سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 44969
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » انگلستان «واتس‌اپ» را محدود می‌کند
Print This Post
 دیوید کامرون، نخست وزیر انگلستان به بهانه جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی و جرم‌خیز، ممنوعیت استفاده از برنامه‌های پیام‌رسانی که از الگوریتم رمزنگاری استفاده می‌کنند را اعلام کرد. به گزارش «وبلاگ نیوز»، ...

 دیوید کامرون، نخست وزیر انگلستان به بهانه جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی و جرم‌خیز، ممنوعیت استفاده از برنامه‌های پیام‌رسانی که از الگوریتم رمزنگاری استفاده می‌کنند را اعلام کرد.
به گزارش «وبلاگ نیوز»، انگلیس درصدد ممنوعیت فعالیت سرویس‌های پیام‌رسان آنلاینی است که از رمزنگاری بهره‌ می‌برند. با این حساب و طبق دستور دیوید کامرون، نرم‌افزارهای پیام‌رسان واتس‌اپ و اپل آی‌مسیج باید تحت برنامه نظارتی دولت قرار گیرند در غیر اینصورت فیلتر می‌شوند.
نخست وزیر انگلیس با چنین برنامه‌ای درصدد جلوگیری از چالش‌های جدی همچون فعالیت‌های تروریستی و جرم‌خیز است. کامرون به شدت دنبال قانونی کردن این طرح است تا به واسطه آن بتواند تحلیلی از رفتارهای خرابکارانه داشته باشد و جلوی جرم و جنایت را پیش از وقوع، بگیرد.
بنابراین واتس‌اپ، آی‌مسیج، گوگل هنگ‌اوت، مایکروسافت اسکایپ و برخی دیگر از سرویس‌ها در انگلستان محدود خواهند شد.
نخست وزیر انگلیس توجیه دیگری نیز در ارتباط با این طرح ارائه داده و گفته است که نمی‌خواهیم ابزارهای ارتباطی در کشور ما در اختیار افراط ‌گرایان باشد.
وی گفته است که وظیفه ابتدایی هر دولت و حکومتی، ایجاد امنیت برای کشور و مردمش است.
البته همچنان درباره اینکه دولت انگلستان به چه شکل چنین نظریه‌ای را تبدیل به قانون خواهد کرد سوال وجود دارد و حتی راهکار جلوگیری از دانلود این ابزارها توسط مردم هم گفته نشده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار