سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45099
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » خشکسالی بالغ بر 12 میلیارد ریال به دلفان خسارت زده است
Print This Post

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان گفت : میزان خسارت وارده ناشی از خشکسالی و سرما در بخش کشاورزی این شهرستان حدود 12 میلیارد ریال برآوردشده است .

‘فرشاد بابایی’  افزود: بر اثر خشکسالی چند سال اخیر به بیش از 55 هزار هکتار از اراضی دیم و 10 هزار اراضی آبی شهرستان دلفان از 30تا 60 درصد خسارت وارد شده است .

به گفته وی ، همچنین دو هزار و 700 هکتار از باغهای شهرستان دلفان براثر سرما و خشکسالی 50 تا 60 درصد خسارت وارد شده است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان اظهار داشت: با توجه به اینکه شغل عمده مردم شهرستان دلفان کشاورزی است خشکسالی و سرما موجب وارد شدن خسارت فراوانی به محصولات کشاورزی این شهرستان کرده و این موضوع موجب کاهش راندمان تولید و سرانه درآمدی کشاورزان منطقه شده است.

‘بابایی’ ، با بیان اینکه کشاورزان شهرستان دلفان توان بازپرداخت وام های دریافتی خود را ندارند بیان داشت : تمدید وام های پرداختی به کشاورزان در این شهرستان ضروری است و امیدواریم مسوولان مربوطه برای کمک به کشاورزان نسبت به تمدید بازپراخت وام های آنان اقدام نمایند .

این مسوول، یادآور شد: خسارت وارده براثر سرما و خشکسالی به کشاورزان شهرستان دلفان بسیار سنگین است و باید در این زمینه چاره اندیشی شود و راهکار مناسبی طراحی شود .

منبع: ایرنا

  1. نویسنده دیدگاه: محمدی نورابادی
    بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۴۷

    عزیزان جها د کشاورزی حضرات بانک کشاورزی که باران اس ام اس هایشان از باران الهی بیشتر است را متقاعد کنند چند سال است ما دچار خشک سالی هستیم اینان نمیشنوند درک درستی از شرایط حاکم بر زندگی روستایی کشاورز ما ندترند انشااله این شرایط را عملیاتی کنند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار