سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44545
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قرارگاه راهیان نور در لرستان تشکیل شد/اعزام۱۱هزار نفر به مناطق عملیاتی
Print This Post

– معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به تشکیل قرارگاه راهیان نور در استان گفت: ۱۱هزار نفر از اقشار مختلف و دانشجویان لرستان به مناطق عملیاتی جنوب و غرب اعزام می شوند.

سرهنگ پازدار

سرهنگ علی حسین پازدار  با اشاره به اینکه سپاه استان لرستان سه مرحله اعزام کاروانهای راهیان نور را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار داشت: طی مرحله اول از ۱۵ مهر تا سوم دی ماه نزدیک به ۲۵ هزار دانش آموز به بهترین وجه ممکن و بدون هیچ حادثه ای که در کل کشور بی نظیر بود به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه مرحله دوم اعزام دو هزار و۵۰۰ دانشجو بعد از امتحانات دانشجویان در دستور کار است، عنوان کرد: در مرحله سوم از ۲۷ دی ماه اعزام هشت هزار و ۵۰۰ نفر از اقشار مختلف استان به مناطق عملیاتی آغاز می شود.

ایجاد زائرسرای راهیان نور در محل پادگان شهید بهشتی

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان با اشاره به تشکیل قرارگاه راهیان نور در سپاه استان، ادامه داد: ریاست این قرارگاه بر عهده فرمانده سپاه استان و اعضای آن فرماندهان نواحی و معاونت ها و رده های درگیر در موضوع راهیان نور هستند.

سرهنگ پازدار با اشاره به تغییر کاربری دادن پادگان آموزشی شهید بهشتی خرم آباد به عنوان زائرسرای بین راهی برای زائرین خارج استانی، تصریح کرد: در جریان اعزام کاروانهای دانش آموزی حدود ۹۰ هزار نفر در این پادگان اسکان داده شدند که از دستگاههای مختلف تقاضا داریم در تجهیز و رفع نواقص این مکان مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه محل اسکان زائرین استان لرستان در یک اردوگاه با نام شهید مسعودیان در اهواز و به ابعاد هزار و ۲۰۰ مترمربع است، افزود: ظرفیت اردوگاه در حال حاضر در هر نوبت ۴۰۰ نفر است که قرار است ظرفیت آن دو برابر شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان در ادامه گفت: برنامه ها و فعالیتهایی از قبیل بیمه تمام کاروان ها، اعزام آمبولانس و اکیپ درمانی با هرکاروان، طبخ و توزیع غذای زائرین در مکان مناسب، امورات فرهنگی و روایتگری دفاع مقدس، نماز جماعت و اقامه نماز اول وقت، مسابقات فرهنگی، ثبت و ضبط خاطرات و دل نوشته های زائرین و همراهی روحانیون در این سفرها در نظر گرفته شده است.

فرمانداران ستاد پشتیبانی راهیان نور شهرستانها را تشکیل دهند

سرهنگ پازدار بر لزوم همکاری دستگاههای مختلف اجرایی در اعزام کاروانهای راهیان نور تاکید کرد و بیان داشت: در این راستا از فرمانداران تقاضا می شود جلسه ستاد پشتیبانی راهیان نور را در شهرستان ها تشکیل دهند.

وی افزود: همچنین از فرمانداران شهرستان های خرم آباد، بروجرد، دورود و پلدختر که کاروانهای راهیان نور در این شهرها اتراق می کنند تقاضا می شود در تجهیز محل اسکان زائرین خارج استان تلاش کرده و از ۱۵ بهمن زائرسراهای بین راهی فعال شوند.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان عنوان کرد: همچنین فرمانداران هر شهرستان توجه کنند که کاروان های اعزامی حتما به اکیپ های امدادی، درمانی و تعمیراتی مجهز باشند.

سرهنگ پازدار عنوان کرد: اعزام کاروان های راهیان نور نیازمند تامین اعتبار است که در این زمینه نیز سپاه برای تامین تغذیه، بسته فرهنگی و ترابری از استانداری لرستان تقاضای کمک دارد.

رسانه ها در اطلاع رسانی حرکت ارزشمند راهیان نور مشارکت کنند

وی در ادامه از رسانه ها و صدا و سیمای مرکز لرستان خواست که کار فرهنگی و تبلیغی در زمینه این کار ارزشمند را در دستور کار خود قرار دهد و بیان داشت: حضور اکیپ های صدا و سیما با کاروانها در مناطق عملیاتی به منظور انعکاس رسانه ای این برنامه و همچنین تولید و پخش برنامه های تلویزیونی با موضوع راهیان نور از ضرورت ها در این زمینه است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان افزود: از رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز تقاضا می شود به روسای شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها به منظور تامین آمبولانس، دارو و اکیپ های درمانی موارد لازم ابلاغ شده تا بیمارستان های مسیر اصلی پاسخگوی نیازهای کاروانهای راهیان نور باشد.

سرهنگ پازدار یادآور شد: روسای دانشگاه های استان باید با فرهنگ سازی در محیط دانشگاه تعداد دو هزار و ۵۰۰ دانشجو را به پای کار آورده و در درون دانشگاه ستاد راهیان نور فعال کنند.

وی همچنین خواستار مشارکت دانشگاهها در تامین اتوبوس، بسته فرهنگی و تغذیه زائرین دانشجو شد و بر ضرورت برپایی نمایشگاه و ایستگاه فرهنگی در ابتدای جاده خرم آباد – پل زال توسط بسیج دانشجویی تاکید کرد.

جاده های لرستان با تصاویر شهدا آذین بسته شود

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان بیان داشت: انتظار می رود آموزش و پرورش نیز ضمن آماده سازی اردوگاه آیت الله کمالوند برای پذیرش زائرین خارج استانی، با همکاری بسبج فرهنگیان تمهیدات لازم برای اعزام فرهنگیان به مناطق عملیاتی را بیندیشد.

سرهنگ پازدار از اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان خواست که در اعزام روحانیون به همراه کاروان ها برای اقامه نماز و بیان مسائل دینی همکاری کنند و بیان داشت: بنیاد شهید استان می تواند در راستای معرفی شهدای لرستان مسیر اصلی جاده های استان را با تصاویر مبارک شهدا آذین بندند.

وی خواستار کمک به بسیج دانشجویی در برپایی نمایشگاه و ایستگاه صلواتی و در صورت امکان فضاسازی فرهنگی و تبلیغی در یادمان شهدا در اروند یا شلمچه که محل حضور کاروان های سراسر کشور است، شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان با تاکید بر لزوم همکاری بین بخشی برای برگزاری هرچه بهتر اعزام کاروانهای راهیان نور گفت: میراث فرهنگی استان می تواند با استفاده از این ظرفیت با توزیع بسته ها و بروشورهای فرهنگی زائرین راهیان نور را با نقش لرستان در دفاع مقدس هرچه بیشتر آشنا کند

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار