سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43753
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » رویکرد اصلی مدیریت ارشد استان بر توسعه روستاها است
Print This Post
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری لرستان:

استاندار لرستان با سفرهای متعدد به مناطق روستایی محروم و سخت گذر لرستان تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به ولی نعمتان انقلاب و حل مشکلات آنان بکار گرفته است .

به گزارش سلام دلفان، غلامرضا عبدالهی افزود: در سه دهه گذشته اقدامات شایسته ای توسط نظام مقدس جمهوری اسلامی برای عمران و آبادانی روستاهای لرستان صورت گرفته که قابل تقدیر است اما با این حال با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های مناطق روستایی استان در جایگاه واقعی خود قرار نگرفته است.

این مسئول، وجود 800 هزار هکتار اراضی کشاورزی ، یک میلیون و 200 هزار هکتار جنگل ، ذخائر غنی دارویی ، زمینه مناسب برای تولید آبزیان ، شش میلیون واحد دامی و چهار میلیارد تن ذخائر معدنی پیش بینی شده را از جمله ظرفیت های توسعه مناطق روستایی لرستان عنوان کرد.

عبدالهی یکی دیگر از ظرفیت های منحصر بفرد را در لرستان صنعت گردشگری عنوان کرد و اظهار داشت: روستاهای لرستان به سبب واقع شدن در میان رشته کوههای زاگرس و وجود منابع فراوان آب دارای موقعیت ممتازی برای توسعه صنعت گردشگری است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری لرستان با بیان اینکه موقعیت کوهستانی و وجود منابع آب موجب بوجود آمدن بیش از 50 آبشار در مناطق روستایی لرستان شده است بیان داشت: وجود جاذبه های طبیعی ، پل های تاریخی، گردشگری مذهبی و 42 روستای هدف گردشگری زمینه را برای توسعه گردشگری در لرستان فراهم کرده است .

وی ادامه داد: نقش توسعه روستاها در توسعه همه جانبه و پایدار لرستان غیر قابل انکار است و این راهبردی است که در دستور کار مدیران ارشد استان قرار گرفته است .

وی خاطر نشان کرد: استاندار لرستان با سفرهای متعدد به مناطق روستایی محروم و سخت گذر لرستان تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به ولی نعمتان انقلاب و حل مشکلات آنان بکار گرفته است .

در استان لرستان دو هزار و 861 روستا با جمعیتی بیش از 677 هزار نفر وجود دارد.

 

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار