سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43516
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » برگزاری همایش “سبک زندگی اسلامی” در خرم‌آباد
Print This Post

همایش «سبک زندگی اسلامی» با حضور حجت‌الاسلام حسین دهنوی امروز در خرم‌آباد برگزار شد.

139211141653125992044023به گزارش سلام دلفان، حجت‌الاسلام حسین دهنوی در این همایش ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر اسلام و اربعین حسینی اظهار داشت: اسلام توسط پیامبر اکرم (ص) ایجاد شد و توسط امام حسین (ع) زنده ماند و حضور در محفل امام حسین سبب بقای دین می‌شود.

وی با بیان اینکه حضور در محفل امام حسین (ع) لازم است اما کافی نیست افزود: به این معنا که هدف امام حسین (ع) این نبود که گریه کنیم و 14 قرن بنشینیم بلکه هدف امام حسین (ع) حفظ ارزش‌های اسلامی بوده است.

دهنوی بیان کرد: یک ویژگی اخلاقی که امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) به آن عمل می‌کردند صداقت بود، به این معنا که صداقت یعنی دروغ نگوییم، صداقت به این معنا نیست که هر راستی را به همسرت بگویی زیرا بعضی از راست‌ها، مفسده ایجاد می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: جوانان باید قبل از ازدواج پنج ویژگی از جمله رشد عقلانی، رشد شخصیتی، رشد عاطفی، قدرت مدیریت بحران و استقبال را به‌طور نسبی در خود پرورش داده و بعدازآن در مسیر ازدواج قدم گذارند.

وی با بیان اینکه وفاداری یکی دیگر از ویژگی‌های زندگی امام علی (ع) و فاطمه زهرا (س) است تصریح کرد: از مهم‌ترین عوامل طلاق در جامعه کنونی خیانت‌ها و بی‌وفایی‌ها است زیرا هم زن و هم مرد باید با شناخت احساس همدیگر مانع متلاشی شدن بنیان خانواده شوند.

دهنوی با بیان این‌که خداوند در وجود زن یک حس به‌نام تملک قرار داده است، اظهار داشت: حس تملک یعنی زن مرد را برای خودش می‌خواهد و هرگاه ببیند شوهرش با خانم نامحرم صحبت می‌کند، از درون تهی می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم افزود: خداوند در وجود مرد نیز یک ویژگی به‌نام غیرت و ناموس‌پرستی قرار داده است این در حالی است که یکی از مصادیق بی‌وفایی زن با مردان نامحرم از دید مردان، رعایت نکردن حجاب و شوخی کردن زن با مردان نامحرم است.

وی بابیان این‌که یکی دیگر از ویژگی‌های خانواده اسلامی احترام متقابل است، بیان کرد: ما در فرهنگ ایرانیان یک نام داریم و یک فامیل اما عرب‌ها به‌جای فامیل کنیه و لقب دارند لذا هرگاه امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) همدیگر را برای احترام با لقب و کنیه صدا می‌‎زدند.

دهنوی خاطرنشان کرد: در دنیا قانونی به‌نام “کارما” داریم به این معنا که بازتاب رفتار ما به خود ما برمی‌گردد، این قانون مورد تائید قرآن و ائمه معصوم (ع) است کما اینکه در احادیث داریم خوب صدا کنید تا خوب بشنوید.

وی کم‌رنگ شدن ماهواره را در زندگی خانواده‌های اسلامی ضروری دانست و افزود: برای نبرد ماهواره در زندگی باید از عنصر عاطفه استفاده کرد به این معنا که به حقوق همدیگر احترام بگذاریم و خواسته‌های همدیگر را جواب دهیم.

حجت‌الاسلام دهنوی آرامش در زندگی امروزی را از ضرورت‌های استحکام بنیان خانواده‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) بسیار آرام بوده کما اینکه حضرت علی (ع) فرمود هر وقت در منزل چشمم به فاطمه (س) می‌خورد تمام غصه و خستگی از بدنم خارج می‌شد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار