سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44941
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » چگونه سرماخوردگی را درمان کنیم؟
Print This Post
هیچ دارویی نمی‌تواند سرماخوردگی را درمان کند بهتر است از بروز این بیماری پیشگیری کنیم. سرماخوردگی یک بیماری خفیف است که خود به خود در عرض یک یا دو هفته برطرف ...

هیچ دارویی نمی‌تواند سرماخوردگی را درمان کند بهتر است از بروز این بیماری پیشگیری کنیم.

سرماخوردگی یک بیماری خفیف است که خود به خود در عرض یک یا دو هفته برطرف می‌شود؛ دارویی برای درمان و کوتاه کردن زمان سرما خوردگی وجود ندارد؛ این بیماری معمولاً با سردرد، گلودرد و تب همراه است.

در مجله پزشکی خطرات و منافع دارو برای درمان این بیماری خیلی صریح و روشن نوشته شده است؛ ضد احتقان‌ها نباید از طریق بینی مورد استفاده قرار گیرد یا حتی اگر استفاده شد نباید به مدت طولانی از آنها استفاده کرد؛ گلو درد را می‌توان با غرغره کردن آب نمک درمان کرد و برای بینی از همان آب نمک یا قطره‌های آب نمک می‌توان استفاده کرد.

موثرترین روش در برابر سرماخوردگی این است که اصول بهداشتی رعایت شود و بهتر است از بروز بیماری پیشگیری کنیم.

راه‌های مستقیم انتقال بیماری: استنشاق میکروب در هواست که از طریق فرد آلوده (سرفه، عطسه و…) و تماس با افراد بیمار منتقل می‌شود.

راه‌های غیر مستقیم: با دست دادن یا لمس اشیاء آلوده بیماری منتقل می‌شود؛ حفظ بهداشت همیشه در همه جا ضروری است؛ آب، صابون و محلول‌های ضدعفونی کننده را نباید هرگز فراموش کرد.

رعایت مسائل بهداشتی و ایمنی باعث می‌شود ویروس منتقل نشود؛ استفاده دارو باید از طرف دکترمعالج تجویز شود و هیچوقت سرخود دارویی مصرف نشود بخصوص اگر فرد بیمار یک کودک یا زن باردار باشد.

هر شخص باید سعی و کمک کند تا بیمار نشود و در موقع سرماخوردگی مسائل بهداشتی، رژیم غذایی و غرغره کردن آب نمک را رعایت کند.

منبع: la revue médecine

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار