سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44554
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ماجرای برداشت غیرقانونی میلیون‌ها تومان پول از حساب فرزند یک مسئول
Print This Post
فرمانده نیروی انتظامی گفت: برخی از قوانین ما برای دهه‌های گذشته است که نمی‌توان با آن مقابله پدیده‌ها، تخلفات نوظهور و جدید ایستاد. به گزارش فارس، سردار اسماعیل احمدی مقدم در ...

فرمانده نیروی انتظامی گفت: برخی از قوانین ما برای دهه‌های گذشته است که نمی‌توان با آن مقابله پدیده‌ها، تخلفات نوظهور و جدید ایستاد.
به گزارش فارس، سردار اسماعیل احمدی مقدم در ادامه سخنان خود در نشست تخصصی رؤسای ادارات مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان‌های کشور با بیان اینکه ونظیفه ما از هم‌اکنون این است که باید سطح حرفه‌ای و آینده‌نگری خود را توسعه بدهیم، گفت: ما می‌توانیم از تجارب پلیس‌های دیگر کشورها استفاده کنیم و چند قدم جلوتر خودمان را براساس تجارب آنها پیش‌بینی کنیم و نباید منتظر این باشیم که آیا پرونده تخلف و کلاهبرداری به وجود می‌آید یا خیر بلکه ما باید هوشیار باشیم که اگر پالس‌های معضلات اقتصادی را دریافت کردیم از بوجود آمدن آن پیشگیری کنیم.
وی افزود: هر وظیفه‌ای در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی مسئولان برای ناجا قرار بدهند ما آن را انجام می‌دهیم اما ریشه‌کن کردن مفاسد اقتصادی صرفاً با کار انتظامی صورت نمی‌گیرد.
فرمانده ناجا ادامه داد: امروز خوشبختانه به نظر می‌آید که این افق شناخته شده است و ما هم نظراتمان را می‌نویسیم و به رئیس جمهور، معاون اول، وزیر اقتصاد، رئیس بانک مرکزی یا هرجایی که اعتنا کند، می‌دهیم.
وی تصریح کرد: به عنوان مثال درباره فروش سهامی خاص به فردی از شرکت‌ها ما طرحی را آماده کردیم و معاون اول رئیس جمهور دستور داده بود که این طرح برود در وزارت اقتصاد بررسی شود.
احمدی مقدم با بیان اینکه نیروی انتظامی همیشه از سوی دو طرف مسئولان و جامعه تحت فشار است، گفت: خوشبختانه در دولت، قوه قضاییه و خصوصاً تأکیدات مقام معظم رهبری بر عمل کردن در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی اراده خوبی مشهود است.
احمدی مقدم گفت: در سال 85 ناجا سر رشته مفاسد اقتصادی را که نیاز به اصلاح قانونی داشت نوشت و بنده خودم آن را به آقای احمدی‌نژاد دادم و او هم دستوری داد و همه دستگاه‌ها نماینده خود را فرستادند و تا آخر شب هم جلسه‌ای داشتیم ولی در انتها اقدام عملی خوبی صورت نگرفت.
اسماعیل احمدی مقدم با بیان اینکه برخی از قوانین ما برای دهه‌های گذشته است که نمی‌توان با آن مقابل پدیده‌ها و تخلفات نوظهوری ساز گفت: پلیس باید بازوی دولت در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد.
وی با بیان اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی بسیار مهم است زیرا آبروی نظام است، اظهارداشت: کشورهای دیگر با شاخص CTI در کشور ما وجود ندارد، درباره ایران سیاه‌نمایی می‌کنند و می‌گویند ایران در زمره فاسد‌ترین اقتصادهای دنیاست ولی طبق بررسی‌های نیروی انتظامی که به دانشگاهی در خارج سفارش داده است، بر اساس شاخص CTI فساد اقتصادی در کشور ما خیلی بالا نیست و عددی حدود 87 را نشان می‌دهد.
فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: ما باید حوزه تعاملی‌مان را افزایش دهیم همچنین باید شگردها مجرمانه را هم کشف کنیم.
وی گفت: از IP رایانه فرزند یکی از مسئولان عالی‌رتبه چندین میلیون پول از بانکی در اهواز به صورت غیرقانونی برداشت شده بود و بررسی کردیم دیدیم که شخصی از طریق هک کردن IP، پیدا کردن کد و استفاده از وای‌فای منزل فرزند آن مسئول اقدام به این کار کرده است که او را هم دستگیر کردیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار