سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44559
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
خانه » اخبار برتر » اعتراض به مسئولین کمیته امداد نورآباد موجب مغضوب شدن یک مددجو شد
Print This Post

متاسفانه در برخی موارد گلایه های مدد جویان این نهاد ارزشمند در شهرستان دلفان، حاکی از برخورد سلیقه ای و رابطه مند برخی مسئولین است؛ از جمله این موارد می توان به گزارش یکی از مددجویان در ین رابطه اشاره کرد.

کمیته امداد امام خمینی (ره) یک نهاد حمایتی است که با دستور معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) در نخستین سال های پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با هدف حمایت از افراد مستمند و رساندن آن ها به خودکفایی اقتصادی تاسیس شد.
با توجه به رسالت این نهاد خدادوستانه، مسئولین و پرسنل محترم آن باید خود را خادم مددجویان بدانند و با آن ها به انصاف و شکیبایی برخورد کنند؛ چنان که امام علی (ع) می فرمایند:… وَانصِفُوا النّاسَ مِن اَنفُسِکُم وَ اصبِرُوا لِحَوائِجِهِم: در روابط خود با مردم انصاف داشته باشید و در برآوردن نیازهایشان شکیبا باشید.
متاسفانه در برخی موارد گلایه های مدد جویان این نهاد ارزشمند در شهرستان دلفان حاکی از برخورد سلیقه ای و رابطه مند برخی مسئولین است. از جمله این موارد می توان به گزارش یکی از مددجویان اشاره کرد که بر اساس گفته های ایشان، به علت اعتراض این مددجو به پرسنل کمیته امداد امام خمینی دلفان و متعاقب آن گزارش به کمیته امداد امام خمینی استان، هم اکنون مورد غضب مسئولین وپرسنل کمیته امداد شهرستان قرار گرفته و از اعطای تسهیلات به ایشان خودداری می شود!
بر اساس گفته های این شهروند در زمستان سال ۱۳۹۲ کمیته امداد شهرستان دلفان تعدادی بخاری به اهالی روستای معصوم آباد میربگ اهدا می کند، یکی از اهالی این روستا  از ۴۰ نفر از اهالی روستا هرکدام مبلغ ۵۰هزار تومان وجه در عوض این بخاری ها دریافت می کند که با بررسی های به عمل آمده معلوم می شود که وجه دریافتی مذکور غیر قانونی بوده است.

download
متعاقب گزارش اهالی روستا به کمیته امداد استان، آقای منتظری رئیس محترم کمیته امداد امام خمینی استان، آقای حیدروند مسئول حراست کمیته امداد را جهت بررسی مساله به روستای معصوم آباد اعزام می کند و پس از بررسی، صدق گزارش رسیده معلوم می شود که به دنبال آن به رئیس کمیته امداد امام خمینی و قائم مقام ایشان تذکراتی داده می شود.
هرچند آقایان در کمیته امداد شهرستان دلفان نسبت به دریافت وجه توسط شخص مورد نظر روستای معصوم آباد اظهار بی اطلاعی می کنند و اظهار می کنند که شخص مذکور بدون هماهنگی آن ها این وجه را دریافت کرده، اما چند سوال در این زمینه مطرح است:
اولاً به فرض قبول این گفته مسئولین؛ چرا باید یک نفر بدون هماهنگی آن ها این کار غیر قانونی را انجام دهد و آیا این دوستان برای جلوگیری از خودسری های مشابه در جاهای دیگر تدابیری را اندیشیده اند یاخیر؟
ثانیاً برخورد مسئولین کمیته امداد امام خمینی ره  شهرستان با این شخص که بر اساس اظهارت، خود  را نماینده کمیته امداد در آن روستا می داند آیا ایشان نماینده کمیته امداد در روستای معصوم آباد هست؟
ثالثاً چرا مسئولین کمیته امداد شهرستان در عوض برخورد با این شخص، با یکی از مددجویان معترض در این رخداد برخورد کرده و از اعطای تسهیلات خودکفایی به ایشان ممانعت می کنند، حال آنکه بر اساس اظهارات این مددجو که با مستندات ارائه می دهد ایشان مراحل قانونی دریافت وام از تشکیل پرونده و طرح توجیهی تا مجوز تائیدیه و سفته و ضامن را طی کرده و برخی از مددجویانی که بعد از ایشان تشکیل پرونده داده اند تسهیلات خود را دریافت نموده اند اما به ایشان گفته شده است که تسهیلاتی به شما تعلق نمی گیرد، این در حالی است که متاسفانه بعضا مشاهده می شود برخی از مددجویانی که قبلاً تسهیلاتی را از کمیته امداد دریافت نموده اند بعضاً برای بار دوم هم متقاضی تسهیلات شده و برای آنان تشکیل پرونده داده اند؟!

سلام دلفان آمادگی دارد که پاسخ مسئولین کمیته امداد را منتشر کند.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۲۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۴:۱۷

  با سلام واحترام و تشکر فراوان از انعکاس این خبر و تایید برخورد غیر اسلامی پرسنل کمیته امداد شهرستان دلفان با مددجویان محترم خواهش داریم این خبر رو در صورت امکان به مرکز کمیته امداد کشور منتقل فرمایید . با تشکر فراوان

  • نویسنده دیدگاه: بی طرف
   بهمن ۲, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۲:۳۴

   پرسنل کمیته امداد افرادشریفی هستند مثلامسلمانید چرا زحماتشون رو نادیده میگیرید من از نزدیک شاهد زحماتشون بودم شایدیکی اشتباهی بکنه دلیل نمیشه که به همه توهین کنید هرکسی مسول اعمال خودشه.

 2. نویسنده دیدگاه: ن ر
  دی ۲۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۴:۵۸

  با سلام
  متاسفانه کارکنان کمیته امداد شهرستان از این کارا زیاد انجام میدن اما باند بازی باعث میشه کسی نتونه بهشون بگه بالای چشمتون ابروه

  • نویسنده دیدگاه: بیطرف
   دی ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۰۵

   باسلام و ادب
   جناب ن ر میشه نام شخص یا اشخاص خاطی را با مستندات اعلام فرمائید؟ چرا بدون تحقیق به کلیه پرسنل خدوم امداد توهین میفرمایی؟

  • نویسنده دیدگاه: بیطرف
   دی ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۲۱

   باسلام و ادب
   جناب ن ر چرا بدون تحقیق و ادله کافی به کلیه پرسنل خدوم امداد توهین میکنی ؟ اگر برای افاضاتی که فرموده ای مدرک مستند و مستدل داری ارائه دهید وگرنه باید استغفار کنی . اینکه در روستاها شخصی اخاذی نماید چه ربطی به کارکنان این نهاد مردمی و خدمتگزار دارد ؟

   • نویسنده دیدگاه: ن ر
    دی ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۵۰

    اتفاقا من دارم با مدرک و تحقیق این کامنت رو نوشتم
    من خودم تحت پوشش کمیته ام و از این جور کارا رو از من خاستن مثلا آقای . ……و……….و …….و ……

 3. نویسنده دیدگاه: نسیم دلفان
  دی ۲۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۶:۵۲

  با تصمیم هیأت نظارت برمطبوعات کشور، نسیم دلفان با نام جدید (نسیم دلفو) رسمأ به جمع پایگاه های خبری دارای مجوز پیوست

 4. نویسنده دیدگاه: ب.د
  دی ۲۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۳۹

  با سلام
  بهتر بود مسئولین سلام دلفان انتقاد وارده را با مستندات و ادله انتشار مکردند چرا که خدمات امداد گران این شهرستان بر کسی پوشیده نیست اخذ وجه در برابر ارائه خدمات آن هم در کمیته امداد امریست محال و غیر قابل قبول و لذا انتقادات بی پایه و اساس همواره اتفاق افتاده و قطعا از سوی افرااد خدانشناس و بی ایمان بوده که یک روزی باید در پیشگاه حق تعالی جوابگو باشند . امداد گران عزیز خسته نباشیدخدا قوت

  • نویسنده دیدگاه: ک.ک
   دی ۲۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۴۱

   عزیز دلم سلام دلفان همین طور که خبری رو منتشر نمی کنن حتما با مدرک دارن ای حرف ها رو می زنن منم مطمئنم که شما یکی از پرسنل ید که دارید این جور دفاع می کنید

 5. نویسنده دیدگاه: ح-ر
  دی ۲۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۲۰

  چه خوب بود که مسئولین سلام دلفان ازقدرت تجزیه وتحلیل خود،حداقل استفاده را می نمود وهر سخن یاوه ومغرضانه را بدون تحقیق وتفحص ،تبیین وتحریر نمی نمود،وبه قول معروف بی گدار به آب نزده بانشر اکاذیب پرسنل خدوم کمیته امداد دلفان را زیر سئوال نمی بردند آنجاکه سعدی شیرین سخن می فرمایند
  مجال سخن تانبینی زپیش به بیهوده گفتن مبر قدر خویش

 6. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  دی ۲۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۲۶

  سلام
  پرسنل امداد از زحمتکشان این نظامند چرا با این اخبار توهین آمیز این نهاد مقدس را زیر سئوال می برید؟

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   دی ۲۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۰۵

   عمل ….باعث تاسف است بنده به قصد اعتراض سه صندوق صدقه که در منزل ومحل کار دارم را به کمیته امداد تحویل خواهم داد

 7. نویسنده دیدگاه: بت
  دی ۲۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۴۲

  با سلام دوست عزیز مشخص شد که این خبر را بدون اساس منتشر کرده با تامل و درک قضاوت کن مردم عزیزدلفان هم اگاهند هم منصف اگه مدرک داره ارائه. منتظره چی این گوی این میدان بسم الله

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۲۸

  سلام .وخسته نباشید خدمت مسئولین و کارکنان مردمی کمیته امداد دلفان .دوستان همون طور ک مشخص شد چند نفر از خدا بیخبر ک دلالان کمیته امداد بودن و الان چون دستشون روشده برا مسئولین خواستن با تهمت و پرونده سازی علیه این عزیزان دوباره شروع ب دلالی کنن ولی چوب خدا صدانداره و نتونستن این کار زشت و ناپسند و دور از انسانیت انجام بدن و مشخص شد ک حرفشون پایه و اساس نداره و دروغ بوده واین عزیزان بخاطر خدا کارمیکنن ومورد تایید مسئولین امداد میباشن و با این کارا اجر کارشونو از دست نمیدن و مشخص شد ک عده ای سودجو از رو عقده این کارو کردن جواب عکس داد و چهرش‌ن محبوب تر شد دردو خدا برشما کارکنان امداد دلفان خدا قوت

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار