سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43892
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » یادداشت » استانداری لرستان؛ حمایت یا برائت از سخنان افراطی مدیر ارشاد
Print This Post

سخنان اهانت آمیز مدیر ارشاد لرستان به نیروهای انقلابی وحدت و همدلی جریان های سیاسی موجود در استان را از بین برده و ادامه این روند چرخ های توسعه ای استان را کند ویا متوقف می کند.

استانداری لرستان؛ حمایت یا برائت از سخنان افراطی مدیر ارشادگروه سیاسی سلام دلفان- بیش از یک هفته از همایش اصلاح‌طلبان در کوهدشت و سخنان افراطی و اهانت‌آمیز حجت‌الاسلام حنان مدیر ارشاد لرستان در این همایش می‌گذرد اما این موضوع هنوز مسئله اصلی لرستان است و بازتاب‌های متفاوتی داشته است.

اینکه حضور مدیر دولتی در این مراسم ازنظر قانونی درست بوده یا نه و یا دلایل توهین به اشخاص و احزاب آیا برنامه‌ریزی‌شده بوده است موضوع این یادداشت نیست و خود نیاز به صحبت‌های جداگانه دارد.

در یک هفته اخیر نماینده ولی‌فقیه در لرستان، نمایندگان مردم استان در مجلس، ائمه جمعه، تشکل‌های دانشجویی، احزاب و گروه‌های مختلف نسبت به سخنان اهانت‌آمیز مدیر ارشاد لرستان واکنش نشان دادند و این سخنان را ترویج افراطی‌گری در استان لرستان و مخالف بامشی دولت دانسته‌اند اما متأسفانه تاکنون مدیریت اجرایی ارشد استان در قبال این موضوع سکوت اختیار کرده‌اند که ادامه این سکوت ضربه‌های جبران‌ناپذیری به استان وارد می‌کند.

افراط‌گرایی مدیر ارشاد لرستان و سکوت مدیریت ارشد اجرایی استان از چند منظر به لرستان خسارت وارد می‌کند:

1-در 15 ماه گذشته باروی کار آمدن استاندار لرستان، فضای استان به سمت پیشرفت حرکت کرده به‌طوری‌که به‌عنوان نمونه تعداد پروازهای فرودگاه استان از 5 پرواز در هفته به 28 پرواز رسیده که به‌عنوان زیربنای اصلی برای توسعه استان محسوب می‌شود و یا مجتمع کشت و صنعت لرستان بعد از 20 سال تعطیلی با حضور سرمایه‌گذار عربستانی آغاز به کرده است. امام سخنان رادیکالی مدیر ارشاد لرستان سبب ایجاد فضای تشنج‌آفرین در استان شده و ایجاد این فضا به‌مانند سمی برای توسعه استان است.

2-در یک سال و نیم گذشته تمام احزاب و گروه‌های سیاسی مختلف استان به‌دور از دعواها و بازی‌های سیاسی برای توسعه لرستان باهم متحد شده‌اند که این وحدت سبب شده مدیران استانی با خیالی راحت برای توسعه استان برنامه‌ریزی کنند اما اهانت‌های حجت‌الاسلام حنان به علما، شخصیت‌های انقلابی و احزاب دیگر سبب شده تا حدودی این اتحاد از بین رفته و ادامه این روند سبب می‌شود که مدیران فضای استان به سمت اختلافات و دعواهای سیاسی پیش برود.

3-حضور سرمایه‌گذاران خارجی (خارج از استان و کشور) در استان لرستان در یک سال اخیر افزایشی چشم‌گیر داشته به‌طوری‌که فقط یک سرمایه‌گذار خارج از کشور حدود 425 میلیون دلار در لرستان سرمایه‌گذاری کرده است که دلیل اصلی آن‌هم وجود فضایی آرام و همدلی تمام قسمت‌ها برای این کار بوده است که این روزها این فضا تا حدودی از بین رفته است و شاید ادامه این روند، حضور سرمایه‌گذاران خارجی را در استان با تردید مواجه کند.

با توجه به سخنان رادیکالی مدیر ارشاد لرستان که یادآور بازگشت دوران پر از آشوب و افراط اصلاحات به لرستان و حوادث ایجادشده در آن دوران است، باید دید که مدیریت ارشد اجرایی استان به‌ویژه استاندار لرستان نسبت به این موضوع واکنشی قاطع نشان می دهد تا روند توسعه لرستان متوقف نشود یا اینکه سکوت خود را ادامه می دهد.

نویسنده: حاج احمد

منبع: لرستان خبر

  1. نویسنده دیدگاه: شاگرد افلاطون
    دی ۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۴۸

    اقای استاندار که خودش از این طیف است و کیف ذمیکند چرا انکار و اعلام انزجار کند

  2. نویسنده دیدگاه: من
    دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۲۸

    ما شا الله انگار نه انگار در استانی است که از فقر و بیکاری اول است بزنم به تخته خوب مونده

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار