهای استان لرستان فاقد مسجد هستند اما همین روستاها دارای جمع خانه هستند.

معاون فرهنگی اوقاف لرستان گفت: در حال حاضر استان لرستان نیازمند احداث هزار باب مسجد است.

 

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار