سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45026
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تحریم جدید وضع شود، غنی‌سازی 60 درصد حتمی است
Print This Post
  محمدحسن آصفری در مصاحبه با رادیو گفتگو اظهار کرد: اگر شاهد ادامه تحریم های یک جانبه باشیم، دولت را ملزم می کنیم از سانتریفیوژهای نسل جدید برای غنی سازی 60 ...

 

محمدحسن آصفری در مصاحبه با رادیو گفتگو اظهار کرد: اگر شاهد ادامه تحریم های یک جانبه باشیم، دولت را ملزم می کنیم از سانتریفیوژهای نسل جدید برای غنی سازی 60 درصد استفاده نماید.

به گزارش سلام دلفان، وی با اشاره به بیش از یک دهه تلاش ایران برای اعتمادسازی در حوزه فعالیت صلح آمیز هسته ای، گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری، تا کنون گام هایی که در جهت اعتماد سازی برداشته ایم و به غرب نشان داده ایم، سلاح هسته ای در دکترین نظامی جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر انعطاف ایران برای صدور اجازه بازدیدهای چندباره آژانس از سایت نظامی پارچین، تصریح کرد: آژانس در زمان های مختلف از تمام سایت های هسته ای ما بازدید کرده، حتی رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد انحرافی در فعالیت های هسته ای ایران دیده نمی شود؛ اما همچنان شاهد هستیم غربی ها درست زمانیکه مذاکرات به نتیجه نزدیک می شود، قصد دارند مذاکره را ادامه دهند و فعالیت های هسته ای ایران را در پشت دیوار مذاکرات متوقف نمایند و حتی برنامه مدونی را نیز برای لغو تحریم ها اعلام نکردند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی به دنیا ثابت کرد که فعالیت هسته ای ایران صلح آمیز است، افزود: ایران همواره خواستار ادامه مذاکرات در چارچوب موضوعات فنی است؛ در این راستا طرحی را از سوی مجلس ارائه و دولت را ملزم کردیم از سانتریفیوژهای نسل جدید برای غنی سازی 60 درصد استفاده نماید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: این طرح در صورتی اجرا می شود که شاهد باشیم طرف مقابل همچنان به دنبال تحریم های جدید علیه ایران است و قصدی برای لغو تحریم ها ندارد؛ در این صورت لزومی ندارد مذاکرات را ادامه دهیم و غرب نیز ایران را به صورت یک جانبه تحریم نمایند.

تصمیم هوشمندانه مجلس پاسخی به کنگره امریکاست

در ادامه حسن بهشتی پور این تصمیم مجلس را هوشمندانه توصیف کرد و گفت: مجلس به عنوان نماینده مردم قصد دارد بر روند مذاکرات نظارت کند. بنابراین در مقاطع خاص احساس می کنند که باید در مذاکرات ورود نمایند؛ معتقدم که این اقدام مجلس ابتکار بسیار خوبی در پاسخ به اقدامات کنگره آمریکا است.

این کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: اگر کنگره آمریکا تحریم های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی به تصویب برساند به این معنا است که توافق ژنو زیر پا گذاشته شده. به همین دلیل اوباما اعلام کرده است مصوبه های کنگره را علیه ایران وتو خواهد کرد اما اقدام مجلس شورای اسلامی از این جهت اهمیت دارد که نشان داد مجلس به عنوان یک نهاد مردمی نظارت کافی بر روند مذاکرات دارد و دنبال حقوق هسته ای ملت ایران است.

حسن بهشتی پور خاطر نشان کرد: آمانو اعلام کرد ایران، طبق توافق به تمام تعهداتش عمل کرده است اما طرف غربی با زیاده خواهی خود سعی می کند مذاکرات به نتیجه نرسد؛ بنابراین اقدام مجلس به طرف غربی نشان می دهد که ایران در موضع خود قاطع است و از حقوق خود دفاع می کند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار