سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44758
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » تأمین گاز ۸۴ روستای دلفان در گرو تخصیص اعتبار است
Print This Post
رئیس شرکت گاز دلفان:

 رئیس شرکت گاز دلفان گفت: حدود ۸۴ روستا از دلفان تا کنون گازکشی نشده است که اگر اعتبار تخصیص یابد، سال آینده در برنامه گاز رسانی قرار می‌‌گیرند.

سعید زردان، در رابطه با گازکشی روستاهای دلفان اظهار داشت: این شهرستان حدود 440 روستا دارد که از این تعداد تا ابتدای سال 92 فقط 36 روستا گازکشی شده است.

وی افزود: 84 روستا از شهرستان دلفان قابلیت گازکشی دارند اما از نعمت گاز محرومند که در این راستا پیگیری‌هایی انجام شده و از سویی نیز طرح هادی برخی از این روستا‌ها تحویل داده شده است.

رئیس شرکت گاز دلفان با اشاره به روستاهایی که طرح هادی تحویل داده‌اند، عنوان کرد: اگر اعتبار تخصیص داده شود سال آینده در برنامه گاز رسانی قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: دراواسط سال 92 برخی از روستا‌های دلفان در برنامه گازکشی قرار گرفتند که در این راستا ایستگاه نصب شد و عملیات اجرایی گاز کشی به 40 روستا آغاز شد.

زردان تصریح کرد: از40 روستای در دست اقدام تا کنون گاز شش روستا به بهره برداری رسیده است و مابقی آن‌ها بین 40 تا 90 درصد پیشرفت داشته‌اند.

وی خاطر نشان کرد: 11سال پیش اشتراک گاز شهرستان دلفان آغاز شد که از آن زمان تا سال 92 تنها 37 روستا در برنامه گازرسانی قرار گرفت اما از سال 92 تاکنون 40 روستا دربرنامه گازرسانی قرار گرفته است که از این تعداد 34 طرح فعال است.

رئیس شرکت گاز دلفان در رابطه با کار گازکشی روستا‌های شهرستان دلفان گفت: با تکمیل طرح‌های موجود و اختصاص اعتبارات، تعداد روستا‌های که قابلیت گاز رسانی دارند، افزایش پیدا می‌کند و می‌توان تعداد روستاهای گازدار را به 77 روستا برسانیم.

وی بیان کرد: اقلیم بندی و محاسبه تعرفه گاز شهرستان دلفان با کمک سازمان هوا‌شناسی انجام شده است که در این راستا بیشتر شهرستان‌های لرستان در اقلیم دو قرار گرفته است.

زردان تصریح کرد: مسئولان ارشد استان و شرکت گاز لرستان با توجه به شرایط آب و هوایی سرد برخی از شهرستان‌ها مانند نورآباد پیگیری‌هایی انجام داده‌اند که این اقلیم بندی اصلاح شود.

وی گفت: مسئولان ارشد استان تاکنون برای پیشرفت شهرستان دلفان اقدامات خوبی انجام داده‌اند، از این رو انتظار داریم که برای رفع مشکلات گاز رسانی مابقی روستاهای این شهرستان اعتبارت بیشتری اختصاص دهند.

منبع: تسنیم

 1. نویسنده دیدگاه: یکیاز اهالی ایتیوند جنوبی
  دی ۲۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۱:۳۴

  بی گمان منطقه ای در دلفان محروم تر از ایتوند جنوبی نیست اهالی این منطقه از قانع ترین افراد جامعه هستند وبدون برخورداری از هر امکاناتی همواره از نظام مقدس اسلامی پاسداری می کنند .
  برای انجام امورات خود مجبور هستند از نورآباد بگذرند وبه بخشداری کاکاوند مراجعه نمایند زیرا جاده دسترسی از طریق وروشت در زمستان همواره مسدود وبسیار پرخطر است .
  با آنکه همین روستای وروشت یکی از روستاهای پرجمعیت دلفان است اما از نعمت گاز محروم است و ظاهراً به این زودی ها قصد گاز کشی به آنجا را ندارند .متأسفانه از نظر تأمین نفت هم در مضیقه هستند ودر بسیاری از اوقات مجبور به قطع درختان بلوط می شوند که ریه زمین هستند و ارزش بسیار زیادی برای منطقه دارند .
  این فقط روستاهای دم دستی ونزدیک به جاده است بسیاری از روستاهای مسیر امام زاده بابابزرگ وضعیتی بسیار وخیم تر دارند خود جاده امام زاده با گذشت کمتر از یک سال دچار وضعیتی شده است که از قبل بدتر است .
  کاش مسئولین محترم دقت بیشتری در نظارت احداث جاده به خرج می دادند.
  اگر کسی دوستدار طبیعت بکر منطقه است باید هرچه سریعتر نسبت به گاز کشی روستاهای منطقه اقدام کند زیرا اگر این امر محقق نشود فردای احدی از درختان منطقه باقی نمی ماند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار