سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44882
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ژاپن تیم واکنش سریع به اردن فرستاد
Print This Post

پس از آنکه گروه داعش درخواست دریافت باج برای آزادی دو گروگان ژاپنی در سوریه را مطرح کرد، پلیس ژاپن تیمی از مأموران واکنش سریع خود را به اردن اعزام کرده است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از  مهر، کیودو نیوز، تیم ویژه ماموران واکنش سریع ژاپن قرار است در شهر امان پایتخت اردن مستقر شوند و اطلاعاتی را در خصوص گروگان ها جمع آوری کنند و با همکاران خارجی خود برای آزادی دو گروگان ژاپنی که در اختیار داعش هستند، در ارتباط باشند. تعداد ماموران واکنش سریع ژاپنی که به اردن اعزام شده اند، اعلام نشده است.
روز گذشته، فیلم ویدئویی توسط داعش در اینترنت منتشر شده که مردی سیاه پوش که صورت خود را پوشانده ،چاقویی را بالای سر دو گروگان ژاپنی قرار داده است. داعش 200 میلیون دلار باج برای آزادی این دو گروگان ژاپنی درخواست کرده است.
این دو گروگان ژاپنی، که یکی از انها “هارونا یوکاوا” پایه گذار یک شرکت امنیتی خصوصی و دیگری “کنجی گوتو” یک روزنامه نگار آزاد بوده، سال گذشته در سوریه ربوده شدند.
رقم 200 میلیون دلار درخواستی از سوی داعش، دقیقا معادل رقمی است که شینزو آبه نخست وزیر ژاپن 17 ژانویه در قاهره قول داده بود برای کمک به ائتلاف ضد داعش، اختصاص دهد.
ائتلافی شامل بیش از 40 کشور از جمله کشورهای غربی و کشورهای همسایه عراق و سوریه هنوز نتوانسته اند از پیشروی داعش جلوگیری کنند.
داعش از سال 2012 میلادی تاکنون علیه دولت بشار اسد در سوریه می جنگد. این گروه از ژوئن 2014 میلادی حملات خود را به عراق نیز گسترش داد و بخش های زیادی از شمال و غرب این کشور را تصرف کرده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار