سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44212
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » داعش به مرزهای عربستان نزدیک شد
Print This Post

منابع امنیتی عراقی اعلام کردند، عناصر گروهک داعش برای اولین بار به منطقه مرزی مشترک عراق با عربستان سعودی حمله کردند.

به گزارش سلام دلفان، پایگاه خبری العربی الجدید نوشت: منابع امنیتی و محلی عراقی امروز یکشنبه اعلام کردند: گروه‌های تروریستی وابسته به دولت اسلامی ” داعش ” بعد از حمله به یک پست بازرسی عراقی، 4 نظامی این کشور را کشته و 11 نظامی دیگر را زخمی کردند و این نیروهای تروریست داعشی در واقع برای اولین بار به ایستگاه‌های مرزی ارتش عراق در مرز با عربستان سعودی حمله کنند.

یکی از مسئولان امنیتی محلی عراقی در استان الانبار در غرب عراق و هم مرز با عربستان سعودی در این رابطه به العربی الجدید گفت: دهها نفر از نیروهای تروریستی وابسته به داعش به سه ایستگاه امنیتی مرزی عراقی در مرز با عربستان سعودی حمله کردند که این حملات در مقابل روستای جدید “عرعر” صورت گرفت و این ایستگاه‌های مرزی هم بنام‌های عنازه ، البیار و الحجاج هستند و نیروهای نظامی ارتش عراق برای مدت دو ساعت با این نیروهای تروریست مهاجم درگیر شدند.

به گفته این مسئول محلی عراقی، نیروهای تروریستی بعد از رسیدن نیروهای امدادی هوایی ناگزیر به عقب نشینی از این منطقه و فرار شدند.

وی در این باره توضیح داد که در جریان این درگیری ها 4 نظامی عراقی کشته و 11 نظامی عراقی دیگر هم زخمی شدند که در بین این نیروها افسرانی با درجه نظامی سرتیپی دیده می شوند.

این مسئول امنیتی عراقی همچنین در این رابطه توضیح داد: شماری از اعضای گروه تروریستی داعش هم زخمی شدند که رقم دقیقی از زخمی‌های آنها به دلیل حمل تلفات آنها از سوی نیروهای خودی در دست نیست.

 دو کشور عراق و عربستان سعودی مرزهای طولانی با یکدیگر دارند و از جنوب تا غرب عراق امتداد یافته است و طول این مرزها بیش از 814 کیلومتر است و با استان‌های الانبار و مثنی عراق با عربستان سعودی هم مرز است و از سوی عربستان هم عراق با منطقه عرعر و رفحاء در خاک عربستان سعودی مرز مشترک دارد.

از سوی دیگر محمد الفهداوی عضو کمیسیون امنیت استان الانبار عراق هم در این باره به العربی الجدید اعلام کرد: هدف گروه‌های تروریستی داعش برای حمله به نوار مرزی مشترک بین عربستان سعودی و عراق و حمله این گروه تروریستی به ایستگاه های بازرسی مرزی با هدف مشوش کردن نگاه ناظران از مسائل بین المللی می باشد.

الفهداوی در این باره اعلام کرد: نیروهای عربستان سعودی در فاصله 3 کیلومتری از مرز عراق و عربستان مستقر هستند و منطقه ای %

دیدگاهها بسته شدهاند.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار