سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44856
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » آخرین عناوین » انتقاد آیت‌الله همدانی از سفر نابجای ظریف
Print This Post

حضرت آیت الله نوری همدانی با انتقاد شدید از سکوت معنا دار مسؤولان در قبال اهانت به پیامبر اسلام(ص) سفر وزیر امور خارجه در چنین شرایطی به پاریس را اقدامی نابجا خواند.

 به گزارش سلام دلفان- حضرت آیت‌الله حسین نوری‌همدانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، توهین وقیحانه نشریه فرانسوی به ساحت مقدس رسول مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص) را محکوم کرد.وی صحنه گردان اصلی این اتفاقات را استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل دانست و تصریح کرد: ریشه این ماجراها به کینه توزی غرب از اسلام و مسلمانان برمی گردد و از صدر اسلام تا به امروز این کینه توزی وجود داشته است.

این مرجع تقلید در ادامه از سکوت معنادار مسؤولان در قبال این حرکت گستاخانه و همچنین سفر نابجای وزیر امور خارجه در چنین شرایطی به پاریس انتقاد کرد و گفت: توقع و انتظار این است که مسؤولان واکنش جدی به این اقدام نشان دهند.

حضرت آیت الله نوری همدانی یادآورشد: وقتی آنها در حال ستیز با ما و مقدسات اسلامی هستند، این گونه مسافرت ها چه معنایی دارد؟ به عقیده بنده در چنین شرایطی باید به دنبال تجدید نظر در روابط خود با این کشورها باشیم نه مسافرت.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم همچنین بر لزوم انسجام و همدلی مسلمانان برای مقابله با این گونه حرکات نفرت آمیز و مذبوحانه تاکید کرد و گفت: مسلمانان در هر جای جهان باید با شور و شکوه خاصی در تجمعات اعتراض آمیز حضور یابند و اجازه ندهند غربی ها با مقدسات آنان بازی کنند.

این مرجع تقلید همچنین با یادآوری فتوای تاریخی حضرت امام(ره) درباره سلمان رشدی مرتد، تصریح کرد: توهین به مقدسات مسلمانان و پیامبر اسلام چیزی نیست که از کنار آن به سادگی عبور کنیم؛ ما این اقدام را به شدت محکوم و تاکید می کنیم که اگر متحد باشیم دشمنان جرات چنین هتاکی هایی را پیدا نمی کنند.

منبع: مشرق

 1. نویسنده دیدگاه: من انقلابی ام
  اسفند ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۲۳

  سلام دلفان
  احترام مراجع را نگهدار!

  ایشان آیت الله العظمی هستند .

  شما تا همین چند سال قبل بخش کوچکی بودید اما امروز ادعای شهری مهم می کنید!

  به احترام بابای بزرگ چیزی بهتان نمی گویم.

  ولی خودتان مراعات کنید.

 2. نویسنده دیدگاه: حزب الله لرستان
  اسفند ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۳۱

  ما سخن ایشان را کاملا تایید می کنیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار