سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44765
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ۵ سال زندان برای یک «توئیت»
Print This Post
یک خبرنگار ترکیه‌ای به دلیل نوشتن یک پیام توئیتری درباره پرونده فساد دولت «اردوغان» احتمالا به ۵ سال زندان محکوم می‌شود. به گزارش راست‌خبر فارسی، ۵ سال زندان در کمین «صدف ...

یک خبرنگار ترکیه‌ای به دلیل نوشتن یک پیام توئیتری درباره پرونده فساد دولت «اردوغان» احتمالا به ۵ سال زندان محکوم می‌شود.

به گزارش راست‌خبر فارسی، ۵ سال زندان در کمین «صدف کاباش» روزنامه نگار و مجری ترکیه‌ای است که به دلیل نوشتن یک پیام توییتری درباره تصمیم یک قاضی تُرک مبنی بر توقف تحقیقات درباره پرونده فساد وزرای دولت «رجب طیب اردوغان» بازداشت شده است.

روزنامه «حریت» ترکیه نوشت: «ماجرا از آنجا آغاز شد که در ماه اکتبر ۲۰۱۴، یک قاضی اهل ترکیه که بر روی پرونده فساد گروهی از اعضای کابینه اردوغان کار می‌کرد -که به فساد ۱۷ دسامبر معروف است-، تصمیم گرفت که تحقیقات در این زمینه را رها کند. کاباش در حساب کاربری توئیتر خود از تُرکها خواست که نام این قاضی را که تحقیق درباره پرونده فساد دولت اردوغان را متوقف کرده، فراموش نکنند».

دادستانی کل ترکیه معتقد است که این خبرنگار افرادی را هدف قرار داده که در جنگ با تروریسم شرکت کرده‌اند و در واقع آنها را تهدید کرده است و این اتهامی است که می‌تواند حکم حبس او را از یک سال و نیم به ۵ سال افزایش دهد.

خود این خبرنگار نیز در مصاحبه‌ای گفت که مقامات ترکیه می‌گویند که توئیت وی موجب شده است قاضی پرونده فساد اعضای کابینه اردوغان در معرض خطر قرار گیرد.

کاباش در ۳۰ دسامبر گذشته دستگیر شد و پس از بازجویی به طور مشروط آزاد شد.

دادستانی استانبول پرونده فساد دولت اردوغان را به‌ دلیل «عدم وجود شواهد»، «ایراد در جمع‌آوری مستندات» و «عدم وجود مدارکی» که نشان دهد متهمان از اعضای سازمانی مجرمانه هستند، مختومه اعلام کرده است.

این پرونده به اتهام فساد مالی ۵۳ نفر رسیدگی می‌کرد که از جمله آنها پسران وزرای سابق کشور و اقتصاد ترکیه بودند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار