سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44859
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » اقتصاد مقاومتی یعنی دراز نکردن دست نیاز به سوی دشمنان/کمک قرارگاه به احداث مجتمع تفریحی نورآباد و احداث موزه دفاع مقدس لرستان
Print This Post
سردار عبدالهی:

سردار عبداللهی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه دست نیاز به سمت دشمن دراز نکنیم، تصریح کرد: کشور ما ظرفیت های بی حد و حصری دارد و به رغم وجود تحریم ها نباید تسلیم شد.

سردار عبادالله عبدالهی عصر امروز در جلسه شورای فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان اظهار داشت: در لرستان 13 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در دست اجرا است که برخی از این پروژه ها مانند راه آهن، آزاد راه، سد و فرودگاه در حال اجرا است.

فرمانده قرارگاه خاتم انبیاء بیان کرد: 12 هزار هکتار اراضی کشاورزی در لرستان  وجود دارد بنابراین قرارگاه خاتم انبیاء می‌تواند چهار هزار هکتار از این اراضی را تسطیح کند و از طرف دیگراستانداری  هم آب مورد نیاز این اراضی را تامین کند.

وی اظهار داشت: این قرارگاه به احداث موزه دفاع مقدس لرستان، ایجاد یک موسسه کشاورزی، احداث مجتمع تفریحی در نورآباد و الیگودرز کمک می‌کند.

عبدالهی عنوان کرد: با توجه به محرومیت های استان لرستان پیگیری هایی انجام شده است تا استان از ظرفیت تسهیلات صندوق توسعه ملی با بهره کم استفاده کند.

وی اظهار داشت: قرارگاه خاتم انبیاء در بحث زیر ساخت‌های ریلی و جادهای بالای چهار هزار کیلومتر راه آهن می سازد و از طرفی در زمینه ساخت سد هم بیش از 21 میلیارد متر مکعب مخازن سد ساخته شده که نمونه آن سد کرخه، بزرگترین سد خاکی کشور است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء بیان کرد: اجرای پنج فاز پارس جنوبی به دست قرارگاه در حال انجام است که این فازها 86 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی افزود: با بهره برداری از هر یک از این فازهای پارس جنوبی سالانه 170 میلیارد دلار درآمد برای کشور دارد.

عبدالهی عنوان کرد: کارخانه مس تبریز و فولاد میانه تکمیل شده است و در روزهای آینده این پروژه‌ها به بهره‌برداری می‌رسد.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء تصریح کرد: در حال حاضر سه هزار و 700 کیلومتر ریل راه آهن توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در دست اجرا است که با اجرای این خطوط حجم بسیار بالایی از هزینه‌های کشور کاهش می‌یابد.

وی اظهار داشت: این قرارگاه از توان احداث پالایشگاه‌ها از مرحله طراحی، اجرا، تجهیز و راه اندازی که کار فنی و پیچیده ای است برخوردار است.

عبدالهی عنوان کرد: قرارگاه خاتم براساس وظایفی که دارد در راستای پاسداری از انقلاب در هر کجا که لازم باشد ورود پیدا می‌کند از این رو این قرارگاه هیچ گاه به دنبال سوداگری نبوده است.

وی تاکید کرد: به عنوان یک فرد معتقد هستم که در عرصه اقتصاد باید گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشیم چرا که اقتصاد مقاومتی که مدنظر مقام معظم رهبری است به این معنا بوده که دست نیاز به طرف دشمن دراز نکنیم.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء گفت: همان طور که می‌دانید قرارگاه خاتم الانبیاء در زمان جنگ مرکز کنترل عملیات های غرب و جنوب بود بعد از دوران دفاع مقدس نیز از ظرفیت این مجموعه همچنان استفاده می شود.

عبد الهی بیان کرد: در ابتدای کار، قرارگاه خاتم الانبیاء بازسازی بود و با توجه به حملاتی که رژیم بعث به استان‌های نزدیک کشور داشت باید چهره تخریب زدوده می‌شد.

وی افزود: قرارگاه خاتم الانبیاء رسالتی که برعهده دارد انجام می‌دهد چرا که در کشور شرایطی وجود دارد که کمتر از جنگ نیست.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء عنوان کرد: همان طور که می دانید معیشت مردم جزو دغدغه‌های سپاه و سپاه از مردم است بنابراین خوب نیست که یک چیز اختصاصی وانحصاری باشد از این رو باید جایی که احساس نیاز می‌شود قرارگاه خاتم الانبیاء ورود پیدا کند.

وی بیان کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء مجموعه بزرگ و بی بدیلی در کشور وحتی خاورمیانه است که امروز در گرایش‌های بسیار بزرگ و کارهای عظیمی فعالیت می‌کند و در کارهای عمرانی و صنعتی حرف نخست را می‌زند.

منبع: تسنیم

 

 1. نویسنده دیدگاه: شهروند
  دی ۳۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۴۷

  خدایا سردار عبدالهی این فرزند با غیرت دلفان را حفظ بفرما

 2. نویسنده دیدگاه: بیکار
  دی ۳۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۵۷

  سردار به شما افتخار می کنیم زیرا فقط شما درد محرومیت وبیکاری را چشیده اید وبه فکر دلفان محروم هستیدانصافا باعث افتخار هستید زنده ومستدام باشی بخدا وقتی چهره دلسوز شما را در تلویزیون می بینیم ارامش به ما دست می دهدوبه خود می بالیم

 3. نویسنده دیدگاه: فیض الله کرزمل
  بهمن ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۲۴

  باسلام وارادت بخدمت شیر مرد دلفانی
  خوب بود از این همه پروژه که در استان توسط قرارگاه خاتم در دست اجراست به شهرستان محروم دلفان نیز توجهی میشد
  یا حداقل فرماندار دلفان به مردم اطلاع رسانی می نمود تا مردم خودشون مشکلات رو می گفتن باز هم اولش خوشحال شدیم ولی بعد از بازدید وزیر محترم بسیار اندوهگین شدم
  خداوند انتقام مارو از این نامسوولین خواهد گرفت با این سهم صفر درصدی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار