- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

خاطره تصویری/ آخرین بازی کاپیتان با اخلاق

گروه ورزشی مشرق – بازی رفت ایران – الجزایر که در چارچوب جام بین‌قاره‌ای در مهرماه سال 1370 برگزار شد، یکی از خاطره انگیزترین مسابقات تیم‌ملی محسوب می‌شود؛ جدالی که با پیروزی 2 بر 1 ملی‌پوشان کشورمان تمام شد، هر چند با شکست 1-0 در دیدار برگشت جام قهرمانی در الجزایر ماند.

در آن بازی محمد پنجعلی مدافع و کاپیتان با اخلاق تیم ملی ایران، برای آخرین‌بار پیراهن تیم ‌ملی را برتن کرد و جایش را در بین دو نیمه به نادر محمدخانی داد.

خاطره تصویری/ آخرین بازی کاپیتان با اخلاق

این عکس در ابتدای همان بازی گرفته شد و پنجعلی را در حال انجام آخرین تشریفات مسابقه به عنوان کاپیتان تیم ‌ملی با رباح ماجر [1] کاپیتان و ستاره سرشناس تیم ملی الجزایر نشان می‌دهد. فوتبال دوستان حتماً درخشش فراموش‌نشدنی مجید نامجومطلق در آن بازی را به یاد دارند.

سیدمحمد پنجعلی قمی که متولد مرداد 1334 است، در طول 13 سال حضور در تیم ملی 45 بازی انجام داد و در رده باشگاهی نیز در تیمهای جوانان برق تهران (3 سال)، بزرگسالان برق و فتح تهران، ابومسلم مشهد (هر کدام یک سال) و پرسپولیس (15 سال) بازی کرده است، البته در میان این 15 سال 2 سال هم در الاتحاد قطر که الان به الغرافه تغییرنام داده بازی کرد.