سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43617
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » اجرای ۲۲۴ کیلومتر پروژه چهارخطه در لرستان/ ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شد
Print This Post

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان از اجرای ۲۲۴ کیلومتر پروژه چهارخطه در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

به گزارش سلام دلفان ، شهرام ملکی صبح چهارشنبه در مراسم تجلیل از فعالان حوزه حمل و نقل استان لرستان در سخنانی با اشاره به عوامل موثر در تصادفات جاده ای اظهار داشت: سه عامل انسان، جاده و وسیله نقلیه در این زمینه تاثیرگذار هستند.

وی با بیان اینکه در زمینه استانداردسازی جاده های استان فعالیتهای موثری از سوی اداره کل راه و شهرسازی صورت گرفته است بیان داشت: در استان لرستان با جمعیت یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفری و نزدیک به دو هزار و ۸۶۱ روستا این اداره کل وظیفه دارد که در بحث جاده های شهری و روستایی شرایط مطلوبی را برای تردد مردم فراهم کند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان با بیان اینکه تعریض راههای اصلی استان لرستان از مطالبات اصلی مردم و مسئولان و وزارت راه و شهرسازی است عنوان کرد: در ابتدای سال ۹۱ با گذشت سه دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به لحاظ بهره مندی از شبکه بزرگراهی تنها ۲۷۱ کیلومتر از راههای استان به صورت چهارخطه بود.

ملکی با بیان اینکه برنامه ریزی جدی در سال ۹۱ برای بهبود این وضعیت در سطح جاده های استان صورت گرفت ادامه داد: در این راستا ۳۰۰ کیلومتر از جاده های لرستان که نیازمند ارتقا و تعریض بودند برای تبدیل به چهارخطه در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این راستا محورهای مواصلاتی منتهی به مرکز استان در اولویت تبدیل به چهارخطه قرار گرفت ادامه داد: در این زمینه عملیات اجرایی چهارخطه های خرم آباد – بروجرد، خرم آباد – کوهدشت، خرم آباد – نورآباد و خرم آباد – پلدختر آغاز شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان با اشاره به تعریف احداث ۲۲۴ کیلومتر چهارخطه در یک بازه زمانی سه ساله در استان یادآور شد: برای احداث این پروژه ها حداکثر توان و امکانات استان به کار گرفته شد.

ملکی ادامه داد: در این زمینه با پیگیری ها و فعالیت های جدی انجام شده به رغم اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی این اداره کل طی سه سال اخیر نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه راهسازی در استان اجرایی شد.

وی عنوان کرد: این در حالیست که اگر می خواستیم مطابق اعتبار اختصاص داده شده پیش برویم با رقم ۷۰ میلیارد تومانی تنها قادر به احداث ۵۰ کیلومتر چهارخطه بودیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان با اشاره به بهره برداری از ۱۵.۵ کیلومتر از چهارخطه خرم آباد – نورآباد افزود: همچنین ۳۸ کیلومتر از چهارخطه خرم آباد – کوهدشت نیز به بهره برداری رسید.

ملکی با اشاره به حذف دو نقطه حادثه خیر محور خرم آباد – بروجرد تصریح کرد: ۲۴ کیلومتر از این محور نیز تبدیل به چهارخطه شد.

وی با اشاره به بهره برداری از کمربندی جنوبی شهر خرم آباد به طول ۱۵ کیلومتر یادآور شد: مابقی این مسیر نیز طی شش ماه نخست سال آینده به بهره برداری می رسد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان با بیان اینکه در مجموع ۱۰۴ کیلومتر بزرگراه و پروژه چهارخطه در لرستان به بهره برداری رسیده است ادامه داد: همچنین عملیات اجرایی ۱۲۴ کیلومتر چهارخطه دیگر نیز هم اکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی یادآور شد: با پیگیری های مدیریت ارشد استان و تلاش اداره کل راه و شهرسازی پیش بینی می شود که در بازه زمانی کوتاه طی سال ۹۴ شاهد بهره برداری از پروژه های چهارخطه استان باشیم.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار