سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44061
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۷۶ نظر
خانه » اخبار برتر » جوانان دلفانی تهدید به خودسوزی کردند/مسئولین استانی پاسخگو باشند/استخدام فقط۱۰ نفر نیروی بومی از مجموع ۷۵ نفر سهمیه اختصاصی شهرستان دلفان
Print This Post
برگی دیگر از مظلومیت دلفان؛

تشریح اجحاف مسئولین سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در خصوص اجرای قانون مصوب مورخ90/11/12 مجلس محترم شورای اسلامی.

DSC01510به گزارش سلام دلفان- عبدالرضا اسدی خسروخانی: نکته قابل تامل در این خصوص سکوت معنی دار آقای سوری نماینده مردم دلفان در مجلس شورای اسلامی است که با گذشت بیش از دو ماه از این قضیه هیچگونه اعلام موضعی در این خصوص نکرده است! این درحالی است که ایشان به عنوان وکیل مدافع مردم دلفان بیش از هرکس دیگر می بایست دغدغه این کار را می داشت و بهتر از هر کس دیگر می توانست در مقابل تضییع حقوق مردم دلفان و عدم اجرای صحیح قانون مصوب مجلس شورای اسلامی بایستد!

پیرو بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی در راستای اجرای قانون مصوب 90/11/12 مجلس محترم شورای اسلامی در خصوص جذب ده هزار نفر از ناظرین تولیدات کشاورزی و منابع طبیعی با تحصیلات کارشناسی و بالاتر در سراسر کشور، ۷۳ سهمیه به شهرستان دلفان اختصاص یافته است.

بر اساس ماده واحده مصوب مجلس شورای اسلامی اولویت جذب با نیروهای بومی هر شهرستان است که قبل از سال زراعی ۱۳۸۲ تا سال زراعی ۱۳۹۰ حداقل دو سال سابقه فعالیت مستمر در زمینه منابع طبیعی و تولیدات محصولات راهبردی و اساسی بخش کشاورزی را داشته باشندکه بیش از ۴۰ نفر در شهرستان دلفان به نحو مطلوبی حائز چنین شرایطی بوده و بعضاً در حدود ده سال با حقوق نزدیک به صد هزار تومان به امید استخدام در جهاد کشاورزی در شرایط سخت و در دهستان های دور شهرستان دلفان خدمت کرده اند.
متاسفانه از ۷۳ نفر سهمیه اختصاص یافته به جهاد کشاورزی شهرستان دلفان فقط ۱۰ نفر بومی شهرستان و مابقی از نیروهای غیر بومی جذب شده اند! این در حالی است که در متن مصوبه مجلس محترم شورای اسلامی در بخش شرایط بومی ذکر شده است که اولویت انتخاب داوطلبان با نیروهای بومی شهرستان ها می باشد. مع الوصف براساس ضوابط مصوبه مجلس می بایست حداقل ۴۰ نفر از نیروهای بومی شهرستان دلفان در جهاد کشاورزی این شهرستان به کارگیری می شدند.
با بررسی های به عمل آمده تقلبات و تخلفاتی در کل فرایند اطلاع رسانی و جذب نیرو در این خصوص توسط سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان به عمل آمده که می توان به برخی از آن ها به شرح ذیل اشاره نمود:
۱- رعایت نشدن تبصره ۱ ماده واحده که بر اساس آن می بایست نیروها حداقل دو سال سابقه فعالیت مستمر قبل از سال ۹۰ داشته باشد ولی برخی از نیروهای جذب شده چنین شرایطی را ندارند.
۲- رعایت نشدن تبصره ۴ ماده واحده که براساس آن نیروهایی که قبلاً در آزمون ورودی شرکت نموده اند مشروط به داشتن ۳۰ ماه سابقه کار مرتبط نیازی به برگزاری آزمون استخدامی مجدد ندارند؛ ولی برخی با سوء استفاده از این تبصره بدون برگزاری آزمون کتبی با ارائه گواهی های صوری مبنی بر احراز نمره قبولی از مصاحبه شفاهی فرمالیته[نه کتبی] در گذشته و ارائه گواهی سابقه غیر واقعی یا غیر مرتبطبا رشته و گرایش استخدامی اشان جذب شده اند که این مساله مغایر با ضوابط ماده واحده است.

۳- جذب افرادی با مدرک فوق دیپلم در حالی که ماده واحده حداقل مدرک تحصیلی را لیسانس دانسته است.
۴- عدم رعایت شرایط بومی مندرج در ذیل ماده واحده که براساس آن گزاره « بومی» تحت عنوان بومی شهرستان تعریف و تصریح شده است اما با تفسیر به رای مسئولین مربوطه در سازمان جهاد کشاورزی استان این گزاره تحت عنوان بومی استانی بازتعریف شده است. بر اساس این بند اساساً جذب نیروهای غیر بومی با وجود نیروهای بومی واجد شرایط در مغایرت کامل با ماده واحده می باشد.
۵- افراد مشمول بند«و» ماده واحده می بایست تا تاریخ 90/11/12 فارغ التحصیل شده باشند، این در حالی است که در بین نیروهای جذب شده افرادی هستند که تاریخ فارغ التحصیلی آن ها بعد از تاریخ مقرر است.
۶- ندادن هیچگونه فراخوانی از سازمان به شهرستان دلفان جهت تشکیل پرونده و عدم اطلاع رسانی صحیح و به موقع در خصوص برگزاری آزمون کتبی که این مساله باعث شده بسیاری از نیروهای واجد شرایط شهرستان نسبت به مساله بی اطلاع باشند و در آزمون کتبی شرکت نکنند.
۷- جذب نیروهایی که به علت دریافت تسهیلات خود اشتغالی از جهاد کشاورزی قبلاً تعهد عدم استخدام در جهاد کشاورزی را داده اند.
۸- ارائه گواهی جعلی و صوری از شرکت های خدمات مشاوره ای و کلینیک ها در حالی که براساس ضوابط استخدامی این افراد می بایست اصل اساسنامه و لیست ارسال بیمه نامه را ارائه می داده اند.
متاسفانه با ارائه گزارش مستندی از چنین تقلبات و تخلفات محرزی توسط جوانان معترض دلفانی به سازمان جهاد کشاورزی استان و علی رقم پیگیری های مسئولین شهرستانی هیچ گونه پاسخ قانع کننده ای در این خصوص داده نشده است و کماکان سازمان با چشم پوشی از تخلفات صورت پذیرفته و احیاناً توجیه آن ها سعی بر پایمال کردن حقوق حقه نیروهای بومی شهرستان دلفان دارد!
آیا این رفتار مصداق واقعی غصب نیست؟! در شریعت مبین و آرمان های انقلابی ما غاصب چه جایگاهی دارد؟! غاصب را باید با چه کسی مقایسه کرد؟! آیا این رفتار دوگانه و تقسیم بندی شهروندان به شهروندان درجه ۱و۲و۳در تضاد با آرمان های انقلاب و گفتمان حضرت امام خمینی (ره) نیست؟! آیا این افراد با گفتمان امام ، شهدا و انقلاب و اسلام آشنا هستند؟! حضرت امام خمینی رحمۀ الله علیه در جمع خبرنگاران مقیم انگلیس و خبرنگاران آفریقایی و آسیایی مورخ 58/9/26 می فرمایند: [ همه یک جور حق دارند، حق نداردحاکم و ولی امر در وقت، یک ناحیه را بیشتر به آن توجه بکند تا ناحیه ای دیگر، حتی حق ندارد حاکم و ولی یک طرف ازکشور را زیادتر از طرف دیگر کشور آباد کند، حق ندارد حتی یک جایی را کمتر از جایی دیگر فرض کند… بنا نبوده است که یکحاکمی وقتی که حکومت کند، یک جایی را از جایی دیگر فرق بگذارد؛ مگر آنوقت که انحراف پیداشد.] ( صحیفه نور، ج۱۱، ص:۲۸-۲۷)
مردم دلفان نسبت به چنین تبعیضات مکرر و مغرضانه ای بد بین هستند و مطمئناً چنین رفتارهای دوگانه ای که در تضاد با اهداف و مسیر انقلاب، امام، شهدا و مهمتر از همه اسلام عزیز است می تواند عواقب بسیار بد و جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.انجام چنین امر نحسی که در تضاد با گزاره های دینی و اخلاقی و همچنین آرمان های انقلاب اسلامی است نگرانی ها و متعاقب آن انتظاراتی را برای مردم دلفان ایجاد کرده است.
جوانان دلفانی که با خون دل خوردن شرایط بسیار سختی را به عنوان ناظر بخش کشاورزی در طی سالیان متمادی در دهستان های دور دست و حقوق بسیار پائین که حتی کفاف هزینه ایاب و ذهابشان را هم نداده فقط به امید استخدام تحمل نموده اند، امروز با مواجهه با این ظلم بیِّن و عدم پاسخگویی مسئولین، با یاد کردن قسم جلاله تهدید به خودسوزی می کنند و این امر می تواند عواقب بسیار بد و غیر قابل جبرانی را به دنبال داشته باشد که مسئولین شهرستانی و استانی را شوکه خواهد کرد.
خبر اجحاف مسئولین سازمان جهاد کشاورزی در حق بومی های شهرستان دلفان در کل شهرستان دلفان پیچیده و نگرانی هایی را در اذهان عمومی ایجاد کرده است که پیرو آن مردم با نوشتن و امضاء طومار در مراسم نماز جمعه شهرستان و تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان تقاضای تجدید نظر مسئولین استان در این رابطه را دارند.

هرچند مسئولین شهرستان در این مدت با دعوت کردن مردم به سعه صدر و خویشتن داری سعی بر کنترل اوضاع دارند اما هرگونه عواقب ناشی از بی توجهی مسئولین سازمان جهاد کشاورزی استان به خواسته های به حق این معترضین در استیفای حقوقشان و عمل به ضوابط مندرج در ماده واحده مصوب مجلس محترم شورای اسلامی متوجه آن ها خواهد بود.
نکته قابل تامل در این خصوص سکوت معنی دار آقای سوری نماینده مردم دلفان در مجلس شورای اسلامی است که با گذشت بیش از دو ماه از این قضیه هیچگونه اعلام موضعی در این خصوص نکرده است! این درحالی است که ایشان به عنوان وکیل مدافع مردم دلفان بیش از هرکس دیگر باید دغدغه این کار را می داشت وبهتر از هر کس دیگر می توانست در مقابل تضییع حقوق مردم دلفان و عدم اجرای صحیح قانون مصوب مجلس شورای اسلامی بایستد!

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۴:۳۱

  متاسفانه براي اولين بار نيست كه غير بومي ها در اين شهر محروم كه داراي بيشترين نرخ بيكاري در سطح كشورهست استخدام ميشن.اگه به ادارات ديگه سري بزنيد متوجه مي شويد اوايل كه نهضت سوادآموزي كلا” در انحصار غير بومي ها بود و تا تونستن نيروي آموزشيار غير بومي جذب كردند.حالا هم توآموزش و پرورش و بانك هم اگه سرايداري بخوان جذب كنن غير بومي ها در اولويت هستن

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۱۸

   خلایق هرچه لایق
   فردا باز انتخابات مجلس میشه از هر قبیله یک نفر ثبت نام میکنه همه هم معتقدند 90 درصد ارا مال خودشونه! دوباره الشتری ها پیروزند و البته حق دارن 80 درصد استخدامی ها را قبضه کنند.

  • نویسنده دیدگاه: حاج حسین
   دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۴۵

   عزیزان من!
   این رشته سر دراز دارد . . .

   اینقدر خون خود را کثیف نکنید. ارزش مشغولیت فکری هم ندارد.

   این همه خناس که می بینی
   نیکو بنگری گویی چه بینی

 2. نویسنده دیدگاه: عبدی
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۶:۰۱

  واقعا جای تاسف داره با وجود این همه بی کار در این شهرستان این چنین حق کشی هایی صورت میگیرد تا کی باید این ظلم ها و حق کشی ها تدتمه داشته باشد یا مهدی ادرکنی عجل علی ظهورک.

 3. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۲۳

  باسلام خدمت جناب اقای خسروی از دغدغه واحساس مسولیتتان سپاسگزاریم اما گفتن چند نکته خالی از لطف نیست دراینکه جزوظایف قانونی اقای سوری است که مانع ازاین اجحاف شود شکی نیست اما ایا کسی از خود می پرسد نماینده ی عالی دولت دراین شهرستان که بنوعی خود ریس جمهورکوچک دلفان است چرا اقدامی نمیکنند ایا مسول مستقیم ارتباط بااستاندار نماینده الست یاجناب فرماندار که خود منتسب استاندار است برادر بزرگوارم وقتی بیش از یک سال ازحضور فرماندار میگذرد وتاسفا تاکنون عملکرد شایانی نداشته وهمه سکوت میکنیم چه انتظاری از سوری میتوان داشت شک نکنید اگه اقای باقری دلسوز مردم بودند تاکنون دراین خصوص اعتراض خودرا از طریق سایتها ورسانه بگوش من وتو رسانده بود اگه زمانی همکاران زن فرهنگی پیش دبستانی را اواره اطراف دلفان کردند فرماندار تهدید به استعفا مینمود الان این اتفاق نامیمون رخ نمیداد همین اقایان سلام دلفان با فرماندار اصولگرای قبلی چه ها که نمیگفتند ونمیکردند پس الن کو ان روز شمارها ایا همه چیز گل وبلبل است

  • نویسنده دیدگاه: ازماست که برماست
   دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۱۱

   کاملا با شما موافقم فرماندار بومی باید حرکتی میکرد که البته با توجه به……

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۱:۰۷

   [طی بررسی به عمل آمده آقای باقری طی دو نامه مراتب نگرانی خود و مردم دلفان را به استانداری ارسال و تقاضای تشکیل جلسه ای برای بررسی مساله نموده است.

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۰۷

  باز هم یک فاجعه در نورآباد……..

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۱۶

  کشاورز
  در سالهای قبل بسیاری از مهندسین کشاورزی غیر بومی استخدام جهادکشاورزی شدند وبعد از گذر دوسال انتقالی گرفنتد رفتند ومراکز مامانند مراکز خدمات کاکاوند غریی خالی ماند وبرای ما کشاورزان آن محل کلی گرفتاری بوجود آوردند خواهشن مسولین به داد کشاورزی شهرمان برسیدمگر ما مهندس کشاورزی نداریم..؟

 6. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۱۹

  شهر بی کلانتر شنیدید به اینجا میگن……….

 7. نویسنده دیدگاه: ایرج
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۳۴

  چیزی جدیدی نیست شما اگر به آمار نیروهای غیربومی درهمه ادارات سطح شهرستان توجه کنید خواهید دید که در شهرستان دلفان سالیان سال است که تصمیم گیرندگان محترم در مرکز استان راضی به زحمت جوانان وفارغ التحصیلان دلفانی نیستن ……علی الخصوص دراستخدام فارغ التحصیلان کشاورزی سنگ تمام گذاشتن و برای خالی نبودن چندنفری از جمعیت 200-300نفری آنهاجذب وبقیه سهمیه آنها که حدود80% می باشدبا صلاحدید وبزرگواری به دیگرشهرستانها اختصاص داده اند.جالب است بدانید این بزرگواران به ماده26ازمواد استخدامی که موضوع آن بحث بومی بودن مطرح شده اصلا توجه نکرده اند ودلفان را برای همه ودلفانی را برای هیچ جا در نظر گرفته اند……خدایا خودت قضاوت کن.

 8. نویسنده دیدگاه: مهندس بیکار با سابقه کاری درجهادکشاورزی
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۵۵

  من در آغاز از زحمات وپیگیری شما تشکر می کنم و همه تقصیر ها را هم متوجه سازمان نمی دانم و نیرو های دلفانی که در سازمان خدمت می کنند وتاثیر گذار هستند و نیروهایی که در آن زمان نیز برای تائید کردن سوابقمان مانع می تراشیدن مقصر اصلی اند والبته از ریئس کنونی جهاد کشاورزی دلفان به خاطر صداقتش تشکر می کنم

 9. نویسنده دیدگاه: احسان
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۰۸

  با سلام خدمت مردم شریف دلفان.
  باید به عرض برسونم من یکی از همون ناظر هایی هستم که مسئولین جهاد استان حقش رو ضایع کرده،الان هم تنها امید ما خدا و حمایت مسئولین شهرستانه که حق ما رو از این مسئولین خدانشناس استان بگیرن.
  توکل بر خدا

 10. نویسنده دیدگاه: روح الله عباسی
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۱۷

  سلام خدمت همشهریان عزیز.
  من هم از سال 85 تو مرکز خدمات کاکاوند به عنوان سرباز و بعد از اون هم به عنوان ناظر مشغول کار هستم حالا خدارو خوش میاد بعد از این همه مشک یه نفر از الشتر یا خرم آباد بیاد و جای منو بگیره،پس من چه خاکی بسرم بریزم که پارتی ندارم. جناب اقای فرماندار تو رو خدا به داد ما برسید

 11. نویسنده دیدگاه: بهزاد
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۲۳

  سلام.به خدا از نفس افتادیم ،الان حدود یک ماهه میریم جهاد استان و استانداری و هر جایی که فکرش رو بکنید ولی یه جواب درست و منطقی از هیچکس نشنیدیم .من الان 31 سالمه اگه این استخدامی هم جور نشه نمیدونم باید چکار کنم .ما داریم بدبخت میشیم .مسئولین تو رو خدا همت کنین

 12. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۵۸

  با سلام خدمت همشهریان عزیز
  در شهری که نه کارگاه تولیدی هستش و نه…
  تنها امید ما شده کار دولتی که از ما دریغ می کنند وحق رو ناحق می کنند اونهم در کشور اسلامی که معتقد به دنیای دیگر وهستیم جدا نمی ترسند

 13. نویسنده دیدگاه: مهندس ناظر
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۳۸

  با سلام.
  من هم یکی از مهندسهای ناظر بیکار نورابادی هستم که چون تو سازمان جهاد کشاورزی استان کسی رو نداریم مشمول این استخدام نشدیم و الان با یه تاکسی پیکان با کد 131 در سطح شهر دارم دنده صد تا یه غاز عوض میکنم .من تصمیم گرفتم اگه مسئولین شهر نتونن حق مارو بگیرن همین تاکسی قراضه رو ببرم وسط جهاد کشاورزی نوراباد آتیش بزنم تا شاید کسی پیدا بشه و بگه این دیونه چرا اینجا ماشینشو آتیش زده اون وقت شاید کسی درد دل مارو بشنوه
  خدا یا به داد مردم مظلوم دلفان برس

 14. نویسنده دیدگاه: مهدی،مهندس بیکار
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۴۸

  سلام عزیزان.
  این که چیز جدیدی نیست .من ازسال 86 که تو جهاد نورآباد سرباز بودم تا حالا که دارم از کار بیکار میشم چندین نفر غیر بومی رو دیدم که اینجا استخدام شدن و بعد از چند وقت از اینجا رفتن مثل آقایان …،…،…،..،..،…..،…،..،..،….،..،ووووووووووو

 15. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۵۰

  الهم عجل لولیک الفرج از این همه بیداد در لرستان

 16. نویسنده دیدگاه: امین
  دی ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۵۶

  سلام و درود خدا برهمه ی قلم به دستانی که در راه حق قلمفرسایی می کنند .

 17. نویسنده دیدگاه: km
  دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۲:۱۹

  بیش از هفتصد پرونده در استان تشکیل شده که حدود 50 درصد آنها جعلی می باشند به مسئولین گفتم یک هفته به من فرصت بدید اگه 300 پرونده تقلبی از توشون بیرون نیاوردم دیگه سراغ استخدامی نمیام ولی اونا گفتن خودمون پیگیری می کنیم و افراد متقلب را به دادگاه معرفی می کنیم با گذشت حدود دو ماه از این حرفشون فعلا حتی یک نفرم به دادگاه معرفی نشده این در حالی است که خودشون به تقلب گسترده در پرونده سازی اذعان دارند.

 18. نویسنده دیدگاه: ناظر دلفان
  دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۲:۴۳

  توضیح جهادکشاورزی خوزستان درباره “استخدام ناظر کشاورزی غیربومی در شادگان”
  “به اطلاع می رساند که تعداد ٢٣ نفر سھمیه استخدام جھت مدیریت شھرستان شادگان تخصیص داده شده و از طریق سامانه الکترونیکی و مکاتبات اداری اطلاع رسانی لازم نیز صورت گرفته است و ناظرین جھت تشکیل پرونده از طریق شھرستان مربوطه که در آنجا سکونت دارند، اقدام نموده اند که در این راستا افراد واجد شرایط که تا تصویب قانون ” 12/١١/ 90″ دارای مدرک کارشناسی در رشته ھای کشاورزی و داشتن حداقل ٢٠ ماه سابقه نظارت و دارای آزمون نظام مھندسی بود ه اند و نظارت خود را در این شھرستان سپری نموده اند به تعداد ٨ نفر جذب شده اند که براساس دستورالعمل وزارتی و با توجه به سھمیه تخصیصی به شھرستان شادگان در صورت عدم و جود افراد واجد شرایط بومی شھرستان از واجدین شرایط بومی استان جذب خواھند شد . لذا چون تعداد واجد ین شرایط شھرستان مذکور کمتر از سھمیه تخصیصی به شھرستان بوده است مابقی سھمیه از ناظر بومی استان مشخص و معرفی شده اند. ”
  این در حالیست که در شهرستان دلفان اکثر افراد دارای سابقه بیش از دو سال هستند و استان به بهانه تبصره 4 یعنی 30 ماه سابقه که به درستی هم اجرا نشده و سرشار از تقلب و تخلف می باشد می خواهند حق بچه های دلفان را از بین ببرند.

 19. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۷:۲۲

  واقعا خجالت آوره برا مسئولین شهرستانی که ادعای….. دارن

 20. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۱۵

  واقعا این همه حق کشی در دلفان چرا اتفاق میوفته؟!اونم با داشتن فرماندار بومی؟!؟!!!

 21. نویسنده دیدگاه: معترض
  دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۱:۱۸

  به اطلاع مسئولین در استان و شهرستان می رسانم بنده به عنوان کسی که 7 سال با حقوق کمتر از صد هزار تومان در دوردست ترین روستاها خدمت کرده ام و الان با داشتن شرایط جذب حقم را ضایع کرده اند جلو استانداری خودم را … خواهم زد تا آقایان بفهمند دنیا حساب و کتاب دارد.

 22. نویسنده دیدگاه: احمدی
  دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۵۴

  خوب شد معنی عدالت دولت تحقیر وناامیدی را دیدیم

 23. نویسنده دیدگاه: فوق لیسانس بیکار
  دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۵۵

  سلام.
  مسئولین شهرستان شما رو بخدا کمتر به فکر پست و مقامتون باشید و یه کم به فکر روز قیامت هم باشید که در عوض این ظلم که به بچه های نورآباد میشه چه جوابی به درگاه خدا دارید

 24. نویسنده دیدگاه: جان به لب
  دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۵۸

  چرا ما جوانان دلفان خودسوزی کنیم،کسایی که با پارتی بازی میخوان بیان نورآباد و جای ما رو بگیرن حالشونو جا میاریم

 25. نویسنده دیدگاه: فرزاد
  دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۰۲

  به قول مجید جلالی که میگفت تو فوتبال ما فقط صداهای بلند رو میشنون ،تو این استان ما به هیچ وجه حرف منطقی رو نمیشنون و باید با جار و جنجال حق خودمونو بگیریم

 26. نویسنده دیدگاه: نورآبادی مظلوم
  دی ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۰۶

  به نظر بنده تنها فرق ما مردم نورآباد با مردم غزه اینه که اونا بمب میریزن رو سرشون ولی ما نه،ولی در عوض همه جور ظلم دیگه ای در حق ما میشه

 27. نویسنده دیدگاه: سلطان
  دی ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۱۳

  همه ما می دونیم مسئولین ما بیشتر از نماینده حساب می برن و دنبال حق مردم نیستند بجای رضایت خدا دنبال رضایت آقای سوری هستند و تمام انتصاب های ما چه بومی و چه غیر بومی همیشه اینطور بوده حقیقتا نمیشه کاری هم کرد سیستم اداری ما بیماره و ما نیز در سیستم بیمار چاره ای جز معدوم شدن نداریم چزا که از ماست که بر ماست .
  امیدوارم عزیزان و فارغ الحتصیل کشاوزی ما به واسطه بی عدالتی محضی که در حقشان شده حداقل بی رنگ بودن حنای مسئولین را به گوششان برساند تا نپندارند ما نیز از ان دسته افرادیم که هم نوا با آنها خواهیم گفت شادی امد اندوه از خاطر برفت . خر برفت و خر برفت و …

 28. نویسنده دیدگاه: علی
  دی ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۴:۲۰

  با سلام خدمت تمام همشهریان لک زبان ایل بزرگ دلفان که صدهای قبل ان را متلاشی کردند بییایید با هم متحد شیم یک بار برای همیشه این نیروهای غیر بومی رو از این شهر بندازیم بیرون مثل برادران کوهدشتی اصلا مگه ما تو الشتر یه دونه فقط یه دونه کارمند داریم چرا ما نتونیم امروز جهاد فردا بهداشت پس فردا شریک ملک والله اداره ثبت وهمه چیز که دستشونه بعید نیست زمینهامونم سند نکرده باشن نخند جدی باش به حرفم میرسی منم دو سال کارشناسی زراعت گرفتم اما متاسفانه جایی نبود که سابقه کاری برام رد کنن تکلیف من چیه مسىولین لطفا جواب بدین چرا ازمون نگرفتید ببینید کسی که سرنوشت یه عده کشاورز بدبختو بهشون میسپرید دست چپ وراستشونو بلدن یکم علمیش کنید خواهشا نفسم گرفت

 29. نویسنده دیدگاه: مژگان
  دی ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۲۰

  سپاس بابت مطرح کردن ایت موضوع
  بنده کارشناس محیط زیست هستم که دو ساله به اداره محیط زیست رفت و امد دارم برای استخدامی.اما همیشه میگفتن استخدامی ندارن درصورتی که دو ماه پیش دو خانم غیر بومی رو استخدام کردند و برای اموزش دانسته های محیط زیستی به دبستانها میرن که اصلا کار سختی نیست.
  سوال اینجاست شهر خودمون مهندس کشاورزی قحطه؟
  البته چون جراتشو نداریم چیزی بگیم و اعتراضی کنیم این بلاها سرمون میاد

 30. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  دی ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۳۱

  با تشکر فراوان از شما آقای عبدالرضا اسدی خسروخانی ، امیدوارم همه ی جوانان نورآباد هوشیار شوند و نگذارند دیگران برای این شهر تصمیم بگیرند و حق جوانان این شهرستان را پایمال کنند.

 31. نویسنده دیدگاه: جعفر
  دی ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۳۲

  ممنونیم آقای عبدالرضا اسدی خسروخانی

 32. نویسنده دیدگاه: مراد
  دی ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۳۴

  امیدوارم مردم ما این بار به یک فرد نورآبادی لایق برای نمایندگی رای بدهند

 33. نویسنده دیدگاه: حامد
  دی ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۴۱

  سلام
  هم شهریای عزیز حق گرفتنیه نه دادنی
  ماتاخودمون نخوایم وضعیتمون همینه
  خجالت داره بخدا اینک حقمون رو بخورن بعد بترسیم اعتراض کنیم که برامون دردسر نشه…
  عزیران ایندفعه پیگیر شین
  همه پیگیر شیم که قضیه حل بشه
  ازهمه تشکر میکنم
  به امید سربلندی دلفان

 34. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۸:۳۳

  با سلام به نظر من این از بی تدبیری رییس جهاد نورابادیه مقصر اصلی این شخص است

 35. نویسنده دیدگاه: بی پارتی
  دی ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۸:۴۰

  رییس جهاد باید پاسخگو باشه ایشون توی این شهر چه کارست ریاست که فقط پشت میز نشستن نیست آقا، یه کم از اون غرورت کم کن به خودت بیا

 36. نویسنده دیدگاه: بی پناه
  دی ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۰۲

  با سلام چراشما به مسئول این اداره اعتراض نمی کنید مگه ایشون نماینده جهاد نورآباد در استان نیستند چرا به جای اینکه ایشون جوابگو باشن بعضی ها با چاپلوسی از صداقت ایشون تعریف می کنن، واقعا خلایق هر چه لایق

 37. نویسنده دیدگاه: فدایی
  دی ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۵۹

  خودم را می کشم

 38. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۱۲

  با سلام خدمت دوستان
  واقعا جای تاسفه جناب سوری تا حالا معنی خیانت رو فهمیدی به این میکن خیانت در امانت چشمت روشن نماینده دلفان و سلسله …

 39. نویسنده دیدگاه: رک رک
  دی ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۴۴

  سلام چرا اینقد خودتون و به در و دیوارمیزنید وقتی کسی را بااین شرایط ندارید ازکجا باید براتون بیارن یه تکون به خودتون بدید عوض داد و بیداد برید تحصیل کنید…….ما نورابادیا تا برنامه های دیگه ای داریم نباید به بفکر حق وحقوق مدنی وشهروندی باشیم

  • نویسنده دیدگاه: دلفان مظلوم
   دی ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۴۸

   رک رک جان نوراباد هر چی کم داشته باشه تو این مورد خودکفای خودکفاییم

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۴۱

   اخه وقتي پارتي نداشته باشي شرايطش رو هم نداري.و نيروهاي غير بومي با استفاده از پارتي و رابطه خيلي خوب جذب ميشن مشكل ما مسئلان اين شهر هستن كه اينقدر كوتاه ميان

  • نویسنده دیدگاه: سید حسین
   دی ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۱:۰۵

   هه تو یا نورابادی نیستی یا از پشت کوه اومدی که نمیبینی
   این همه طحصیل کرده با سابقه کار رو نمیبینی
   کور چشماتو وا کن
   بی سواد خودتی اگه ثواد داشتی این حرفو نمیزدی

  • نویسنده دیدگاه: احسان
   دی ۱۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۷:۴۴

   رک رک خان ما شرایط شو داریم ولی پارتی شو نداریم عزیز دل برادر خودت،تو هم اگه جای ما بودی اینجوری حق تو میخوردن اینجوری بلبل زبونی نمیکردی

 40. نویسنده دیدگاه: وطن پرست
  دی ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۸:۵۹

  پیش از هرچه از تلاش های جانانه آقای اسدی سپاس و ثقدیر دارم، امیدوارم چنین جوانان پاکی سرمشق سایرین هم قرار بگیرند و در ادامه باید گفت دلفان بیش از این هم قربانی این حق کشی ها شده است وقتی که 30 نفر غیر بومی برای همین جهاد نوراباد جذب شدند و بعد از چند سال همه را با پست بردند و کسی هم نفهمید یعنی از سهمیه دلفان استفاده کردند و رفتند و جای خالی آن ها را کسی پر نکرد که در آخر خیلی از دهستان های نورآباد ناظر کشاورزی نداشتند برای سالیان متمادی. یک بار دیگر به اسدی دست مریزاد می گویم دمش گرم سایه اش مستدام باشد. آمین

 41. نویسنده دیدگاه: بیکار
  دی ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۲۰

  با سلام میخواستم بگم اگه تو این شهرستان کسی غرور نداشته باشه همین اقاست امیدوادم در زندگیش موفق باشه چون خیلی زحمت میکشه تو مطمینی پیگیری نکرده

 42. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۱۵

  زماني كه خانواده ج جهت منافع شخصي خانوادگي خويش وطن فروشي مي كنند بايد اينطور باشد

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۰۸

   درود برشما امام فرمودند:ملت ما خان گزیده است
   خان همیشه خیانکار بوده آقای ج بادروغ ونیرنگ 6000 رای رااز نورآباد دزدیدند وبه الشتر دادند

 43. نویسنده دیدگاه: علی
  دی ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۴:۱۷

  سلام وخسته نباشید ویژه خدمت رئیس محترم جهاد کشاورزی اقای مهندس بابایی که صداقتشون رو با نوشتن استفا نامه ثابت کردن اره مهندس یه میز ارزش فروختن جرگ رو نداره منونیم از شما و فرماندار محترم اقای دکتر باقری

 44. نویسنده دیدگاه: من
  دی ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۲۶

  چرا استعاره به کار میبرین؟بگو خانواده ….که هر کدوم یه ساز میزنن.یکی با محمدیه یکی با کاظمی و یکی وطن فروش.در نهایت هم هرکدوم نماینده بشن منافع این وطن فروشا تامینه.سرهم حساب کنی 10 رای هم ندارن اونوقت باید برای این شهر بی صاحب و محروم تصمیم بگیرن.با همه این اوصاف هیچ ایرادی بر سوری وارد نیست اون حداقل برا شهر خودش تلاش میکنه نماینده 80 ساله ما چی که رای دلفان رو میبره و استخدامی ها و امتیازها رو میفروشه به الشتر و شهرای دیگه که چی؟بهش بگن تو رییس نمایندگان استانی.نمیدونه به ریشش میخندن……

 45. نویسنده دیدگاه: km
  دی ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۱:۵۵

  به رئیس سازمان (غضنفری) گفتم منظور این ماده چیه: داوطلبین استخدام می بایست بومی شهرستان خود باشند. گفت: داوطلبین استخدام یعنی چی، یعنی کل استان…………متاسفم که با این سوادت شدی رئیس سازمان.

 46. نویسنده دیدگاه: ناظر دلفان
  دی ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۲:۰۹

  ما تا آخرش هستیم هر اتفاقی برای هر کدام از ما بیفته آقای سوری باید جوابگو باشند فردا نگید نگفتید

 47. نویسنده دیدگاه: برم دنبال کشفیات جدیدم
  دی ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۱:۲۰

  از قدیم گفتن فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه
  الشتر یک سوم نوراباده 13 تا شرکت فنی مهندسی داره نوراباد 8تا که سهام داراش جاهایی دیگه مشغولن الشتر 70نفر نیرو میگیره + سهمیه شهر بغلستان ما چهار نفر ….و بردن که واسه دورهای بعد جیکشون در نیاد دیگه شلوغ میشه روانی هم خودتونید نخند برو بمیر بی عرضه بجایی اینکه نشستی تو هم برو کمک این مهندسها …..

 48. نویسنده دیدگاه: دکتری کشاورزی
  دی ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۰۲

  وقتی افراد بومی مثل بخشدار مرکزی برای چ میگه بومی یعنی بومی استانی چه توقعی باید داشت که………..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 49. نویسنده دیدگاه: حق گو
  دی ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۱۰

  من حاضرم شرط ببندم اگه این استعفا واقعی بود این آقا این کار رو نمی کرد چون ایشون پشتشون به فرماندار گرمه از این اداها در میاره وگرنه ا….

 50. نویسنده دیدگاه: نام شما
  دی ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۱۷

  تا میتوانید تعریف و چاپلوسی کنید این آقا تخصصشون…..،. کردن مردمه آقای با صداقت و بی غرورتون، همین چاپلوسی و حماقت ها رو کردین این وضعیتتونه واقعا براتون متاسفم فرق خوب و بد رو از رو ظاهر آدما قضاوت می کنید

 51. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۶:۰۳

  علی آقا این قسمت فروختن جرگ رو خوب اومدی اتفاقا این تخصص آقای مهندسه نمیدونی بپرس

 52. نویسنده دیدگاه: اصولگرا
  دی ۱۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۲۱

  شماها چقدر ساده اید کسی که براساس سفارش….. پستی را تصاحب کرده چطوری میتونه ازحق شما دفاع کنه .کاشکی بتونه ازمیز وصندلی اش محافظت کنه.

 53. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۱۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۴۸

  ﻣــــﯽ ﮔﻔـــــــﺖ : ﭘــــﺎﺕ ﻭﺍﯾﻤﯿــــــــﺴﻢ … ﺣـــَــﺮﻑِ ﻣــــــــﻦ ﺣــَـــﺮﻓــــــﻩ “… ﺭﻓــــــــــــــﺖ … ” ﻫـــــــﻪ !… ﺭﺍﺳــــــﺖ ﻣﯽ ﮔﻔــــــﺖ … ﺣﺮﻓــــــﺶ ﻓﻘــــــﻂ ” ﺣــــــﺮﻑ ” ﺑﻮﺩ…. !!

  بیچاره ها فقط حرفشون حرفه میفهمید حرفه اونا که مشگلی ندارن همه چی دارن میز دارن حرف میزنن حرف گول نخورید کوتاه نیایید بهتون قول میدم شغل ازاد هیچ گذینشی نمی خواهد اگه این فرصت از دست بره دیگه تکرار نمیشه
  اهای کسهایی که از همین حالا کوری میخونید واسه نمایندگی الان فرصت خوبی واسه میدون داری بییاید وسط تونستید حق این مهندسها رو بگیرید لایق هستیدو اهل عمل

 54. نویسنده دیدگاه: حامد
  دی ۱۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۳۴

  خدا بزرگه نگران نباشید نون حروم تو سفره میره ولی خورده نمیشه حالا یا ریس جهاد ببره یا فرماندرار یا هر بی عرضه دیگه که جوان های خودمونو فدای غریبه ها می کنند.
  یا علی

 55. نویسنده دیدگاه: همکار
  دی ۱۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۱۳

  همه این کوتاهی ها از خود کارمندهای جهاد که خودم هم یکی ازاینها هستم باوجود این همه متخصص متاسفانه این آقای… که اتفاقا سال گذشته به استخدام پیمانی این اداره درآمد وباسفارش ….ریاست این اداره رایدک میکشد نتیجه ای جز، این انتظار نیست شاید اگر سکوت امثال بنده وهمکارام نبود سرنوشت این جوانان همشهری ام طوری دیگه ای بود بهرحال همه این گناهان رامتوجه خودم وهمکارانم میدانم وجای بخشایشی دراین کار نمی بینم

 56. نویسنده دیدگاه: لکستان
  دی ۲۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۷:۳۷

  به خدا قسم تا نورآباد بخشی از استان…رستان است وضع همینه و بدتر بیایید کاری بکنید ای مسوولان بیایید استانی با نام مبارک لکستان ایجاد کنید تا با زبان خودمان درد این مردمان بی کس رابفهمیم،

 57. نویسنده دیدگاه: احمد
  دی ۲۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۵۰

  بنظر بنده این حرکات نمایشی که ازسوی برخی مسئولین با استفاده از تحریک احساسات جوانان درجهت بهره برداری انتخاباتی انجام شد صورت خوشی برای فرماندار محبوب شهرمان ندارد وهچنین بازتاب بسیار منفی برای شهرمان درسطح استان رادارد که نمونه اش تجمع چندسال پیش گروهی درجلوی فرمانداری بود وباعث حساسیت در مورد استخدام بعضی …. شد وهمچنین باعث بهره برداری دشمنان انقلاب وولایت از این حرکات است ومسئولین میتوانستند با رایزنی وبه دور ازهرگونه جنجال بامقامات بالا این قضیه راحل وفصل نمایند

 58. نویسنده دیدگاه: حسین
  دی ۲۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۰۹

  این تجمع های نمایشی فقط در جهت بهره برداری انتخاباتی این مسئولین به ظاهرا بومی شهرمان است
  خدا همه مان را به راست هدایت کناد

 59. نویسنده دیدگاه: ناظر ناامید
  دی ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۲۰

  آقای اس.. …. اگه راست میگی بذار یه نگاه به این پرونده های جعلی بندازیم تا واسه همه روشن بشه چه گندی به بار آوردید. خدا ازتون نگذره. اگه خدایی هست هر چه زودتر حق این جوانان بی کس و کار نورآبادی رو ازتون میگیره.

 60. نویسنده دیدگاه: لطیف
  دی ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۹:۳۳

  کدوم استعفا؟من خودم شاهدم این آقا از سالها دنبال این پسته به راحتی مگه ازش میگذره
  باید یه مقداری بیشتر فکر کرد شاید حق باشما باشه زمان همه چیز را حل میکند ولی باید ماهیت افراد را براساس ظاهر افراد قضاوت نکرد

 61. نویسنده دیدگاه: ولایتی
  دی ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۹:۴۸

  ما انتظار دیگری از مسئولین داشتیم کاش باتدبیر بیشتری عمل میکردی این نمایشهای مضحک فقط به نفع دشمنان ولایت وجریان فتنه است

 62. نویسنده دیدگاه: اکبر
  دی ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۰۰

  با سلام آقای فرماندار شما دارین برای این شهر زحمت میکشید ولی بی تدبیری رییس جهاد همه داره به اسم شما تموم میشه

 63. نویسنده دیدگاه: ز.ح.
  دی ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۲۳

  جناب اقای باقری و اقای بابایی اگه واسه ما مهندسین بیکار دلفانی کاری نکنید فقط ….خودتون رو نشون می دید.

 64. نویسنده دیدگاه: ز.ح
  دی ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۳۲

  از همه ی جوان های دلفانی عزیز تقاضا می کنم در اعتراضات بعدی همراهیمان کنند.

 65. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  دی ۳۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۰۵

  مرغ سحرناله سر کن. داغ مرا کهنه تر کن

 66. نویسنده دیدگاه: علی بابا
  بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۴۷

  سلام……………………
  باید اشک ریخت برای این مردم دلفان ، برای شعور پایین بعضیا که میگن این چیز جدیدی نیست!!!!!! به هر حال باید از یه جایی شروع کرد این ناحقی ها رو پایان داد یا نه؟
  البته که تعصب بیجا خوب نیست و من میشناسم بعضیا به سوری رای دادن و همین سوری حقشونو خورد اما باید تلاش کرد به سوی تعالی شهروندان دلفان

 67. نویسنده دیدگاه: بهزاد
  مرداد ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۰۵

  تو گیلان هم ۱۵۰نفر با سند سازی و تقلب به همین صورت استخدام شدن

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار