سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44171
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جزئیات پایان غائله خونین گلپایگان +عکس
Print This Post
عاملان اصلی تیراندازی‌های مرگبار در گلپایگان که دو برادر تبهکار بودند در آپارتمانشان به محاصره پلیس درآمدند.  به گزارش گسلام دلفان، مأموران پلیس استان اصفهان که با اقدامات اطلاعاتی و در ...

عاملان اصلی تیراندازی‌های مرگبار در گلپایگان که دو برادر تبهکار بودند در آپارتمانشان به محاصره پلیس درآمدند.

 به گزارش گسلام دلفان، مأموران پلیس استان اصفهان که با اقدامات اطلاعاتی و در حالی که دو عضو این باند کشته یا بازداشت شده بودند، توانستند مخفیگاه گردانندگان تیم مسلحانه را در فولادشهر شناسایی کنند.

در حمله پلیس به این آپارتمان که در یک مجتمع مسکونی قرار داشت، دو برادر غافلگیر شدند که یکی از آنان کشته شد و رئیس اصلی باند به دام افتاد.

جزئیات دستگیری از زبان 3 مقام مسئول

جانشین رئیس پلیس  ایران گفت: متهم دستگیر شده حادثه خونین گلپایگان علاوه بر اقرار به همکاری با دو برادر خود در درگیری مسلحانه با پلیس در شهرهای خمین و گلپایگان به 10  قتل و سرقت های مسلحانه بسیاری اعتراف کرد.

سردار «حسین اشتری» که به اصفهان اعزام شده است، افزود: منصور اعتراف کرد افزون بر درگیری در شهرهای خمین و گلپایگان، سرقت های  مسلحانه ای  در شهرهای اصفهان، زرین‌شهر، مبارکه، ورنامخواست، شهرکرد و لردگان با همکاری برادران خود انجام داده است.

جزئیات دستگیری پایان غائله شلیک‌های خونین در گلپایگان

وی توضیح داد: در عملیات منسجم و هماهنگی که شب پنجشنبه توسط تیم‌های عملیاتی پلیس اصفهان انجام شد، یکی از برادران دستگیر و برادر دیگر نیز به هلاکت رسید.

سردار اشتری با اشاره به اینکه یکی از سارقان مسلح در درگیری مسلحانه در گلپایگان به هلاکت رسید، افزود: از لحظه وقوع این حادثه، بلافاصله تیم‌های ویژه پلیس مأمور پیگیری این حوادث شدند و توانستند ظرف چند ساعت مشخصات کشته شده و همدستانش را به دست آورند.

وی افزود: با یک اقدام علمی و پلیسی دقیق، مشارکت دو برادر تبهکار و مسلح به هلاکت رسیده در درگیری مسلحانه گلپایگان برای کارآگاهان محرز و تحقیقات وسیعی برای به دام انداختن آنان انجام شد.

سردار اشتری اظهار کرد: سرانجام با پیگیری‌ها و تلاش شبانه‌روزی، مخفیگاه فراریان این حادثه در یکی از شهرهای استان اصفهان، شناسایی شد و ساعت 23 شب پنجشنبه، مأموران با برنامه‌ریزی و اجرای یک طرح بسیار دقیق و هوشمندانه تیم‌های عملیاتی این فرماندهی به‌صورت هماهنگ و منسجم وارد مخفیگاه متهمان و در بدو ورود با آنها درگیر شدند.

وی تصریح کرد: در این درگیری یکی از برادران که هشت سال سابقه سرقت دارد اقدام به شلیک 400 فشنگ و سه نارنجک به سمت مأموران کرده بود که به هلاکت رسید و برادر دیگرش نیز دستگیر شد.

سردار اشتری افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، سه تفنگ کلاشنیکف، بیش از یک هزار فشنگ و سه نارنجک جنگی کشف شد.

وی گفت: پس از گذشت چهار روز از حادثه تلخ و ناگوار درگیری در شهرهای خمین و گلپایگان،  همه اعضای این باند مخوف و خطرناک منهدم و به سزای اعمال خود رسیدند. فرماندار گلپایگان نیز با تشریح جزئیات عملیات شب پنجشنبه و بامداد جمعه برای دستگیری دزدان حادثه خونین شنبه شب اعلام کرد: یکی از دزدان مسلح این حادثه در فولادشهر کشته و دیگری زخمی شد.

«حسین فراست» گفت: در این عملیات که چند ساعت به طول انجامید دو دزد متواری در یک مجتمع مسکونی در فولاد شهر شناسایی و با عملیات ویژه پلیس دستگیر شدند.

وی افزود: براساس گزارش‌ها، در این عملیات دزدان مسلح در مقابل پلیس مقاومت کرده و به درگیری مسلحانه سنگینی دست زدند که در این درگیری یکی از دزدان به نام «محمد» با گلوله پلیس به هلاکت رسید، اما برادرش به نام «منصور» در یک عملیات غافلگیری زنده به دام افتاد.

سرهنگ «حسین حسین‌زاده» جانشین فرمانده پلیس استان اصفهان نیز در تشریح این عملیات گفت: بنابر اقدامات اطلاعاتی که روزهای گذشته در این خصوص انجام شد، حضور دو دزد این باند خطرناک در یک مجتمع مسکونی در فولادشهر فاش شد که مأموران با کنترل این آپارتمان در ساعات پایانی پنجشنبه شب عملیات ضربتی دستگیری آنان را آغاز کردند.

وی افزود: در این درگیری مسلحانه بجز شلیک‌های مستقیم دزدان به سوی پلیس، سه نارنجک نیز به سمت مأموران نوپو پرتاب شد که باعث زخمی شدن چهار مأمور شد ولی جراحت آنها سطحی بوده و به طور سرپایی درمان شدند.

سرهنگ حسین‌زاده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دزدان در یک آپارتمان زندگی می‌کردند، همه سعی مأموران این بود که به همسایه‌ها آسیبی وارد نشود که به لطف خداوند و دقت عمل و توجه مأموران کوچک‌ترین آسیبی به اهالی مجتمع وارد نشد. وی تأکید کرد: پس از حادثه و وقوع جنایت شنبه شب گذشته گلپایگان، مسئولان این پرونده و پلیس‌های تخصصی لحظه‌ای از کار دست برنداشتند تا دزدان را دستگیر کنند.

جانشین فرمانده پلیس استان اصفهان بر اینکه اعضای این باند دارای سوابق زیادی در زمینه سرقت هستند تأکید کرد و ادامه داد: فرضیه سیاسی بودن این افراد مردود است و این باند سرقت‌های مسلحانه دیگری نیز درسطح کشور انجام داده بودند که با بازجویی از منصور زوایای پنهان‌شان نیز روشن خواهد شد.

بنابر این گزارش، صبح روز شنبه 6 دی‌ماه سال‌جاری اعضای یک باند مسلح سوار بر خودروی سفیدرنگ در جاده خمین به سوی  مأموران پلیس آتش گشودند و با زخمی کردن دو مأمور به گلپایگان رفته و در آنجا در کمین پلیس به تبادل آتش سنگینی دست زدند که سه مأمور پلیس و دو پدر و پسر بی‌گناه را به شهادت رسانده و پنج مأمور دیگر را نیز زخمی کردند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار