- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

مشکلاتی که به دلیل قرار گرفتن در محدوده نیروگاه اتمی بوشهر بین شهرداری و نیروگاه دست به دست شده و شهروندان این مناطق نمی دانند سرانجام باید به چه دستگاهی برای رفع معضلات شهری مراجعه کنند.
معضلاتی که سلامتی مردم را تهدید می کنند

اگرچه شهرداری بوشهر سعی می کند برخی پروژه های عمرانی معدود را در این مناطق انجام دهد اما با نگاهی بر مشکلات گوناگون در تنگک ها از کوچه های خاکی گرفته تا رهاسازی آب های سطحی در خیابان ها، وجود نیزارها، نبود لوله کشی گاز و وجود سگ های ولگرد و حیوانات موذی از جمله مارها و حشرات و گاها عقرب ها و ده ها مشکل دیگر نشان می دهد هنوز به دلیل عدم تعامل نیروگاه اتمی بوشهر با دستگاه های خدمات رسان شهری برای سامان دهی و رفع مشکلات مردم، تهدیدها و مخاطرات زیادی شهروندان ساکن در این مناطق را تهدید می کند.

آیا کلید روحانی این قفل ها را می گشاید؟+تصاویر

از طرفی شورا و شهرداری با اشاره به محدودیت های ایجاد شده توسط نیروگاه اتمی و نامشخص بودن وضعیت تنگک ها از ارایه خدمات مطلوب به مردم خودداری می کنند و  از سوی دیگر نیروگاه اتمی نیز عملا کاری برای ساکنین منطقه صورت نداده و در انتظار رفع مشکلات توسط شهرداری بوشهر است.

لزوم توجه رییس جمهور و هیات همراه به رفع مشکلات تنگک ها

اگرچه چند روز قبل با اشاره به سفر رییس جمهور به استان بوشهر گزارشی درخصوص نیاز توجه مسئولین به تنگک ها منتشر و از استاندار و مدیران استانی خواستیم از رییس جمهور و تیم دولت بخواهند هر چه سریع تر مشکلات محدوده نیروگاه اتمی بوشهر را رفع کنند اما بسیاری از شهروندان طی تماسی با “بوشهرنیوز” و ارسال تصاویری جدید از این پایگاه خبری خواستند برای عنایت بیشتر دکتر روحانی و هیات همراه به این منطقه، طی گزارشی مجددا به انتشار مشکلات تنگک ها به خصوص تنگک دو بپردازد.

ناگفته پیداست وجود نیروگاه مهم اتمی بوشهر در انتهای تنگک ها و قرار گرفتن این محلات در مسیر اصلی میهمانان داخلی و خارجی می طلبد که مسئولین استانی و کشوری با اعتبارات ویژه در راستای رفع مشکلات موجود گام برداشته و عنایت داشته باشند که مسیر فعلی نیروگاه بوشهر مسیری بین المللی و فراملی بوده که وضعیت فعلی آن به هیچ وجه در شان و منزلت کشورمان نیست.

آیا کلید روحانی این قفل ها را می گشاید؟+تصاویر

آیا کلید روحانی این قفل ها را می گشاید؟

از طرفی سخنان چند شب قبل علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران درخصوص احداث دو نیروگاه اتمی دیگر در کنار نیروگاه فعلی بوشهر نشان می دهد این مسیر به زودی به یکی از مهم ترین و حساس ترین مسیرهای بین المللی که همه روزه زیر ذره بین دنیا قرار خواهد گرفت، تبدیل می شود که باید پذیرای تردد میهمانان متعدد داخلی و خارجی از اقصی نقاط ایران و جهان نیز باشد.

بنابراین شایسته است مسئولین با مشاهده این تصاویر که البته گوشه ای کوچک از ده ها مشکل مردم منطقه است، توجه بیشتری به این محلات داشته و با عزم و ارده ملی در راستای رفع مشکلات و معضلات شهری گام بردارند و یک بار برای همیشه مشکل تنگک ها را حل کنند.

منبع: بوشهر نیوز