سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44411
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دمای هوای لرستان هفت تا 12 درجه کاهش می یابد
Print This Post
کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان گفت: با توجه به نفوذ سامانه فوق سرد به استان، دمای هوای لرستان طی ساعات آینده بین هفت تا 12 درجه کاهش می یابد. خانم اکبری ...

کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان گفت: با توجه به نفوذ سامانه فوق سرد به استان، دمای هوای لرستان طی ساعات آینده بین هفت تا 12 درجه کاهش می یابد.

خانم اکبری افزود: طی 24 ساعت گذشته اکثر نقاط استان بارش برف و باران داشته و برای نخستین بار نیز ارتفاعات اطراف خرم آباد به دلیل بارش برف سفید پوش شده است.

وی ادامه داد: ناپایداری هوا از امروز تا یکشنبه هفته آینده با شدت و ضعف ادامه خواهد داشت ولی عصر فردا موج دوم این سامانه وارد استان شده که با ورود این سامانه بارشی، بارش باران و رگبار برف تا روز یکشنبه به همراه مه گرفتگی، کاهش دید افقی و وزش باد نسبتا شدید هوای غالب استان خواهدبود.

وی تصریح کرد: همچنین در شبانه روز گذشته بارش باران در ایستگاههای شول آباد و دورود به ترتیب با 32 و 18 میلیمتر بیشترین میزان بارندگی استان بوده و به طور متوسط نیز بارندگی استان از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 168.2 میلیمتر ثبت شده است.

اکبری گفت: این میزان بارندگی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته وبارندگی بلند مدت به ترتیب پنج و سه درصد کاهش نشان می دهد.

وی همچنین افزود: با توجه به بارندگی در روزهای آتی، کشاورزان از محلول پاشی و سم پاشی خودداری کرده و تجهیزات لازم به منظور مقبله با یخ زدگی باغات و مزراع را فراهم نمایند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار