سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44757
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خرم‌آباد و شهر”افیون” ترکیه خواهرخوانده می‌شوند
Print This Post
  به گزارشسلام دلفان بهبه نقل از روابط‌عمومی اتاق خرم‌آباد، حسین سلاح‌ورزی ظهر امروز اظهار داشت: به زودی با فراهم شدن زمینه‌های لازم، خرم‌آباد و شهر "افیون" ترکیه خواهرخوانده می‌شوند. وی افزود: ...

 

به گزارشسلام دلفان بهبه نقل از روابط‌عمومی اتاق خرم‌آباد، حسین سلاح‌ورزی ظهر امروز اظهار داشت: به زودی با فراهم شدن زمینه‌های لازم، خرم‌آباد و شهر “افیون” ترکیه خواهرخوانده می‌شوند.

وی افزود: در پی سفر سفیر کشور ترکیه در اردیبهشت‌ماه گذشته به خرم‌آباد، یکی از توافقات صورت‌گرفته با وی زمینه‌سازی برای عقد قرارداد خواهرخواندگی خرم‌آباد با یکی از شهرهای ترکیه بود که در دستور کار قرار گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد عنوان کرد: در بررسی‌های به‌عمل آمده توسط اتاق خرم‌ٱباد، شهر “افیون کارا حیصار” مرکز استان افیون ترکیه انتخاب شد که مانند خرم‌آباد شهری کوهستانی و قطب تولید سنگ “ماربل” و تولید محصولات کشاورزی است.

وی تصریح کرد: بعد از اینکه موضوع خواهرخواندگی این دو شهر مطرح شد، موضوع از طریق سفارت ترکیه در تهران، سفارت ایران در آنکارا و نیز وزارت خارجه ترکیه پیگیری شد و وزارت امور خارجه ترکیه در آذرماه سال جاری با پیشنهاد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد موافقت نمود و موضوع را به سفارت ایران در آنکارا اعلام کرد.

سلاح‌ورزی بیان کرد: در نهایت موضوع از طریق وزارت امور خارجه ایران به استانداری لرستان و اتاق خرم‌آباد اعلام شد.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور مقرر شده است هیئتی تجاری اقتصا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار