سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44613
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » احداث مونوریل در خرم آباد نیازمند اعتبار ۹۰۰ میلیارد تومانی است
Print This Post
 استاندار لرستان گفت: احداث مونوریل در خرم آباد نیازمند اعتبار ۹۰۰ میلیارد تومانی است. هوشنگ بازوند در گفتگو با خبرنگار مهر استفاده از حاشیه رودخانه خرم آباد برای احداث منوریل را ...

حضور استاندار لرستان در خبرگزاری مهر
 استاندار لرستان گفت: احداث مونوریل در خرم آباد نیازمند اعتبار ۹۰۰ میلیارد تومانی است.

هوشنگ بازوند در گفتگو با خبرنگار مهر استفاده از حاشیه رودخانه خرم آباد برای احداث منوریل را ظرفیتی مناسب دانست و عنوان کرد: ایجاد منوریل از منطقه دره گرم تا فرودگاه خرم آباد با طولی برابر با ۲۲ کیلومتر که قسمت زیادی از مسیر مورد نظر از حاشیه رودخانه خرم آباد عبور می کند مورد مطالعات مشاور قرار گرفته است.

وی افزود: مطالعات اولیه و امکان سنجی احداث منوریل در شهر خرم آباد صورت گرفته است و هزینه ای بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان برای این منظور برآورد شده است و اگر این پروژه صورت گیرد به لحاظ گردشگری اقدامی منحصربفرد خواهد بود.

استاندار لرستان بیان داشت: دولت برای احداث منوریل و قطار شهری اعتباری پرداخت نخواهد کرد مگر آنکه آن شهر جز کلان شهرهای کشور باشد و برای تبدیل یک شهر به کلان شهر هشت شاخص مورد نیاز است که شاید شهر خرم آباد همه آن شاخص ها را نداشته باشد.

بازوند بر لزوم پیگیری برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای اجرای این پروژه تاکید کرد و بیان داشت: با اجرایی شدن این پروژه مشکل ترافیکی شهر حل می شود و می تواند نقش مهمی در جذب گردشگر نیز داشته باشد.

وی با بیان اینکه ۲۲ کیلومتری که مطالعات آن انجام شده از روستای پاپی خالدار شروع شده و تا فرودگاه ادامه می یابد، تصریح کرد: این پروژه در صورت اجرا از حاشیه رودخانه خرم آباد می گذرد و چندین منظره زیبای گردشگری از جمله دریاچه کیو، قلعه فلک الافلاک و پل شکسته دارد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار