سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43545
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » احداث دانشگاه ملی دلفان در صورت تأمین اعتبار
Print This Post
فرماندار دلفان:

شروع ساخت دانشگاه ملی دلفان بستگی به اعتبار دارد و اگر امسال مسئولان مربوطه در این زمینه اقدام کنند در عرض یک‌سال فضای مناسبی برای دانشجویان این دانشگاه ایجاد می‌شود.

95به گزارش سلام دلفان، علی باقری اظهار داشت: دلفان یکی از شهرستان‌های محروم لرستان است که متأسفانه محرومیت آن به مراکز دانشگاهی نیز سرایت کرده است به‌طوری‌که مرکز آموزش عالی این شهرستان با مشکل فضای آموزشی مناسب مواجه است.

وی افزود: استاندار لرستان چند ماه گذشته در جلسه شورای اداری شهرستان دلفان گفت که اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان موظف است که 20 هکتار زمین برای احداث ساختمان دانشگاه ملی شهرستان دلفان اختصاص دهد.

فرماندار دلفان بیان کرد: برای خریداری زمین به مبلغ 32 میلیون تومان به استانداری مکاتبه می‌شود تا این 32 میلیون تومان پرداخت شود در این راستا قرار شد اداره کل راه شهرسازی هم 20 هکتار زمین برای ساخت این دانشگاه تأمین کند.

وی با اشاره به مشکلات آموزش عالی دلفان عنوان کرد: آموزش عالی دلفان امکانات مناسبی برای دانشجویان ندارد و با توجه به اینکه بیشتر دانشجویان این دانشگاه بومی نیستند امسال برای گرفتن خوابگاه با مشکل مواجه شدند.

باقری با اشاره به ساخت دانشگاه ملی دلفان اظهار داشت: شروع ساخت دانشگاه ملی دلفان بستگی به اعتبار دارد و اگر امسال مسئولان مربوطه در این زمینه اقدام کنند یک‌ساله فضای مناسبی برای دانشجویان این دانشگاه ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به نبود شرایط مهیا برای ساخت این دانشگاه بیان کرد: چون شرایط مهیا نیست این دانشجویان فعلاً باید با مشکلات دست‌وپنجه نرم کنند؛ بنابراین با خرید زمین می‌توان کار ساخت را شروع کرد که تا سال آینده این مکان احداث شود.

فرماندار دلفان با اشاره به مشکلات مراکز آموزشی دلفان بیان کرد: دانشگاه‌های آزاد شهرستان دلفان هم در بحث مکان فضای مناسبی ندارد و پیگیری انجام می‌شود تا برای این دانشگاه زمین تهیه شود و دانشگاه پیام نور این شهرستان هم نیاز به توسعه دارد و به احداث ورزشگاه نیاز دارد.

وی در رابطه با دیگر مشکلات این شهرستان گفت: متأسفانه خیلی از ادارات شهرستان دلفان مکان مناسبی ندارند و به دنبال این هستیم که با کمک استاندار فضای مناسبی برای این ادارات ایجاد کنیم.

منبع: تسنیم

 1. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  آذر ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۲۶

  اینم مثل مصلا تبدیل به آثار باستانی میشه

 2. نویسنده دیدگاه: همشهری
  آذر ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۲۹

  خدا اجرتان دهد پیگیر شوید

 3. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  آذر ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۱۷

  آدم وقتی که این همه تلاش و جدییت و کوشش و پیگیری استاندار را می بیند و و از طرفی فضای کسل کننده فرمانداری و جلسات فرمانداری و فرماندار محترم شهرستان را، کلی غبطه و حسرت میخورد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار