سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44353
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ذخیره آب سد لار در وضعیت قرمز است
Print This Post
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه حجم ذخیره آب سد لار تهران در وضعیت قرمز است، گفت: در حال حاضر ورودی و خروجی سد لار نشان می‌دهد حجم ...

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه حجم ذخیره آب سد لار تهران در وضعیت قرمز است، گفت: در حال حاضر ورودی و خروجی سد لار نشان می‌دهد حجم این سد یک متر مکعب در ثانیه کسری دارد.
خسرو ارتقایی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به کاهش  13 درصدی حجم بارش‌های تهران در اوایل مهر ماه جاری گفت: وضعیت نامناسب بارش‌ها باعث شده تا حجم مخازن سدهای استان تهران از وضعیت خوبی برخوردار نباشند.
وی ادامه داد: به عنوان مثال در حال حاضر حجم سد لار یکی از سدهای تأمین کننده آب تهران به گونه‌ای است که در وضعیت قرمز قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه ذخیره آب در سد لار لب مرز است، گفت: در حال حاضر ورودی آب به این سد در هر ثانیه 5 مترمکعب است و خروجی آب از این سد در هر ثانیه 6 متر مکعب است.
ارتقایی افزود: در حال حاضر و با این وضعیت یک مترمکعب آب کسری در این سد دیده می‌شود و باعث شده تا حجم مخزن این سد به شدت کاهش یابد.
وی همچنان مردم را به صرفه‌جویی در مصرف آب تشویق کرد و گفت: به هر حال وضعیت بارش‌ها به گونه‌ای است که باید صرفه‌جویی در مصرف آب در سرلوحه کار عموم مردم قرار گیرد.
به گزارش خبرگزاری فارس. سد لار آب شرق تهران را تامین می‌کند. از ابتدای سال آبی جدید (مهرماه92) تا سوم دی ماه 93 حجم بارش های استان های تهران و البرز به ترتیب با کاهش 13 درصدی در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته و سه درصدی در مقایسه با دوره بلندمدت 47 ساله 94 میلی متر ثبت شد.
این گزارش حاکی است که در زمان مشابه سال گذشته که استان تهران با خشکسالی مواجه بود حدود 108 میلی متر بارش گزارش شده بود.
همچنین حجم بارش های سه روز نخست دی ماه امسال نیز حدود چهار میلی متر گزارش شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار