سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 43901
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » پیمانکاران ضعیف لرستانی در لیست سیاه/ احضار پیمانکار پروژه مسکن مهر دلفان
Print This Post
معاون استاندار لرستان مطرح کرد

معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: ناظرانی که در بحث نظارت در پروژه مسکن مهر کم‌کاری کرده‌اند، باید با آنها برخورد شود و پیمانکاران آن در لیست سیاه قرار بگیرند.

خبرگزاری فارس: پیمانکاران ضعیف لرستانی در لیست سیاه/جزئیات پروژه مسکن مهر الیگودرز
 به گزارش سلام دلفان، محمد اصلانی صبح امروز در جلسه شورای فنی استان لرستان که با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، گفت: به پیمانکاران کم‌کار و ضعیف هشدار می‌دهیم در صورت عدم توانایی انجام طرح‌های اجرایی، آنها را در لیست سیاه قرار داده و به سراسر استان و کشور اعلام می‌کنیم که از این پس هیچ‌گونه پروژه‌ای به آنها داده نشود.

وی افزود: از مدیران دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم قبل از اجرای پروژه‌ها، مطالعات جامع و کاملی داشته باشند؛ همچنین در جلساتی که مناقصات برگزار می‌شود، پیمانکاران یا نماینده آنها باید با معرفی‌نامه حضور داشته باشند.

معاون عمرانی استاندار لرستان عنوان کرد: تمام مجوزهای ترک تشریفات باید دارای توجیه باشد، از این رو از امروز به بعد هیچ‌گونه طرحی که توجیه نداشته باشد، اجرایی نمی‌شود.

اصلانی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی باید اطلاعات طرح‌های خود را از لحاظ پیشرفت و هزینه در سامانه ثبت کنند، چراکه امروز به دلیل اینکه دستگاه‌ها این اطلاعات را ثبت نکرده‌اند، میانگین پیشرفت طرح‌های عمرانی در استان 14 درصد است که این زیبنده استان نیست.

این مسئول، خطاب به دستگاه‌های اجرایی، تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی استان لرستان باید بتن مورد نیاز خود را از کارخانه‌های مجوزدار و زیر نظر استاندارد استان لرستان تهیه و از بتن‌های غیراستاندارد و فاقد مجوز استفاده نکنند.

وی ضمن انتقاد از پروژه مسکن مهر نورآباد، خاطرنشان کرد: طی یک هفته آینده باید پیمانکار این پروژه احضار شود و اگر پیمانکار در این زمینه کوتاهی کرده، خلع و با آن برخورد شود.

معاون عمرانی استاندار لرستان تشریح کرد: علاوه بر پیمانکار، سازمان نظام مهندسی مکلف است که طی این مدت نتیجه کار مهندسان ناظر خود را بررسی کند و با آنها برخورد قانونی انجام دهد، چراکه مدیرکل دستگاه‌های اجرایی مسئول این کم‌کاری است و با مدیرکل و کارفرمای این پروژه نیز باید برخورد می‌شود.

اصلانی به پروژه ساختمان آزمایشگاه دامپزشکی خرم‌آباد اشاره کرد و عنوان داشت: مشاوره اولیه این طرح باید جوابگوی کم‌کاری‌های خود باشد و اگر نواقص این پروژه کمتر از 3 درصد است دامپزشکی استان می‌تواند در آن مستقر شود.

معاون عمرانی استاندار لرستان در ادامه به شهرک شماره 2 خرم‌آباد اشاره کرد و توضیح داد: باید تلاش شود تا در بالادست این شهرک آب‌های سطحی به خارج از شهرک انتقال داده شوند.

وی به مسکن مهر شهرستان الیگودرز اشاره و تشریح کرد: متأسفانه این پروژه یکی از پروژه‌های مشکل‌دار استان لرستان است که اداره راه و شهرسازی مکلف است نواقص و ایرادهای آن را بررسی کند، چراکه این یک سرمایه ملی است و باید به صورت بهینه هزینه و به بهره‌برداری برسد.

اصلانی یادآور شد: ناظرانی که در بحث نظارت در پروژه مسکن مهر کم‌کاری کرده‌اند، باید با آنها برخورد شده و پیمانکاران آن پروژه در لیست سیاه قرار بگیرند و به مراجع قضایی معرفی شوند.

به گزارش فارس؛ از دیگر پروژه‌های مورد بررسی در شورای فنی استان لرستان، پل 9 دی و چند پروژه ورزشی، کشاورزی، آبرسانی و … بود که با حضور معاون استاندار این استان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که مشکلات این پروژه‌ها برطرف شود.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار