سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4468
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۱
تعداد نظرات: ۷ نظر
خانه » آخرین عناوین » اقدام فرهنگی که می تواند ضد فرهنگ باشد!
Print This Post
"محفل انس با قرآن شبکه بهداشت" و یک نکته مهمّ؛
سلام دلفان- اخیراً از سوی شبکه بهداشت شهرستان دلفان و همکاری برخی نهادهای فرهنگی مراسمی تحت عنوان "محفل انس با قرآن" در مسجدجامع این شهرستان برگزار شد. این نخستین بار ...

سلام دلفان- اخیراً از سوی شبکه بهداشت شهرستان دلفان و همکاری برخی نهادهای فرهنگی مراسمی تحت عنوان “محفل انس با قرآن” در مسجدجامع این شهرستان برگزار شد. این نخستین بار نیست که شبکه بهداشت اقدامات پسندیده ای از این قبیل را انجام می دهد و پیش تر نیز مراسمات مذهبی به مناسبت های مختلف از سوی ایشان برگزار گردیده است که باید قدردان آن ها بود.

ضمن اینکه باید اینگونه اقدامات را به فال نیک گرفت و آنها را اقداماتی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی دانست امّا در این بین نکته ای وجود دارد که غفلت از آن باعث می شود اثرات مثبت اینگونه اقدامات پسندیده نه تنها کم رنگ شود بلکه از بین برود.

برگزاری این محفل در ساعت 11 صبح که معمولاً احتمال حضور مردم در چنین ساعتی بسیار کم است باعث شد که کارکنان ادارات مختلف و به طور مشخص شبکه بهداشت به این مراسم کشانده شوند تا بدینوسیله مشکل کمبود جمعیت حلّ گردد. اقدامی که خود، یک خطا و غفلت آشکار محسوب می شود. متأسفانه مسئولین برگزار کننده مراسم فکر این مسئله را نکرده بودند که تکلیف مردمی که برای رفع مسائل و مشکلاتشان به این ادارات مراجعه کنند چه می شود. در حالی که کارکنان دولت وظیفه دارند تا آخرین لحظه ساعات اداری به مردم خدمت کنند و در دین اسلام نیز هیچ امری به اندازه خدمت به مردم مهمّ و با ارزش شمرده نشده است چرا باید محفل انس با قرآن باعث شود که مردم از ارائه خدمت برخی ادارات محروم شوند؟  به راستی، آیا اینگونه اقدامات خود ضد فرهنگ محسوب نمی شوند؟! آیا از این طریق می شود به قرآن خدمت نمود و فرهنگ قرآنی را ترویج داد؟!

در هر صورت هر چند که اصل این اقدام، امری ضروری و مبارک است و کارکنان محترم ادارات نیز نیازمند اینیچنین محافلی هستند، امّا همانگونه که ذکر شد اتخاذ چنین روش هایی، نه رضایت خداوند متعال را در پی دارد و نه خلق خدا را.

به امید آنکه از این پس مسئولین محترم و دست اندرکاران امورات فرهنگی، در برگزاری برنامه ها و مراسمات فرهنگی و مذهبی به چند و چون آنها و اثرات و عواقب آنها توجه داشته باشند.

 1. نویسنده دیدگاه: نسیم دلفان
  خرداد ۲۲, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۹:۰۷

  احسنت بر این نکته سنجی
  مطلب زیبایتان در نسیم دلفان به نمایش در آمد تا به سمع مخاطبان نسیم نیز برسد.

 2. نویسنده دیدگاه: بهورز روستا
  خرداد ۲۴, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۰:۳۰

  باتشکر از نکته سنجی مدیر سایت سلام دلفان .
  بنده از بهورزان روستا هستم که به اجبار ودستور اکید شبکه کار اصلی خود یعنی خدمت به مردم روستا را رها کردم و به عنوان سیاه لشکر در مراسم حاضر شدم . به نظربنده سرپرست محترم شبکه از اهداف اصلی درمان فاصله گرفته و ره اصلی گم کرده است.که بایدتجدیدنظر بنماید و از مشاورین و کارشناسان زبده تری استفاده نماید. انشالله که انتقاد پذیر باشند

 3. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  خرداد ۲۴, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۱:۳۰

  هی دوست من ؟ شمارا میگم دکتر:……….. توکه کارخودتو ریشه ای درستی کردی . نیازی نیست به این کارا دست وردار اینو من نمی گم همه میگن صندلی مال خودته مطمئن باش

 4. نویسنده دیدگاه: کس مزان
  خرداد ۲۵, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۰:۰۱

  بسه بابا…شما مث اینکه کاری بجز گیردادن ندارید ها؟
  دوستان من بذار براتون روشن کنم که شهرستان دلفان درحال حاضر درمعرض عقب ماندگی قرآنیه هیچکسم به دادش نمیرسه حالا که مرکز بهداشت یه کار خیرکرده شما چتونه هی گیرمیدید؟
  بیخود ادای خارج از گو 20و30 رو درنیارید.
  انشالله خدا همتونو به راه راست هدایت منه.درضمن آقای دکتر زحمت کشیده درس خونده صندلی ریاستم حقشه.

 5. نویسنده دیدگاه: ....
  خرداد ۲۵, ۱۳۹۱ در تاریخ ۲۱:۳۴

  ای کاش اونایی که تصمیم گرفتن این محفل در ظهر برگزار بشه (… )و می گفتن که کارمندان دولت را مجبور می کنیم بیان، اسمی ازشون برده می شد /
  این بچه های به ظاهر مذهبی از این بیشتر بین بچه های مذهبی شهر تفرقه نندازن .
  ضمنا به جای این کارا از شبکه بهداشت تشکر کنید.

 6. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۲۵, ۱۳۹۱ در تاریخ ۲۲:۳۶

  ای کاش تموم ادارات شهرمون مثل مرکز بهداشت از این کار های فرهنگی می کردند.
  باتشکر از مسئول مرکز بهداشت

 7. نویسنده دیدگاه: وجدان
  خرداد ۲۶, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۴:۵۱

  سلام بجاي اين ……..چرا كلاس تجويد قران برا همكارانت نمي ذاري لازم نبود قاري از راه دور بياد اين همه هزينه رو رو دست دلت بذاريد اداره ايي داريد اسمش بهداشت ولي اصلا بهداشتي نيست. قران راضي نيست ازساعت اداريت انس با قران برگزار كني.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار