سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44906
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی مدارس لرستان نیاز است
Print This Post

مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان گفت: برای بازسازی مدارس استان لرستان اعتباری حدود یک هزار و ۶ میلیارد تومان نیاز است، در حالی که سالانه فقط ۴۰ میلیارد تومان برای نوسازی استان اختصاص می‌یابد.

حسین اسدی پور  در جلسه شورای آموزش و پرورش دورود اظهار داشت: متوسط تخصیص اعتبار عمرانی در کشور 12 درصد بوده که متأسفانه این میزان در لرستان 6 درصد است.

وی با عنوان اینکه برای نوسازی مدارس با چالش اعتباری مواجه هستیم، افزود: برای نوسازی مدارس شهرستان دورود از محل اعتبارات ماده 180 مبالغی اختصاص یافته است.

مدیر کل نوسازی مدارس استان لرستان گفت: 40 مدرسه پس از زلزله با 111 کلاس در شهرستان دورود بازسازی شده است و در حال حاضر 57 واحد آموزشی با 253 کلاس درس در شهرستان دورود باید تخریب و باز سازی شوند.

وی تصریح کرد: میانگین استانی مدارسی که نیاز به باز سازی دارند 36 درصد است که این نیاز در شهرستان دورود 23 درصد است و این کاهش نیاز نسبت به میانگین استانی به دلیل بازسازی مدارس در زلزله است.

اسدی پور بیان کرد: برای نوسازی مدرسه کودکان استثنائی در دورود اعتبار خوبی برای امسال اختصاص یافته است و مدرسه 18 کلاسه در شهرستان دورود 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای بازسازی مدارس استان لرستان اعتباری حدود یک هزار و 6 میلیارد تومان نیاز است، در حالی که سالانه فقط 40 میلیارد تومان برای نوسازی استان اختصاص می یابد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان مشارکت خیرین مدرسه ساز را در زمینه ساخت مدارس ضروری دانست و افزود: اولین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان 7 اسفند ماه با حضور خیرین به ریاست استاندار لرستان در تهران برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار