سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4504
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۱
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بعثت پیامبر اعظم (ص)
Print This Post
بابعثت پیامبر اسلام ،حوادث مهمی در عالم اتفاق افتاد.از جمله اینکه همه دینها باطل شدند واسلام به عنوان تنها دین معتبر در نزد خداوند  برای همه ملل واممم تا روز ...

بابعثت پیامبر اسلام ،حوادث مهمی در عالم اتفاق افتاد.از جمله اینکه همه دینها باطل شدند واسلام به عنوان تنها دین معتبر در نزد خداوند  برای همه ملل واممم تا روز قیامت معین گردید.

دوم اینکه آیات قرآن کریم از آسمان چهارم بنام بیت المعمور بر قلب پیامبر اسلام نازل گردید وسفره معنوی برای بشریت گسترده شد که هرکسی می تواند به اندازه ظرفیت روحی خود از آن بهره ببرد.

در باره قرآن کریم ذکر این نکته ضروری است که معجزات پیامبران دیگر همه مادی بوده است مانند اژدها شدن عصا یا طوفان نوح یا زنده کردن مرده وشفای مریض وامثال آن.ولی رسول خاتم در کنار 4000معجزه مادی،یک معجزه معنوی دارد وآن این کتاب سراسر نور وهدایت وقانون است.لذا معجزه رسول خاتم ابدی است وتا قیامت وجود دارد تا بشریت در همه قرون از آن بهره مند شوند.

سوم اینکه ماموریت انسان سازی  توسط پیامبر اسلام شروع شد.پیامبری که نهایت حیا وادب واخلاق را دارد مبعوث شده بر مردمی که نه ادب داشتند آنچنان که گاهی با حضرت کار داشتند داد می زدند محمد بیرون بیا!یا آنقدر در نزد پیامبر می نشستند که مزاحم کار حضرت می شدند .یا کنار پیامبر دراز می کشیدند و گاهی پایشان را روی شانه حضرت می انداختند!یا وسط نماز جمعه همینکه صدای فروشندگان سیار را شنیدند نماز را رها کردند وپیامبر را تنها گذاشتند .

مردمی که رحم نداشتند ومیوه دل خود را زنده بگور می کردند.اذا بشر احدهم بالانثی ظل وجهه و هو کظیم

و بچه ها را از ترس فقر می کشتند ولاتقتلوا اولادکم خشیه املاق.

مردمی که اخلاق نداشتند وپر از کینه وحسادت وتکبر بودند.و به نسب وحسب خود افتخار می کردند.

مردمی که دین نداشتند وبت پرست بودند و360خدا را بر یک خدا ترجیح می دادند.

مردمی که سواد وعلم نداشتندو فقط شعر درباره شراب وزن واسب عربی وشتر ولذات مادی می گفتند

اینها تبدیل شدند به انسانهای بزرگواری که در جنگ احد در حالی که از تشنگی درحال مرگ بودند به هم آب تعارف می کردندیا بعد از جنگ بجای اینکه خانواده ها سراغ سلامت عزیزان خود باشند از سلامت پیامبر می پرسیدند

به انسانهای عابد مانند اویس قرن وانسانهای زاهد مانند ابوذر وانسانهای عالم مانند سلمان وانسانهای شجاع مانند مقداد وعمار وبلال وجابر وغیره.

پیامبر در اخلاق وایمان مردم انقلاب ایجاد کرد.بین آنها برادری ایجاد کرد.واذکروا نعمه الله علیکم اذ کنتم اعداء فالف بین قلوبکم فاصبحتم اخوانا.

.چهارم  تمدن بزرگ اسلامی اعلام موجودیت کرد.تمدنی که  درخشش آن از قرن دوم شروع شد وتا قرن هفتم ادامه پیدا کرد.

پنجم اینکه راهبان مسیحی ویهودی با اینکه مدتها چشم به انتظار بعثت پیامبر اسلام بودند ولی با آغاز پیامبری پیامبراعظم ص ،زیربار اسلام نرفتند وشروع به مخالفت وحتی جنگ با اسلام کردند که در نتیجه در عربستان ازبین رفتند ونابود شدند.

ششم بعد از خود امامت را بیادگار گذاشتند تا مردم بتوانند در نبود جسم پیامبرٌ از برکات انوار ائمه بهره مند بشوند که فرمودکلنا نور واحد.اولنا محمد وآخرنا محمد.اوسطنا محمد وکلنا محمد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار