سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44732
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هشدار انجمن اسلامی مستقل به روحانی
Print This Post

پس از روي كار آمدن دولت يازدهم، وقتي محتوا و ادبيات حاكم بر رسانه هايي كه «با شما آمدند» را بررسي، و ردپاي آنها را دنبال مي كنيم، گام به گام به نشريات زنجيره اي دوم خرداد مي رسيم كه روزگاری در اتاق فكرشان شبيخون فرهنگي را برنامه ريزي مي كردند و سوداي براندازي اسلام و انقلاب را در سر داشتند.

بسمه تعالی

رياست محترم جمهوري

جناب آقاي دکتر حسن روحاني
سلام عليكم
انقلاب اسلامی ایران بنا به گواه همه اندیشمندان یک انقلاب فرهنگی است و بدون شك يكي از اصول مصرح، مورد تاكيد و غير قابل خدشه در قانون اساسي این انقلاب كه از موجبات دوام و قوام جمهوري اسلامي است، مساله «آزادي بيان و مطبوعات» است. تمام مكاتب دینی و بشري دنيا معتقدند این آزادی‏ها از ضروریات رشد و تعالی انسان به سوی مبدأ هستی،‌ حصول احكام دینی و قوانين اجتماعي و وسیله‏ای برای تضارب اندیشه‏ها، مبادله‏ اطلاعات و انتقال میراث بشریت‏ اند.
از اينروست كه بنا بر قانون اساسي،‌ قانون مطبوعات و سیاست های فرهنگی جمهوری اسلامی و ساير قوانین لازم الاجرا از جمله قوانین شوراي عالي امنيت ملي،‌ اصول مربوط به آزادي بيان و مطبوعات قویا شناخته شده و تا جايي كه مخل مباني اسلام و حقوق عمومي نباشد، مورد تاكيد قرار گرفته است.
همانطور كه رئيس محترم جمهور مي داند و ميدانيم،  آزادی بیان و مطبوعات جزء اصول فرادستي است كه در فصل مهمي تحت عنوان «حقوق ملت» در قانون اساسي جمهوري اسلامي مورد نقش بسته و حفظ و صیانت از آن در وهله اول بر عهده رئيس جمهور و  در اصولی دیگر وظیفه‌ای خطیر و همگانی است.
رئيس محترم دولت تدبير و اميد
پس از روي كار آمدن دولت يازدهم، وقتي محتوا و ادبيات حاكم بر رسانه هايي كه «با شما آمدند» را بررسي، و ردپاي آنها را دنبال مي كنيم، گام به گام به نشريات زنجيره اي دوم خرداد مي رسيم كه روزگاری در اتاق فكرشان شبيخون فرهنگي را برنامه ريزي مي كردند و سوداي براندازي اسلام و انقلاب را در سر داشتند.
متاسفانه رسانه هايی که این روزها در تيتر، ليد، متن و تصويرشان، در شگردهاي تبليغي غير اسلامي و غير انقلابي شان، «برجسته سازي و تطهیر چهره فتنه گران»؛ «هویت زدایی از حماسه نه دی»، «نقد رادیکالی آموزه ها و رهنمودهای امام راحل» و… را در دستور كارخورد قرار داده يا در يادداشت ها و سرمقاله هاي شان انقلاب اسلامی «بویژه دفاع مقدس» و احکام اسلامی «بویژه امر به معروف و نهی از منکر» را آماج فحاشی و لجن پراکنی خود قرار ميدهند يا هر از گاهي به بهانه بازخواني تاريخ، به تبليغ منافقين و گروهك هاي ضد انقلاب و بازمانده های زنگ زده سلطنت طلبان مي پردازند، مزورانه خود را حامی شما معرفی می کنند. رسانه هایی که سفارتخانه های کاغذی آمریکا هستند.
چندي پيش بود كه آقاي تئوريسين در سرمقاله يكي از همين نشريات بي آرمان؛ عليه امام و عاشورا مطلب نوشت و يا در شماره اخير يكي از همين نشريات بود كه امام حسين را «منتقد مسالمت جو  و نماد صلح طلبي و اصلاحات» ناميدند و درميزگردي در «چشم انداز ایران»‏شان در حمايت از توسعه، گفتند و نوشتند که «انتظار ظهور عاجل امام زمان(عج)، ضد توسعه است» یا در نشریه دیگری «به بهانه دفاع از حقوق زن؛ اسید پاشی را محصول تبعیض در دین اسلام دانسته اند» و یا «به طرفداری از کاریکاتور موهن علیه پیامبر می پردازند» و به اسم «راه مردم» علیه مقدسات مردم می خیزند و با دشمنان اسلام همراه می شوند و صدها دست از اين مثال ها که از بیان آنها شرم مان می آید. مطالبی که در دوران روزنامه های زنجیره ای اصلاحات بلکه در زمان دولت تدبیر و امید منتشر شده است.
جناب آقاي دکتر حسن روحاني
پيگيري و تلاش براي تحقق مصوبات شورایعالی امنیت ملی از سوی متصديان فرهنگي دولت و هيئت نظارت بر مطبوعات، بايسته اي پسندیده و واجب است اما سوال بسیار مهمي كه به ذهن متبادر مي شود این است كه چرا تيترها و يادداشت هاي روزنامه ها، ماهنامه ها، خبرگزاري ها و فصلنامه هايی که خود را حامي دولت معرفی می کنند؛ مکرر مصوبات قانوني شوراي عالي امنيت ملي از جمله «حصر سران فتنه» و «استفاده از نویسندگان و کارشناسان شبکه‌های ضدانقلاب» نقض می شود و از سوي دولت مورد بررسي و رصد قرار نمي گيرد و اساساً چرا نهادهاي ناظر مستقر در وزارت ارشاد، كاري به كارهاي خلاف قانون آنها ندارد؟
چرا مقدسات اسلامی ملت به هر بهانه مورد هجمه به اصطلاح ملی گرایان قرار می گیرد و آرمان های انقلاب زیر پا گذاشته می شود، اما کسی به برخورد با آنها نمی پردازد؟
آيا رواست كه در برابر توهين و تخلفات متعدد نشرياتي كه تظاهر به حمايت از شما می کنند و از آن طرف عليه انقلاب و امام قلم مي زنند و تصوير روشنفكرنمايان خائن و يا ورشكستگان سياسي نهضت آزادي را عكس اول نشريه خود مي كنند يا به خاطر انتشار كاركاتورموهن شارلي مورد تشويق رسانه هاي بيگانه قرار ميگيرند، سكوت كنيم؟
آيا رواست كه نشريه غيردولتي كه منتقد دولت است را تنها به خاطر انتقاد از سیاست‌های حكومت عربستان -كشوري كه‌ خود شما هم به توطئه و خيانت نفتي آن بر عليه جمهوري اسلامي اذعان دارید- را به محاكمه بكشانيم؟ حکومت عربستانی که امام روح الله در وصف آن فرمودند: «اگر از جنایت های امریکا بگذریم از ال سعود نخواهیم گذشت»
آیا رواست در نظامی که با خون صدها هزار شهید تثبیت شده و با تبعیت از ولایت فقیه و قانون اساسی به پیش می رود؛ عده ای سر سپرده آمریکا به حمایت از دولت تدبیر و امید خط بطلان بر قانون و قانونگرایی کشیده و شعار اعتدال را زیر پا گذارند؟ آیا سکوت در برابر این امر همراهی با قانون شکنان نخواهد بود؟ بی شک شما نیز راضی به این همه در جفا در حق اسلام و انقلاب و امام و رهبری نیستید و بر شما و همه کابینه دولت تدبیر و امید فرض است که با معیار عدالت و تقوا به دفاع از آزادی و آزاداندیشی بپردازید و در برابر قانون شکنان مردانه بایستید.
والسلام علیکم و الرحمه الله
واحد فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاههای سراسر کشور

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار