سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4376
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱
تعداد نظرات: ۴ نظر
خانه » اخبار برتر » منتخبان مردم لرستان، نخستین تصمیم سیاسی خود را چگونه گرفتند؟
Print This Post
حداد یا لاریجانی؟
سرویس سیاسی- یکی از مسائلی که طی روزهای گذشته مورد توجه رسانه ها قرار گرفت و بحث پیرامون آن در محافل سیاسی به شدت داغ بود، انتخابات هیئت رئیسه مجلس ...

سرویس سیاسی- یکی از مسائلی که طی روزهای گذشته مورد توجه رسانه ها قرار گرفت و بحث پیرامون آن در محافل سیاسی به شدت داغ بود، انتخابات هیئت رئیسه مجلس نهم بود.

“نه” مردم به 200 نماینده مجلس هشتم، باعث شد تا بسیاری از ناظران و نخبگان سیاسی، رأی مردم را معنادار قلمداد کنند و آن را حاوی پیامی شفاف بدانند.

“وقف غیرقانونی اموال دانشگاه آزاد” و “طرح حقوق مادام‌العمر مسئولان”، ماجرای” طرح نظارت بر نمایندگان ” با وجود تاکید مستقیم شخص رهبر معظم انقلاب بر تهیه و اجرای آن، مواضع عجیب و سوال برانگیز در قبال فتنه عظیم 88، کشمکش دائمی با دولت به بهانه حفظ استقلال مجلس و مواردی از این دست و نکات منفی دیگری که در کارنامه مجلس هشتم وجود دارد همه و همه بیانگر آن بود که مدیریت مجلس نهم باید تغییر یابد. در این بین، منتخب اول مردم تهران که سابقه مدیریت مجلس هفتم در کارنامه اش وجود دارد فردی بود که به عنوان جدی ترین رقیب لاریجانی برای ریاست مجلس نهم شناخته می شد. غلامعلی حداد عادل احساس تکلیف کرد تا برای اینکه مجلس شأن واقعی خود را بیابد و در جایگاه واقعی خود قرار گیرد وارد این رقابت شود. البته او از لابیگران قدرتمند بی بهره بود.

به هر حال بار دیگر علی لاریجانی بر مسند ریاست مجلس تکیه زد ( البته با ریزش آراء نسبت به دور قبل) و در این بین حتماً برای مردم لرستان، که خانه تکانی اساسی در عرصه سیاسی انجام داده اند، جالب خواهد بود که بدانند منتخبانشان به مدیریت بحث برانگیز لاریجانی رأی داده اند یا مدیریت منطقی و توام با آرامش حداد عادل.

بر اساس بررسی های سلام دلفان، اکثر منتخبان مردم لرستان ( سوری نماینده دلفان و سلسله- ملکشاهی نماینده کوهدشت- بروجردی نماینده بروجرد، کاییدی نماینده پلدختر و عبدی و آقامحمّدی نماینده خرم آباد و قائد رحمت از دورود) حامی ریاست لاریجانی بوده اند و از گرایش سایر نماینده ها خبر موثقی در دست نیست.

خبرگزاری فارس طی خبری که یک روز قبل از آغاز به کار مجلس نهم منتشر نمود، اسامی 157 نماینده ای که در جلسه فراکسیون رهروان ولایت (حامیان لاریجانی) شرکت نموده بودند به نقل از زمانی، مشاور لاریجانی را منتشر نمود که در بین آنها، اسامی که ذکر شد به چشم می خورد.

در طرف دیگر ماجرا نیز جبهه پایداری، بخش قابل توجهی از جبهه متحد و رهپویان، حامیان حدادعادل را تشکیل می دادند که این منتخبان مردم لرستان ترجیح دادند در بین حامیان لاریجانی حضور پیدا کنند.

ای کاش نمایندگان ما، پیام رأی مردم و از همه مهمّ تر، تفاوت های پیام رهبر انقلاب به آغاز به کار مجلس هشتم و نهم را درک می کردند.

 1. نویسنده دیدگاه: نیازمند بصیرت
  خرداد ۱۰, ۱۳۹۱ در تاریخ ۲۰:۱۶

  سلام.
  واقعا نویسنده نشون داده که یکی از بصیرترین افراد هستند و باید برای خیلی از علما و بزرگان کلاس بصیرت برگزار نمایند و شاید در تفسیر و تاویل سخنان و پیامهای حضرت آقا از ایشان استفاده گردد. یاد یکی از ابیات حضرت حافظ افتادم:
  بکوی عشق منه بی دلیل راه قدم که م بخویش نمودم صد اهتمام و نشد

 2. نویسنده دیدگاه: م . ک
  خرداد ۱۱, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۲:۵۴

  باسلام مدتی است سایتتون به روز نیست .

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۱۵, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۵:۲۳

  مشکل شهر ما این مسائل نیست .مشکل ما فقر فرهنگی است که شما افراد مدعی فرهنگ ودانایی قادر به درک این مقوله نیستید . زمانی که در میلاد امام علی (ع ) در شهر یک پلاکارد نصب نشده و در این روز جشنواره مویه برگزار است بجای مولودی وجشن دیگه چه انتظاری هست؟حتی از سایت سلام دلفان که راجع به امیرالمومنین یک مطلب را ننوشته .

 4. نویسنده دیدگاه: بسیجی حاج عمران
  خرداد ۲۱, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۳:۳۵

  خط سیاسی افراطی را دنبال میکنید به نظرم اشتباه است . مثلا آنهایی که شما را برای حمله به هاشمی تحریک میکنند با دست شما که حتما افراد صادقی برای کشور و رهبر هستید بزرگان و سابقون و دوستان قدیمی نظام و امام و رهبری را تضعیف میکنند تا راه برای نزدیکی خود به قدرت باز کنند وگرنه بصیرت رهبر حتما از آقای پناهیان بیشتر است که آقای هاشمی را ابقا فرمودند و چندین بار صراحتا از جمله در خطبه نماز که جزو نماز است از ایشان حمایت کردند . چرا همیشه علی های زمان باید از دوستان تندرو مانند خوارج ضربه ببینند ؟

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار