سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44420
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ترس جدید اوباما: سلاح های آمریکا در دستان ایران
Print This Post
   پایگاه خبری بلومبرگ(Bloomberg) مدعی شد دولت عراق به قدر کافی به نگرانی های آمریکا اهمیت نمی دهد.   این پایگاه نوشت دولت نخست وزیر جدید عراق حیدر العبادی طبق انتظار آمریکا به ...

 

 پایگاه خبری بلومبرگ(Bloomberg) مدعی شد دولت عراق به قدر کافی به نگرانی های آمریکا اهمیت نمی دهد.

 

این پایگاه نوشت دولت نخست وزیر جدید عراق حیدر العبادی طبق انتظار آمریکا به قدر کافی حافظ منافع و نگران دغدغه های آمریکا نیست و بودجه مصوب 1.2 میلیاردی ماه گذشته آمریکا برای کمک به عراق را در دستان شبه نظامیان شیعه تحت حمایت ایران قرار داده است.
به گزارش این پایگاه، حتی “محمد الغبانی” وزیر کشور جدید عراق هم از مقامات ارشد گروه نظامی بدر بوده که از طرف آمریکا متهم به دست داشتن در “نقض فاحش قوانین حقوق بشر” است.

 

مقامات دولتی و کنگره آمریکا ضمن تأیید این مسئله، نسبت به آن اظهار نگرانی کرده اند. با این وجود، سخنگوی کاخ سفید این قضیه را رد کرده است. بعضی از خبرگزاری ها تصاویری از نیروهای حزب الله در کنار تانک های آمریکایی منتشر کرده اند.

 

 

 
در همین زمینه جان مک کین سناتور آمریکایی و رئیس جدید کمیته خدمات نظامی سنای آمریکا که هفته گذشته به عراق سفر کرد و با مقامات ارشد آمریکایی و عراقی دیدار کرد، مدعی شد که مقامات هر دو کشور به او اطلاع داده اند دولت عراق در حال تحویل مهمات آمریکایی به شبه نظامیان شیعه مرتبط با ایران است.

 

 

مک کین گفت: «الآن بیشتر جنگ علیه داعش را  تا حد زیادی ایرانی ها در غیاب یک ارتش توانای عراق و از طریق شبه نظامیان شیعه انجام می دهند. این نمی تواند به نفع آمریکا باشد.»

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار